Vampire: RekviemPravidlaDanse de la MortDownloadFAQKontakt

Danse de la Mort

Hra Vampire hraná přes internet skrz hernu Aragorn.cz podle příběhu Mariin potomek v následujícím složení

Tina
hraje Deirdre - již celé dobrodružství zná a nyní hraje z perspektivy jiné postavy
Becky Lynn
hraje Saltzhornia - hrdá máma, vampire předtím nehrála
Louis
hraje nejdřív Enca pak Sharpe - Encovi tento styl hry nevyhovoval, oba vampire předtím nehráli
Jack
hlavní postava první kapitoly, hraje Mikymauz - vampire také nikdy předtím nehrál
vypravěč
hater, autor stránek lubomir.mlich.cz/rekviem

Hra 1

hater : Vy jste se také účastnili této oslavy, ale v současné chvíli si bohužel nevzpomínáte na přesný průběh. A náš příběh začíná když se probouzíte..... v jednom parku.

Otevřeli jste oči a rozhlédli se kolem. Chvíli vám trvalo než jste zaostřili, ale slyšíte lidi a hudbu - zvuky Mardi Gras. Zvuk přichází z dálky a pravděpodobně už nejste ve Francouzské čtvrti.

Francouzská čtvrť je centrum turistického ruchu a oslavy jsou tu nejdivočejší.

Noc je chladná a cítíte lehký vánek ze severu. Měl by studit, ale netřesete se a ani vám nenaskočila husí kůže. Svit pouličního osvětlení je klamný a vzdálený, vaše oblečení studené a nepříjemné na dotek. Něco je jinak, něco je tak děsivě jiné, ale necítíte ani strach a ani hněv. Přesto něco cítíte. Je to hlad….

Rozhlédli jste se kolem a spatřili tři další lidi zvedající se ze země. Pocítili jste krátkodobý záchvěv hněvu a strachu jakoby každý z nich mohl znamenat hrozbu, ale tento pocit po chvíli mizí a nahrazuje jej hlodavý hlad.

hater : (Můžete popsat vzájemně své postavy a nebo se představit, protože se předpokládá, že se neznáte)

Deirdre : posadím se a prohrábnu vlasy. *kde to jsem a co tady dělám?* maličko si olíznu rty.. a kdo jsou ti ostatní? Vstanu, krátkovlasá tmavovláska sportovní postavy a maličko se protáhnu, rozhlížím se kolem sebe

enca : "eh.. " těžce se zvednu.. " sakra" zamračím se. Muž s brýlemi, menší postavu, trochu pupek...

Deirdre : Změřím si pupkáče zeleným pohledem, co je to asi zač? Snad ne nějakej úchyl

enca : "co to do háje?!" kouknu na ženskou co na mě čumí.. "kdo ste?!" řeknu polohlasně

Saltzhornia : Sednu si a trochu zmateně se rozhlédnu *Co se to stalo, kde jsou... *, zahlédnu ostatní a rychle si přitáhnu hedvábný šátek k ramenům *Kdo to proboha je... papá mi zabije* Vyděšeně zírám na tři postavy a snažím se rychle dát do pořádku... Jsem štíhlá, blond, hnědé oči, věk asi 18, velmi kvalitní a evidentně drahé oblečení... kalhoty černé, bílá halenka a barevný velký šátek

Mikymauz : Po nepříjemném zjištění, že se nebudím na obvyklých místech pod peřinou, se probudím celkem rychle a zvednu se na nohy, zatímco hlava se snaží najít nit paměti, která ji zřejmě vypadla někde cestou na tyto místa.

Deirdre : "Tina"odpovím věcně a podezřívavě si ho měřím "A ty?" pak se podívám na blondýnku celé je to podivné

Saltzhornia : Vykuleně se podívám a tmavovlásku, *takhle se dáma nemá představovat*.. "Jsem Becky Lynn slečno, těší mně že vás poznávám"... zoufale se snažím zachovat důstojnost.

Deirdre : *nezdá se mi že bych se ožrala.. přece jen nechlastám.. kurnik co tady dělám???? A.... *zamračím se... pak se vzpamatuju

"těší mě "odpovím věcně a zdvořile, měřím si nedůvěřivě oba muže. no.. nemyslím že bych s nima něco měla.. nejsou můj typ.. Nebo že by jo??? Co se tu sakra děje

enca : "Louis" odpovím.. *co to sakra je... měl jsem bejt doma a pracovat na těch stránkách* zamračím se ještě víc..

Saltzhornia : *Kde jsem se to ocitla... a co tu dělají ti muži* pomalu se přesunu k dívce *Proboha co tomu řekne papá* "Smím se vás slečno zeptat, jak jsme se zde ocitly?" lehce se mi chvěje hlas, ale snažím se zachovat dekórum

Deirdre : pokývnu Luisovým směrem pak si prohlídnu Becky Lynn "Nevím"přiznám popravdě

hater : Něco uvnitř ve vašem nitru ječí po nasycení více než jste kdy zažili a přesto žádné z jídel, které si představujete nevypadá dost chutně.

Během svého boje s tímto pocitem jste zaslechli kroky čtyř lidí. Podle mumlavé řeči a nepravidelných zvuků jejich chůze jste poznali, že jsou opilí. Chvíli před tím než by vás spatřili se zastavili a vy cítíte, že váš hlad zesílil. Přesně nechápete proč, ale víte že někde u té skupiny lidí je to co potřebujete.

Deirdre : "Co se to se mnou děje?"šeptnu a hladově se dívám... co po nich chci a proč... vydám se k nim

enca : "ehm.. taky máte takovej hlad?!" kouknu na ostatní a potom na skupinku lidí..

Saltzhornia : *Možná že ti muži poradí, kde se dá slušně najíst v tuto hodinu* udělám pár váhavých krůčků k hlasům, pak se zmateně zarazím... *jsou opilý, proč bych tam měla chodit?* přemýšlím, sama v sobě se nevyznám.. pak přeci jen následuji Tinu

Deirdre : dívám se na ně.. jsou ožralí jako dogy.. ale.. to něco co.. hlad... pak se opět rozejdu

Mikymauz : Po chvíli od nich odtrhnu zrak a promluvím na své nove "přátele" . "Nerad ruším tohle krásné navazování vztahu, ale může mi někdo z vás říct, proč sem tady a ne tam, kde bych chtěl být?"

enca : Pomalu se vydám ke skupince.. "ehm.. " podrbu se na hlavě ale jdu dál...

Deirdre : "jak to mám sakra vědět? Nejsem tvá máma"pokrčím rameny a pokračuji k nim

Saltzhornia : "Ano také bych pojedla" přikývnu a zcela nepatřičně si olíznu rty

Mikymauz : dei :"Nevím komu za to poděkovat" podotknu uštipačným tonem.. "Nicméně, tebe bych si určitě pamatoval, na lidi, to já mam paměť. "

hater : Hlouček zahnul za roh a objevil se kousek od vás. Jsou to dva muži a dvě ženy, jsou zjevně univerzitní studenti. Nikdo z nich nevypadá starší než 21 (v USA se může alkohol od 21) a všichni jsou úplně na mol. Opírají se o sebe a klopýtají nočním parkem. Jeden z mužů svírá v ruce láhev whiskey s trochou na dně. Košile jedné z žen je částečně rozepnutá a pod ní můžete vidět několik náhrdelníků z korálků. (Náhrdelníky jsou dámám udělovány, když se svlíknou alespoň do půl pasu v karnevalovém průvodu. ) Oslavující se na vás podívali a začali se pochechtávat a chichotat smíchem opilých.

Díváte se na ně a váš pohled je pomalu, ale neodvratně přitahován k jejich hrdlům... a cítíte, že se vaše špičáky prodlužují až do tesáků ostrých jako břitva.

Deirdre : povzdechnu si..

enca : *co to sakra je.. snad nejsem to co si myslim že jsem* přemýšlím

Deirdre : pak jazykem prozkoumám změnu... "zatraceně co se to děje"zakleju... hlad... svíravý hlad..

Mikymauz : *Eh, co to k ďasu je? To se mi ještě.. *myšlenky mi krouží hlavou a neodbytně se vrací k včerejší noci..

Saltzhornia : olíznu se znovu"Au, co to.. " pak trochu ztuhnu ... fascinovaně zírám na studenty a pomalu k nim postupuji... hlava mi jede na plné obrátky *Co to je, ty zuby?... půjde to spravit?... mám hlad.. * myšlenky mi míhají hlavou... pak převládne jediná *Hlad!*

Deirdre : hlad a posedlost, rozbíhám se k opilcům v očích je výraz šílence

Mikymauz : Neodbytný pocit hladu mi prostupuje myšlením a vytlačuje ostatní ze zorného uhlu mého mozku.. instinktivně se vydám k skupince čtyř lidí

enca : "eh.. " stačím jen říct, rozbíhám se ke skupince s účelem nakrmit se..

hater : Každý z vás si vybral jednu obět a vrhl se na ní.

S pocitem hladu a podivné fascinace, vzpomínkou na filmy o upírech, přistupujete blíž a opilé oběti snadno uchopujete.

Saltzhornia : Zálibně koukám na krk jednoho z chlapců... *Co to dělám?* bleskne mi hlavou ale pak převládne hlad

hater : Zaklonily jste jim hlavu, aby jste měli přístup ke krku a instinktivně kousli, jde to snadno. Jako kdyby jste to dělali už celou věčnost.

hater -> enca, Saltzhornia, Mikymauz, Deirdre: Cítíš jak tvé tesáky pronikají kůží oběti. Ta chvíli bojuje, ale pak se přestane zmítat a zavěsí se do tebe. Slyšíš rychlý tlukot jejího/jeho srdce a vzdáleně cítíš jak její/jeho ruce bloudí po tvých zádech jako po milenčiných/milencových. Tvá mysl však nestíhá vnímat všechny tyto detaily - vše co existuje je jen extáze pití krve.

enca : Spokojeně saju oběť..

Deirdre : přitáhnu si ho k sobě, odtáhnu jemně jeho hlavu a kousnu, tesáky se ponořily do krku..

hater -> enca, Saltzhornia, Mikymauz, Deirdre: Stéká dolů tvým hrdlem, ale ne do žaludku jako jiné jídlo nebo pití, které jsi kdy ochutnal. šíří se tvým tělem všemi směry a cítíš, že tvé paže sílí a smysly jsou ostřejší. Cítíš hluboké a dlouhotrvající potěšení, lepší než jakýkoliv dřívější nebo možný sex. Cítíš, že pohlcuješ jinou lidskou bytost a jedna tvá část se odvrací s odporem a zděšením. Nicméně tento pocit potlačuje souhlasný řev a stále větší hlad nějakého nového hlasu zevnitř. (můžete si v deníku povšimnout, že upír může mít od 0-10 Vitae - upírské krve. V této chvíli vaše postavy získaly od oběti tři body Vitae)

hater : Cítíš, že tlukot srdce tvé oběti se zpomaluje a její svírající ruce se začínají třást. Kolena se mu/jí podlomily a dech není skoro slyšet. Někde ve tvé mysli se objevila malá a zapomenutá část tvého já, která říká: "Zemře. "

Saltzhornia -> hater: *ˇAááá... to je nádhera* projede my myslí , pak už jen piji... ani nevnímám co má oběť dělá *Víc, víc* přemlouvá mně cosi ve mně

enca : *sakra* snažím se přestat *vžyť ho zabiju* zhrozím se

Mikymauz : "Co to pro boha dělám?"probleskne mi částmi, ktere sem donedávna považoval za zdravou mysl a snažím se přestat a položit nebohého(nebo příštího nebohého ) na zem.

Saltzhornia : zaváhám *To se nesmí, napadne mně... ale je to tak sladké* odporuje mi něco ve mně, nakonec ubožáka pustím a s lehkým výkřikem odskočím "Co jsem to udělala?" zeptám se tiše... schoulím se do sebe a ramena se mi roztřesou pláčem

Deirdre : přestat.. musím přestat zemře na nedostatek krve* snažím se.. ale dokážu to?

hater: Přestat, ... snadnější je říct než to udělat. Ve vampire o tomto rozhoduje náhoda. Hod kostkou. Haázíme tak, že sečteme body u PJem nahlášených vlastností z deníku a zadáme je do http://rekviem. wz. cz/kostka. html a vysledek zahlasime PJ. Každý kdo se chce pokusit pustit oběť hodí Rozhodnost + Vyrovnanost (jendá se o atributy v horní části deníku) Výsledek je to číslo označené červeně

Deirdre : zavřu oči a pustím ho.. spadl na zem s tichým žuchnutím a já... dívám se před sebe prázdným pohledem, výraz šílence se změnil na pohrdavý a zmatený... Jsem stvůra.. ať mi to udělal kdokoliv... zaplatí za to

Mikymauz : Pustím svou nechutnou snídani k zemi a sám se sklátím vedle něj s pohledem skenujícím věci nedávno minulé..

Deirdre : pak se vzpamatuju a pomalu pokleknu k Becky, dotknu se jemně jejího ramene "Nebreč"šeptnu.. sakra já neumím moc utěšovat

hater -> Saltzhornia: Tichý hlas v tvojí mysli je stále hlasitější a ty jsi odtrhl svá ústa od krku oběti. Ta padá v bezvědomí k zemi, bledá ale živá. Vstáváš a odtahuješ se od oběti. Něco se změnilo a s těžkým srdcem si přiznáváš, že jsi to ty.

enca : Spadnu na zem.. a plazim se dál od těch chudáků.. "ne.. ne"

Saltzhornia : pod dotykem Tiny se trochu vzpamatuji "Co je to s námi?" zeptám se stále ještě plačtivým hlasem

Deirdre : "Já.. já nevím"hlesnu a pustím ji.. "vůbec nevím" v hlase je poznat náznak paniky

hater: Nyní nastává situace, kdy se rozhoduje o tom, jaká bude vaše postava dál. Spáchali jste zločin. Napadli jste nevinné kolemjdoucí. Studenty s jejich vlastních životam, s jejich touhami, s jejich budoucností. Zaútočili jste na ně a vzali jste si co, jste potřebovali a ta otázka, která nás zajímá je: Jak to vaše postava vnímá? Je to pro ní v pořádku? A nebo se jí tento stav nelíbí? Prosím tedy všechny o ještě jeden hod. Třemi kostkami

Mikymauz : *Sen, nic jineho.. ale ty pocity, to... * po chvili se vzpamatuju opet se postavim a se strachem se divam na ostatní

Deirdre : klesnu k zemi a zavřu oči.. promasíruji si spánky, vždycky to dělám když přemýšlím... jsem jiná... nikdy.. nebudu jako dřív.. ale.. ovládám se.. nezabila jsem

Saltzhornia -> hater: 2

Deirdre : (... *povzdech*... *takticky mlčí*)

hater -> Saltzhornia: Cizí krev se šíří tvým tělem a cítíš teplo, které ti předává. Tvá oběť nehybně leží a když se díváš na jeho/její bledou a prázdnou tvář, vyteče ze zranění na krku kapka krve a pomalu stéká dolů. Stala jsi se příšerou, říká ti vnitřní hlas. Ale druhý oponuje tím, že se stále ovládáš. Jsi stále ten, kterým jsi byl dnes ráno, jednoduše jsi se jen trochu... změnil.

hater : Díváte se na svou ležící oběť a uslyšeli jste za sebou něčí kroky. Směrem k vám kráčí nějaký muž, pomalu a rozvážně, jeho ruce jsou mírně zvednuté dlaněmi vzhůru jakoby chtěl naznačit, že vám nechce ublížit. Je oblečený celý v černém kromě bílého kněžského límečku. Jeho modré oči se zastavily na vaší tváři a pak zabloudili k tělům ležícím vedle vás. "Nebojte se, " říká, "nechci vám ublížit. " Když k vám však udělal krok tak, i přes jeho ujištění, cítíte nutkání utéct. Primitivní a vyděšený hlas odněkud zevnitř rozeznal v tomto muži dravce. Tento pocit se však ztrácí a kněz pokládá ruku na tvé rameno Lousi. "Jsem Otec Jan Marrow, " zašeptal, "a stejně jako vy jsem Rodný. "

Saltzhornia : skloním hlavu... stydím se *Jak jsem jen mohla, přeci nejsem taková* nechápu to *Ne tohle nejsem já, nejsem bestie* přesvědčuji se ale jistá si tím nejsem

Deirdre : snažím se ovládnout strach a rychle vyskočím na nohy.. měřím si Otce.. a dívám se na jeho ruce

Saltzhornia : zvednu hlavu a zadívám se na muže... zkoumavě si ho prohlížím

Mikymauz : S citelným napětím se koukám na kněze , který ač vypadá , že to přišel zjednodušit, mi v hlavě vše jen zkomplikoval

enca : "Eh.. " kouknu na kněze...

hater : "Nejste z města?" Ptá se a také si vás zvědavě prohlíží.

Mikymauz : "Otče? .. já.. "odmlčím se na pár sekund, dávám myšlenkám šanci uspořádat smysluplnou větu.. "jak.. co se.. stalo?"

enca : hater :" no... ano já jsem z města!"

Deirdre : "Nejsem"odpovím.. "Já.. co se to se mnou stalo.. a co jsem vlastně zač.. a proč.. ?"odmlčím se a zmateně se dívám na těla..

Saltzhornia : "Jsem Otče a vy jste říkal... " nedopovím sklopím zrak, ale z pod řas si otce důkladně prohlížím.

hater : Kněz si vás chvíli pozorně prohlíží a pak říká: "Jsem také upír. Prokletý bohem. Ale vás ještě neznám. "

Deirdre : "Upír?"hlesnu "taky upír"šeptnu... tak tohle se nám stalo.. všem.. "Já.. probrala jsem se tak tady"zmateně.. "Nic si nepamatuju"

Mikymauz : "Pravdu říci, otce, já se také nějak přestávám znát"

enca : hater :" no otče, já sebe taky neznám"

Mikymauz : Teprve po chvíli mi dojde, co otec vlastně řekl... "počkejte upír jako... jako špičáky a saní krve a kříže a slunce a.. a tak?"

Saltzhornia : * mám mu věřit, nemám "Prokletý?" tázavě zvednu zrak "A proč my?" zaváhám "Jak... to jste byl vy?" zmatek v mé hlavě sílí... mám utíkat, nebo křičet o pomoc?

"Upír?" začíná my to docházet a do hlasu se mi vkrádá lehký náznak hysterie.. "Ne, ne to jsou jen pohádky pro děti. " odmítám uvěřit a násilím se uklidňuji, jsem přece dáma..

hater : "Nevěděli jste, že jste ... " Otec se trochu zamračil: "Nevíte, že jste upíři? Nevíte kdo vás proměnil? Vaši rodiče, ... rozumějte upírští rodiče, ... vás opustili. " Konstatoval. Nebudeme se o tom bavit zde, na ulici. Rozhlédl se jako kdyby vás někdo mohl sledovat. Raději bych vás rád pozval k sobě do kostela a tam vám rád všechno vysvětlím.

Deirdre : "Upíři nejsou.. je to je nějaká úchylka... " snažím se kontrolovat

enca : hater :" hm.. něco jsem viděl na netu o upírech.. " kývl.

Deirdre : "špatná srážlivost, alergie na slunce... " snažím se vymyslet pádné argumenty

Mikymauz : Sice bych spíš věřil tomu, ze se o pět minut vzbudím, než všemu, co sem právě slyšel... ale odejít nemůžu.. následuju tedy otce

hater : "Jste upíři, " říká rozhodně, ale tiše kněz, "věřte tomu, popírání této skutečnosti nemá žádný smysl. " Pak významně rukou pokynul k vašim obětem, ležícím stále v trávě a k jasným stopám na jejich krcích.

Saltzhornia : "Do kostela?" vzpomínám na laciné románky co mi otec zakazoval číst "Tam přece upíři nemůžou" chabě odporuju... *je to cvok, zdrogoval nás... a někam nás odtáhne* pohledem těkám z místa na místo *Kudy jen utéct?*

enca : hater :" Otče?" odkašlu si.. "jak jste to řekl, prokleti bohem?"

Deirdre : dívám se na těla.. o tom v medicíně nepsali, ano je spousta úchylek ale.. ten hlad.. povzdechnu si "dobrá.. Otče, promluvíme si"snažím se nedat najevo strach, jakmile dáš najevo strach jsi v háji

hater : "Jsem rodným již mnoho let a mohu vám říct něco o vás samotných a říct vám jak dál. Ne však zde, ale v kostele. " Nabízí znovu kněz.

Deirdre : odhodlaně přikývnu "Dobrá"

enca : hater :"máte tam připojení na NET?"

Mikymauz : Ztichlým hlasem, v kterém se snažím nedat najevo roztřesenost souhlasím a následuji otce do kostela

Saltzhornia : "Slečno Tino, prosím" pípnu tiše a stydlivě se dotknu dívčina ramene a tiše zašeptám"Co když to on... nebo nás tam zabije, nebo... " začervenám se

hater : Enca : "Samozřejmě, pane ... " kněz udělal pauzu v řeči, jakoby očekával, že se představíš.

Deirdre : *ošoustá?* nahlas to ale neřeknu.. přece jen.. něco mi to zabrání být na tuto květinku drsná "Pokusím se tě ochránit" snažím se být co nejklidnější.. nesmím se bát

hater : Otec Marrow se podívá Becky Lynn přímo do očí: "Drahá dcero, přece by jsi nevěřila, že služebník boží je schopen takové věrolomnosti. Navíc v kostele. "

enca : hater :" Lousi Maddox"

hater -> Saltzhornia: Oči Otce Jana jsou pronikavě modré jako kdyby viděly až na dno tvé duše.

Saltzhornia : ta neomalenost s jakou vyslechl náš rozhovor mně podráždí " A proč bych vám měla věřit, pane? Po těch nehoráznostech co jste nám řekl... a a a sám jste se označil za prokletého Bohem, tak jak mu můžete sloužit?" hrdě vztyčená hlava, ale hlas se malinko chvěje *Doufám že Tina splní slovo* proběhne mi hlavou a ucouvnu zas za dívku

hater : enca : "Těší mně pane Maddox, " říká vážně kněz a nabízí ti svou dlaň.

Saltzhornia -> hater: jak se opovažuje, jsem Adlerová.... ale ty oči... co to se mnou je, já chci domů..

Deirdre : *.... !!!!! ..... mlčí*

neubráním se úsměvu.. je roztomilé jak si vyskakuje za mými zády. "Veďte otče"

hater : Kněz klidně odpovídá: "Nemusíš mi věřit, drahá dcero, můžeš jít se mnou a nechat si poradit a nebo můžeš jít do ulic a poradit si sama. Jsou tu však zákony o kterých nevíš a jsou tu nebezpečí, které na tebe mohou číhat. Jsi teď upír a podle toho se musíš chovat. Kromě nás rodných jsou však v tomto světě skryté i jiné, možná horší věci. Bůh však řídil mé kroky na toto místo, abych vám mohl posloužit jako vůdce. Doufám, že jeho vůli přijmeš, dcero. " Kněz mluví klidně a nevzrušeně, přesto však přesvědčivě.

Saltzhornia : *je to přeci jen kněz, měla bych mu věřit* sklopím hlavu a bezeslova jdu za Tinou

hater : Kristovo Tělo je malý katolický kostelík postavený asi před 20 lety. Narozdíl od budov, které ho obklopují není pomalovaný ani osprejovaný, ale potřeboval by hodně oprav a údržby. Dveře visí na pantech dost divným způsobem takže se zdá, že přední strana kostela se naklání a trávník by nutně potřeboval posekat. Nad dveřmi je nápis: "Ovečky, které znají Boha se nemusí bát Vlka - Matt. 10:16. " Otec Jan vede postavy kolem kostela k zadním dveřím a odemkne je. Pak se otočí na vás a říká: "Pojďte dál. "

Mikymauz : Beze slov, tedy aspoň mluvených, následuji toto podivné uskupení

Deirdre : hehe ochranka bohaté slečny to jsem to dopracovala.. a to jen proto že vypadá tak vyjukaně a tak nějak mám potřebu ji ochraňovat ne poslat někam…

následuju ho. *NE NEBUDU SE BáT* vejdu do kostela

Saltzhornia : *přeci jen kostel, ale proč bokem?* zaváhám a pak vejdu

Mikymauz : Projdu kolem nápisu.. *taková hloupost psát nad dveře stav zápasu *zamyslím se s úsměvem a jdu dál.

hater : Kněz zůstal nahoře poslední a předtím než vešel se opatrně rozhlédl. Otec Jan se rozhlíží a zdá se, že má starosti. Pokyne vám, aby jste se posadili do plastikových židlí v této místnosti. Zdá se že slouží k předčítání z Bible. Zdi zdobí plakáty s inspirativními fotografiemi nebo roztomilé kresby či verše z bible. Podle toho jak jsou vybledlé a odřené soudíte, že jsou zde již léta. Linoleum je popraskané a v rozích je špína, přestože jinak je místnost čistá. Nad dveřmi, kterými jste vstoupili visí zašlý stříbrný kříž a když Otec Jan zavřel dveře tak se nebezpečně rozhoupal.

"Nevím kolik na to máme času, " říká, "ale mohu vám odpovědět na některé vaše otázky - jsem si jist, že jich máte mnoho. " Posadil se a ze své kapsy vytáhl růženec. Prsty počítá korále a čeká na vaše otázky.

Deirdre : "Mluvil jste o Otcích.. "připomenu... "takže.. co to přesně znamená?" začnu si pomalu mnout spánky.. poté co se naskládám do židle

hater : Stali jste se upíry, Bohem prokletými nikdy nepoznat denní světlo a pít navěky krev smrtelníků. Jak k tomu dojde je jedno z velkých Božích tajemství, ale můžete si být jisti tím, že nějaký jiný upír - mezi sebou si říkáme "Rodní" - si vás vybral a toto prokletí vám předal. Tento rodný je váš upírský otec a nebo matka.

Saltzhornia : "Proč zrovna my, co jsme bohu udělali?" zeptám se tiše a přikrčím se jako bych očekával boží trest za rouhání "Je na to nějaký lék?" zeptám se s lehkou nadějí

Mikymauz : Svou chatrnou konstrukci složím do židle a s nervozitou a jistou nedočkavostí si začnu proplétat prsty..

hater : "Obvykle se tento Rodný stará o své potomky, zasvětí je do základů našeho života, ale ti vaši vás zjevně opustili. "

Deirdre : zmatek.. *bolest a ponížení. ale.. co se stalo?* "Kolik je ve městě Rodných? Je.. to nějak organizované? Proč jsme prokletí Bohem?"

hater : Kněz se otočil na Becky Lynn: "Je to prokletí, drahá dcero, neznám způsob jak jej zrušit. "

Saltzhornia : "Ale proč já, za co?" do hlasu se mi zase vkrade náznak hysterie ... * uklidni se přemýšlej*

Mikymauz : Mé myšlenky běhají jako zvíře právě chycené do klece... ze všeho zmatku a chaosu vyvstane jen jedna otázka. "Otce.. co teď s náma bude?"

hater : "Ano, je nás tu víc, " přikývl Otec Jan Tině. "Ve městě je mnoho rodných, víc než padesát. A vládne jim kníže. " Jeho tvář trochu ztvrdla, "Kníže je nejmocnější rodný ve městě a jeho úkolem je udržovat pořádek a klid ve městě. "

Deirdre : "Proč jsou upíři prokletí od Boha? Kde to začalo?"

Saltzhornia : *kníže?* se zájmem nakloním hlavu na stranu *Jsem přece z dobré rodiny, a otec.. * hlava mi pracuje na plné obrátky

hater : "Říká se, že bůh proklel Longina, římana, který probodl Krista na kříži a ten předal své prokletí dalším upírům, " Kněz se podíval na Becky Lynn, "a ty jsi prokleta, protože si tě vybral tvůj otec, přijal tě mezi nás, mezi rodné. Proč? To se musíš zeptat jeho. "

Deirdre : "Jsou všichni upíři stejní? Nemyslím v hiearchii. Umíme jen pít krev nebo i něco.. hm.. "přemýšlím a můj mozek se snaží vše vstřebat "umřela jsem?"

Saltzhornia : "Můj otec je mister Adler" pronesu hrdě s nefalšovaným přízvukem dívky z lepší společnosti "A ne nějaký.... " pracně vybírám výraz vhodný pro mladou dámu "Noční tvor bůhví odkud" pyšně zvednu hlavu "Prosím doprovoďte mně k otci, otče"

hater : Kněz se otočil k Jackovi a dlouze se na něho zadíval: "Budoucnost je vždy nejistá a cesty Páně jsou nevyzpytatelné. " Pokrčí rameny. "Ten kdo vás přijal, porušil naše zákony a v této chvíli jste vy také pohybujete na hraně. "

Mikymauz : "A jaké sou naše možnosti? Já... nevím co dělat"

hater : "Existuje několik různých upírských rodin nebo klanů, Tino, každá z nich má určité přednosti i vady. Ano, zemřela jsi. Tvé prokletí ti však propůjčuje nový život a také schopnosti. Tyto schopnosti jsou však dílem ďábla a opatrnost při jejich používání je namístě.

"

Deirdre : zamyslím se.. a zavřu oči, myšlenky mi proudí v hlavě závratnou rychlostí... "Hm.. a.. jak zjistím ke kterému klanu patřím? Kolik je klanů? Jsou nějací.. hm... šéfové klanů?" dumám nahlas... zmatená... ale už smířená

hater : Kněz se mírně usmál při Beckyině řeči, ten úsměv je však spíše smutný: "Jsi upír. Tvůj otec tě jistě rád uvidí, ovšem nezapomeň, že přes den jsi jen o něco více než mrtvola. Božský dotek spalujícího slunce očistí tvou duši, ale spálí tvé tělo na popel. Musíš se před ním ukrýt a musíš se ukrývat před všemi smrtelníky. My rodní dodržujeme pradávné tradice. První z nich je tradice maškarády, která nám dává povinnost neprozradit smrtelníkům naši pravou podstatu. "

"Je lepší když to neví a my stojíme jako vlci nad stádem ovcí. Vybíráme ty nemocné a očišťujeme jejich hříchy, "

Mikymauz : Mé myšlenky zabloudí zpátky k začátku.. "a co když dostanu zas hlad?" optám se s hrstí strachu

hater : "Jacku, porušili jste zákon, přestože nechtěně. Kníže vám však může odpustit a nebo vás může potrestat. Lepší však bude, když mu vše řeknete než před ním utíkat. "

Saltzhornia : Otcova odpověď poněkud zchladí mé odhodlání "To už nikdy nesmím domů? A co mé přítelkyně?" zeptám se jako ve snu, ale samotné my dojde, že o chodící mrtvolu ve společnosti nestojí, po tváři mi zteče slza "Co tedy máme dělat?" zeptám se tiše

hater : "Zjistit ke které rodině patříš je snadné. Lze tak učinit ochutnáním krve dotyčného a někteří z nás mají dar od boha, poznat to jediným pohledem. Klanů je pět a jejich příslušníci jsou roztroušení po celém světě. V každém městě se však jeden nejstarší rodný z daného klanu ujmout pradávného titulu priskus, označující jeho úkol starat se o blaho klanu ve městě. "

Deirdre : "Je možné poznat kam patříme? Dokážete to.. třeba vy?"

hater : "Hlad je náš věčný společník. Hlad utiší jen krev. Krev smrtelníků, ale i krev zvířat. "

Slza na tváři Becky Lynn je rudá, rudá jako krev.

Saltzhornia : "Dar od Boha? A každý z nás má nějaký?"zamyslím se "Zvířat? To máme lovit psy a kočky?" znechuceně se zatvářím a položím si ruku na čelo "No to snad ne?" otřu si tvář... "MNě teče krev" zblednu

hater : "Neboj, drahá dcero, " říká otec Becky, "můžeš se vrátit domů, můžeš se pohybovat mezi smrtelníky jako jeden z nich. Ovšem doporučuji nějakou dobu posečkat, než si zvykneš na tento nový stav. "

Saltzhornia : "Ale jak budu žít, jak vysvětlím denní spánek?" možnost návratu domů mně zaujal natolik že si bezmyšlenkovitě utírám ruku krajkovým kapesníčkem

hater : "Tina patří do rodiny Daeva, mezi Sukuby, umí přirozeně splynout s lidskou společností a dokáží na lidi dobře zapůsobit. Jack patří do klanu Mechet, moudrých a šikovných. Becky je Gangrel, divoký lovec a tady Louis je Vetrue schpný ovládnout druhé pohledem. "

hater : Hodiny odbíjejí jednu po půlnoci a Jan se najednou uprostřed věty odmlčel. Zvedl hlavu jakoby naslouchal něčemu venku a potom vstal. "Neodporujte, " řekl potichu. "Možná budete schopni se probít na svobodu, ale oni si vás jednoduše přivolají. Krev volá krev. " Předtím než se ho můžete zeptat co tím myslel, ozve se hlasité klepání na dveře.

Jan otevřel dveře, ustoupil stranou a nechal do místnosti vejít dalšího muže. Ten na sobě má kožené kalhoty a bílou košili a také má kolem krku zlatý kříž a zlatý medailon s podobiznou svatého. Je holohlavý, ale podle tváře vypadá velmi mladě. Vypadá možná tak na 20 let, a když obnažil své tesáky poznali jste, že je také jedním z Rodných. Klidně by mohl být mnohem starší. Záchvat strachu, který jste cítili když jste se poprvé setkali s Otcem Janem se vrátil, ale tentokrát je mnohem, mnohem silnější.

Deirdre : trhnu sebou a postavím se... *já a sukubus??? démonka co zabíjí sexem? no.. mohlo to být i horší*

hater -> Saltzhornia, Mikymauz: Přemohli jste panický pocit strachu a zatlačili jej někam dozadu. Zbavili jste se ho a můžete svobodně jednat.

Deirdre : schoulím se a je ve mě část která chce co nejrychleji zmizet.. nebo aspoň vycenit zuby... pak se ale uklidním.. a vyčkávám co chce.. vyčkávám připravena případně bojovat

hater : Louis zděšeně vykřikl a vrhl se ke dveřím. Holohlavý muž, který právě vstoupil, jej však během okamžiku chytil a váš společník se uklidnil

Saltzhornia : Ztuhnu na svém křesle... pak pomalu vstanu

Mikymauz : Prvotní husí kůži a napětí vystřídá pokojnější ostražitost, s kterou sleduju nastalou scénu

hater : "Dobrý večer, " pozdravil muž, "Jsem Alexandr, služebník knížete Vidala. " Kněz se nepatřičně zašklebil, "půjdete se mnou. " Konstatoval.

Saltzhornia : *Co po nás chce?.. je rychlý... * pohledem hledám kudy zmizet

Deirdre : podívám se na Otce Jana, v hlavě mi zní jeho slova, pak pokrčím rameny "Dobrá"

hater -> Saltzhornia: Jediný východ jsou dveře vedle, kterých stojí a teď ještě drží Louise, takže by jsi možná mohla uniknout. (Mimochodem ty jsi měla místo strachu cítit spíše vztek, zapomněl jsem)

Saltzhornia : "Dobrý večer" mé slušné vychování zvítězí... *jen nedat najevo strach*.. "Jsem Becky Lynn" půvabně skloním hlavu, jak mně to učili

hater : "Odpor je zbytečný, " říká, "a utíkat nemá smysl. Lepší bude když půjdete se mnou, kníže si přeje s vámi mluvit. "

Saltzhornia : "Myslím, že na návštěvu" mluvím a pomalu přicházím ke dveřím "není vhodná doba" zářivě se usměju a pokusím se kolem Alexandra proklouznout ven a utéct

Deirdre : povzdechnu si.. a čekám jak tohle dopadne.. tak nějak jsem se naučila kdy to vzdát a podřídit se

Mikymauz : Snažím se logicky zvážit své možnosti.. po chvíli trpce přiznám porážku .. "Budu knížeti k službám, pokud je to nevyhnutné"

hater -> Saltzhornia: otázka je jak moc se pokusíš ;-) pokud to myslíš opravdu vážně, tak prosím hod Obratnost + Atletika

hater : Becky Lynn se znenadání vrhla vpřed, avšak Vidalův muž byl rychlejší. Zkušeným zápasnickým chvatem jí uchopil a zadržel: "Stůj, " mračí se.

Saltzhornia -> hater: smím se bránit?

hater -> Saltzhornia: jo, jestli chceš ;-) hod Sila + Rvačka případně, můžeš si k hodu přičíst... 3 kostky pokud obětuješ bod sily vůle a dvě kostky pokud obětuješ bod Vitae, takže dohromady až 5 kostek

Deirdre : *no aspoň to zkusila holka*pokrčím rameny.. "Hele holka tak jako tak tam musíme.. "

Saltzhornia : "Au" vyjeknu a namířím si to podpatkem na jeho nohu

"Jak se opavažujete, , , hrubiáne" zlostě ho sjedu svým nejmrazivějším pohledem

hater : Holohlavec snadno uhnul a znovu se zamračil. Pevně tě uchopil, takže se nemůžeš hýbat: "Hele, nech toho, některé věci dělám nerad, ale pokud budu muset, tak to bude bolet. "

Saltzhornia : pod bolestí zkrotnu, přeci jen nejsem žádný hrdina "Au nechte mně" ozvu se téměř prosebně

hater : Kněz mlčí a do sporu se nemíchá. Vidalův muž však pokračuje: "Možná jsi ve svém světě mocná, ale to je svět smrtelníků. Teď jsi rodná a mezi námi se moc měří jinak. Vzdej to. "

hater : Muž tě pustil.

Saltzhornia : polekaně si třu bolavá místa a zacouvám zas za Tinu "Grobián.. " tiše si žbrblám

Deirdre : povzdechnu si "Hele neschovávej se stále za mě"

hater : "Dobrá, " zabrbal stále zamračený Alexandr, "pojďte, venku mám auto. " Pak se otočil a vyšel ven.

Deirdre : jdu za ním

Mikymauz : Vstanu a následuji ho

Saltzhornia : jdu krůček za Tinou "Nezkusíme utéct?" špitám s nadějí v hlase, docela rychle mi otrnulo "Teď se nedívá"

Deirdre : "Nemá to cenu... může to být i horší "

Hra 2 - Encu nahrazuje Sharpe

hater : Dobrá, takže se vraťme k vaší situaci. Alexandr, holohlavý upír vás pozval k sobě do auta a protože jste přece jen trochu rozumní, pochopili jste, že situace je vážná a nastoupili jste. Alexandr vás zkontroloval klidným pohledem a řekl: "Dobrá, jedem ke knížeti. " Nastartoval a rozjeli jste se.

Řídí mlčky.

Deirdre : sedím mlčky

Saltzhornia : poněkud nervózně se tisknu k Tině a pokouším se sledovat cestu

Deirdre : povzdechnu si a odevzdaně poplácám Becky po rameni

hater : Abych nezapomněl, neodpustil si poznámku: "Až tam dojedeme, tak jej jistě bude velmi zajímat, co mu povíte. "

Deirdre : "hm to mě teda taky" neodpustím si poznámku

Saltzhornia : s tichým povzdechem Tině přikývnu a zcela nespolečensky žmoulám v ruce krajkový kapesníček

hater : Za skly auta se míhají nejasná světla pouličních lamp a pomalu jich přibývá, jak opouštíte čtvrť Tremé a míříte do luxusnější Zahradní čtvrti.

Deirdre : "Klídek holka"šeptnu k ní "Jsi dáma ne?" povzbudím ji

Sharpe : *zamyšleně sedí v jedoucím autě a asi tak přemýšlí a tom co by kníže chtěl vědět a jak vůbec vypadá*

Saltzhornia : "Ehm" lehce si odkašlu "Co od nás bude kníže žádat, pane?" zeptám se tiše

Mikymauz : Od klidu mam sice daleko, ale snažím se nic nedat najevo.. vždyť pravdu máme každý tu vlastní a tu naši snad přijme kníže s rozumem, jinak by nebyl kníže

Deirdre : *haleluja jen tak dál holka* usměju se

hater : Alexandr chvíli nic neříká a pak odpoví: "Pravdu, ... a jedině ta vám může zachránit vaše životy a duše. "

Saltzhornia : "Pravdu?" nechám v hlase zaznít decentní údiv "Ale o čem, pane?"

Sharpe : *jakou pravdu asi měl namysli, pravdu o tom jak jsme se sem dostali ?? nechápavě stále bloumá co by doopravdy zajímalo knížete *

hater : "O vás. " odpoví krátce.

Deirdre : *dokud kecá tak se nebojí výborně*

Mikymauz : "A když si sami nejsme jisti?" zeptám se nejistě

hater : Domy okolo jsou stále hezčí a ulice čistší.

Saltzhornia : "O nás" jemně se pousměji "Co by ho na nás mohlo zajímat?" zamyslím se "Koneckonců, má rodina je sice známá, ale pochybuji, že v jeho kruzích" opatrně ovládám hlas aby v něm nezaznělo znechucení

Sharpe : " co o nás chce vědět přesněji ?" *po chvilce si uvědomí že to asi nebyl chytrý tah a utiší se v doměnce že se nebude muset dále vyptávat*

Deirdre : mlčím.. nebudu se ptát na to samé navíc je to zbytečné tohle je jen poskok

hater : "A co myslíte?" Zeptá se chladně. "Jste teď upíři. " Podívá se ve zpětném zrcátku na Becky Lynn a jemně odhalí své špičáky.

Deirdre : *provokatér, co si chce dokázat?* "to ty jsi taky"

Saltzhornia : "Bohužel" procedím lehce navztekaně... pak nasadím sladký úsměv "I když, zdá se že vy na tom nejste o moc lépe. " zamrkám do zpětného zrcátka

Sharpe : *že by si nás vybraly jen jako zvědy ?? pro ubohé práce ? snad nebude ten kníže tak arogantní jako tenhle nekňuba*

hater : Alexandr dál už nic neříká a ani není třeba. Již se blížíte k cíli své cesty

Vjíždíte do dvora luxusního zámečku poblíž univerzity v Loyole.

Sharpe : *jako bych už tuhle budovu viděl... jen si vzpomenout kde a s jakou spojitostí*

hater : Holohlavec klidně povídá: "Je to bývalá soukromá rezidence, ale v současnosti slouží přes den pro ukazování veřejnosti a v noci jako občasné sídlo knížete. "

Deirdre : počkám až zastaví a vystoupím, vyčkávám.. a podívám se na ostatní

Saltzhornia : spokojeně vykukuji z okénka * ztratil řeč chudinka* myslím si a na rtech mi hraje lehký úsměv

Mikymauz : Kousek znervózním. Vždy jsem mel své představy o holohlavých poskocích a tón méě spolusedící mi je asi brzy pomůže utvrdit

hater : "Tak vystupovat, panstvo. "

Alexandr otevřel dveře a vystoupil, pak zaklel: "Probůh. "

Mikymauz : Velice rad vystoupím

Saltzhornia : co nejelegantněji vystoupím z vozu, dám si záležet *Teď hlavně zapůsobit dobrým dojmem... ano to půjde* myslím si

hater : O kousek dál stojí ještě jedno auto. Je to stříbrný, luxusní mercedes.

Saltzhornia : na Alexandrovo zaklení jen pohoršeně zvednu jedno obočí "Děje se snad něco?"

hater : Muž na tebe krátce pohlédne a v jeho očích čteš lítost smíšenou s odevzdaností. Potřásl hlavou a zašeptal jen jediné slovo: "Maldonato" Pak se otočil a kráčí dál do dvora.

Vede vás ke dveřím na jeho konci.

Alexander otevírá dveře do sklepa v zadní části domu a vede vás dolů po schodech. Na konci schodiště otevře dveře, pokyne vám, aby jste vstoupili a poté za vámi zavírá dveře.

V místnosti je úplná tma, ale slyšíte pohyb nějakých osob a cítíte kouř a kadidlo. Cítíte, že se ve vás probouzí strach, když vás vaše zvířecí část - To čemu Otec Jan říkal Bestie - nutí utéct od smrtelně nebezpečných dravců pohybujících se ve vzdálenosti několik centimetrů od vás. Bojujete s tímto strachem s vědomím, že útěk by to jen zhoršil.

Slyšíte zvuk kovu dopadajícího na kov a zaskřípání pantů a ten někdo přistoupil ještě o krok blíž. Po chvíli zazněl hluboký zvučný hlas: "Poklekněte a připravte se přijmout znamení pokání. "

Saltzhornia : znejistím a přisunu se blíž k Tině *Co to... kdo to... to ne* běží mi hlavou směsice myšlenek, když se snažím zahlédnout neznámého

Sharpe : *co.... to... sakra..... to snad nemyslí vážně.. chtějí nám něco vyříznou či vypalovat ??*.

Mikymauz : Chvíli zaražené zůstanu stát a poslouchám, co udělají ostatní

Deirdre : zadívám se za hlasem.. snad ho uvidíme a prohlídnout si ho.. "nelep se tak na mě prosím"šeptnu k Becky "potřebuji svůj prostor"

Saltzhornia : ucouvnu půl kroku za Tinu a snažím se násilím uklidnit... jsem zmatená *kde je kníže, že by ten plešatý chlípník?* stydím se domyslet

hater -> Saltzhornia: Slyšíš něčí pohyby a cítíš závan větru jak kolem něco proletí a pak následuje prudký úder do hlavy. Svalil jsi se k zemi a ať už to bylo cokoliv co tě udeřilo znova to rozvážně kráčí dál kolem vaší skupiny.

hater : Slyšíte kroky, jak kolem vás někdo jde a pak tupý úder.

Saltzhornia : "Auuu" vyjeknu protestně, vytáhnu se do kleku, ale dál se neodvážím

Deirdre : trhnu sebou a automaticky se připravím

pak pokleknu.. nedám najevo bolest.. tomu parchantovi ne

Saltzhornia : "Kdo jste" zeptám se tiše, hlas se mi chvěje směsicí vzteku, strachu a ponížení

Sharpe : *to snad...... raději si to rozmyslím a bez odporu si kleknu ..... sakra kdo vý co mě ještě potká.. *

hater : "Poklekněte!" Zahřmí znovu hlas

Mikymauz : Jsou situace, kde je lepší nebýt hrdý.. pokleknu taky

Saltzhornia : stáhnu hlavu mezi ramena a mám slzy na krajíčku, takto se mnou ještě nikdo nejednal

hater : Hlas říká: "Ovce nosí popel na svých čelech, aby si připomenuli Kristovu oběť a v době půstu činili pokání. My nosíme popel z podobných důvodů a také, abychom jsme si uvědomili, že máme být poslušní Božích zákonů. " Opět cítíte popel a také prsty roztírající něco po vašem čele. Jednomu po druhém. "Tento popel na sobě budete mít až do konce noci a celý následující den. Odstranění tohoto znamení je na vlastní riziko a pokud neuposlechnete slova Zasvěceného kněze pocítíte, jak pálí oheň. "

Slyšíte kroky a potom se dveře do této místnosti otevřou. Několik lidí stoupá po schodech, ale nevidíte je. Dveře se zavřeli a když jste začali přemýšlet o tom co se vlastně stalo, uslyšeli jste nějaký pohyb u protější zdi. Přestože nic a ani nikoho jiného nevidíte, víte, že tu nejste sami.

Deirdre : "No mohlo to skončit hůř"optimisticky. přesunu se ke stěně a opřu se

Saltzhornia : Tichounce vyjeknu a pak se pokusím ve tmě přesunout za Tinou "Co nám chtějí?" šeptnu

Deirdre : "No Mardi Grass má přece i duchovní význam.. takže proto ten popel"míním "ale jaksi co chtějí to nevím, jelikož jsme ale malé piva je někdy lepší držet hubu a krok.. "podívám se na ni.. "ehm.. promiň pusu a krok"

Mikymauz : Jestě sem si ani pořádně nestihl uvědomit, co se stalo a už sem ocejchovaný a zaražený.. neotálím a následuji ty dvě, jediné lidi, které teď mám

Saltzhornia : "Ty jsi tak" vydechnu obdivně a pracně hledám vhodný výraz "Tak zkušená" vykoktám nakonec a lehce se začervenám

Deirdre : vyprsknu "Jsem holka z ulice. Nic víc. Buď ráda že jsi žila jinde"

Sharpe : *stále v pokleku....... s popelem na čele...... neuvědomující co se vlastně v to shonu stalo..... přemýšlí co myslel tím ohněm*

Saltzhornia : "Z ulice?" na hlase je slyšet zděšení "To jako.. to... úplně... " umlknu v rozpacích

Deirdre : "to je jako chudá holka co pracovala aby si vydělala na studia. Ne šlapka""promiň.. tak bych s tebou mluvit neměla. Chtěla jsem tím jen říct že vím jak to chodí. nic víc"

Sharpe : *pohlédnu se kde jsou vlastně ostatní......... po chvilce zaražení se je snažím najít a přidat se k nim*

Saltzhornia : nad drsným výrazem se zajíknu "Já tě nechtěla urazit" špitnu nešťastně "Co myslíš, že bude dál?" pokračuji po chvilce

Deirdre : "neurazila jsi mě. "mávnu rukou "Jen znáš svět jinak. " povzdechnu si "popravdě nevím. ted můžeme čekat. Nechce se mi moc zkoušet co udělá když nepočkáme. "

Sharpe : "nemyslíte že není vhodná doba se tu bavit o takových věcech !??"

Deirdre : "proč ne?"podívám se na Luise "V čem máš problém kámo?"

Mikymauz : "no porad lepší, než aby nám tu panikařili, nemyslíš?"podotknu s úsměvem(i když nejde vidět. ) )

Saltzhornia : "Nemyslíte, že plést se do cizích hovorů je minimálně stejně neslušné pane. " ozve se ze mně zase dívka z lepší společnosti

hater : Všichni stojíte pohromadě a tam někde dál ve tmě se opět něco pohnulo. A nebo se vám to jen zdálo?

Saltzhornia : "Kdo.. kdo je tam?" vyjeknu a bleskurychle se přesunu za Tinu "pánové, pokud jste gentlemani, budete nás chránit" ozvu se zpoza jejího ramen

Deirdre : pousměju se. a kecnu si ke zdi na zem. chová se dobře to se musí nechat, hrdost taky má.. jen by se neměla bát více vystrkovat drápky.. usmívám se a pozoruji tu žábu. "můžeme hysterčit můžeme ječet.. to je vše co můžeme.. "pokrčím rameny.. "Hele sedni si sem a přestaň se stále za mě schovávat"

Sharpe : "zamyslete se proboha... nemyslíte třeba že tu něco je .. ?"

hater : Odpovědí na Beckyinu otázku je jen ticho.

Deirdre : "A co jako? Můžeme si povídat jak chceme. Nepleť se do rozhovoru ženských Luisi"

Saltzhornia : "Jak bystré" už na hlasu je slyšet znechucení "že by jste se tedy šel podívat, co to je? Pane, .... pane Louis jste říkal, že se jmenujete?"

Sharpe : "kdybyste možná byly zticha tak můžeme zjistit co se tu vlastně děje a možná i najít cestu ven"

Deirdre : "tak hledej a zkus zdrhnout"pokrčím rameny

"Hele když mluví tak se nebojí, takže toho nech"

"Stejně musí být prima chodit na ty večírky, v těch krásných hadrech"usměju se na Becky

Saltzhornia : "Tss" pohrdavě zasyčím a pokusím se nejslušněji usednout vedle Tiny

Mikymauz : "Ehm, takže náš plán je sedět tady a čekat až si nás někdo všimne?"

Saltzhornia : "Někdy je to spíš... nuda" usměju se na Tinu "Mé gardedámy mi toho ostatně moc nedovolili, a mluvit o stále stejných tématech, tvářit se patřičně" trochu se zasním "Vždycky jsem chtěla prožít něco víc, něco neobyčejného... "

Deirdre : "řekli po zbytek noci a den. podle všeho pak pokecáme s knížetem. Jan říkal že to bude problém.. že nemá cenu se ji bránit. Věděl asi proč ne?"

Deirdre : "Snad tě tvé nadšení neopustí"usměju se "Neobyčejného v jakém smyslu?"

Mikymauz : "Takže tu spolu asi strávíme pár chvilek... jen taková kontrolní otázka.. asi u sebe nemáte nikdo sirky a ještě lépe svíčku" dodám spis pro sebe

Saltzhornia : "Jako v románech, dámy vždy říkali, že takové tužby jsou nevhodné... a měli pravdu, teď to mám, vůbec jsem neměla otce prosit" sklesle skloním hlavu

Deirdre : "počkej"začnu prohledávat kapsičky v báglu.. sirky jsem tam snad někdy měla myslím

Deirdre : "Romány"usměju se to jsem si mohla myslet "Svět není román Becky, ale ty máš teď možnost žít skoro jak chceš"povzbudivě "to je fajn ne?"

Saltzhornia : "Dámy nekouří, je to nevhodné" podivím se otázce

Mikymauz : "Na to by ti pár pánů mohlo říct své" podotknu

Deirdre : *oči v sloup tak s ní bude ještě práce*

Deirdre : "Jacku, tady máš"podám mu sirky "A chovej se k ní slušně. "

Saltzhornia : "Jak žít, slečno Tino? Jsem unavená, špinavá, každý si do mne bouchne... jak budeme žít?" přemýšlím

Deirdre : "Naučíš se bránit a žít. Je to tvoje výzva. Máš hodně předností, dobré vychování, jsi krásná ženská. Není čeho se bát. "

Sharpe : *co se takhle pokusit aspoň sám najít cestu ven ??* *ale co když ...... to je blbej nápad ještě se mi něco stane a ..... u ostatních nehrozí takové nebezpečí*

Deirdre : pak se opřu a přemýšlím zavřu oči. ty sirky.. snažím se přemýšlet

Mikymauz : vezmu si sirky a jednu zapálím, přičemž se snažím rozhlédnout se po místnosti

Saltzhornia : trochu se zklidním "Ale kde budeme bydlet, jak si budeme vydělávat, já sice trochu peněz mám, ale to dlouho nevydrží" začínám uvažovat prakticky, jsem přeci Adlerová

Mikymauz : "Budu klidnější, když uvidím, kde to vlastně sem"

Deirdre : "něco se najde neboj se, ale budeš se muset uskromnit holka"podotknu

Sharpe : "Becky.. myslím že si nebudeš muset už vydělávat"

hater : prosím všechny o hod Rozhodnost + Vyrovnanost (http://rekviem. wz. cz/kostka. html http://rekviem. wz. cz/postavy. html do kostky se zadá součet teček atributu a hlásí se rudé výsledné číslo)

Mikymauz : "Když nic jiného, tak si zkus zjistit, jestli mají upíři taky kurtizány" řeknu Becky

Sharpe : "nemá někdo po ruce něco čím by se dalo hodit ??"

Deirdre: "Jacku jsi nadržený primitiv"znechuceně "kdybys měl trochu taktu tak takto s ženou nemluvíš"

hater : Jack zapálil sirku a vy jste pohlédli přímo do plamene. Někde vevnitř vás se probudil strach. Odvěký a rychlý záblesk strachu. Primitivní a silný jako nikdy dřív.

hater -> Saltzhornia: Lekla jsi se plamene. A to tak, že docela dost.

Deirdre : schoulím se a snažím se nevnímat plamen i když je ve mě část co chce nejrychleji zmizet

Saltzhornia: "ááá.. dejte to pryč" vyjeknu a zakryju si oči před plamenem

hater: Kolem vás se vytvořil malý kruh světla. Podlaha je hliněná a konečně si vidíte do tváří. Vaše čela jsou zamazána popelem.

Mikymauz : v panice odhodím sirku na zem

Sharpe : "není tu někde po ruce u vás kousek tvrdého materiálu ??"

hater : Stěna u které stojíte je postavená z hrubých cihel a číší z ní chlad. Nevadí vám však.

Deirdre : super.. no.. díky bohu že je to hliněné

hater : Sirka dopadla na zem a zhasla. Opět se kolem vás rozhostila černá tma.

Saltzhornia : "Co to bylo?" vykoktám zmateně... "Nikdy jsem se ohně nebála a teď... " vyjukaně se schoulím do klubíčka

Mikymauz : "Takže aspoň vím, proč upíři nekouří"

Sharpe : *pomalu po hmatu prohledávám zem a snažím se něco .. cosi objevit*

Deirdre : "Víš to jistě ? Mluvíš jako bys je viděl bůh ví kolik let"

Mikymauz : "To byl vtip, zlato. " Odvětím

Deirdre : "Ano opravdu velmi vtipný, brouku" zadívám se pak na becky "Jsi v pořádku?"

Saltzhornia : "Jistě, jen bylo to tak děsivé" zmateně si upravuji vlasy

Deirdre : "už je to pryč, tak se uklidni. "věcně

Mikymauz : "No vypadá to tak, ze tady spolu opravdu strávíme den a noc a karty nám tu nenechali , takže mate nějaké návrhy?"

Sharpe : *soukám se ....... prohmatávám okolí.. o něco měžně zavadím.... zprvu si toho nevšimu. *. "co to sakra" *že bych našel východ ??*

Saltzhornia : "Ne, je to jen sen, jen hloupý děsivý sen a já se z něj probudím. " prohlásím rozhodně opřu se o zeď a natáhnu nohy před sebe... pak si upravím oblečení a čekám až se vzbudím

Deirdre : "potřebuji přemýšlet" znova zavřu oči a začnu .. snažím se zvpomenout na cokoliv.. vysvětlit si logicky jak je to kurník možné

Mikymauz : "Ne, tohle nebude sen, já mam sice fantasii divokou, ale někoho jako tady zlato bych si určitě vymyslet nedokázal.. přeci jen mam nějaké pudy sebezáchovy"

Sharpe : *zabuším do toho pevného materiálu**dunivý zvuk jako od dřeva.. pevného dřeva*

hater : Tmou se najednou rozlehlo divoké dunění. Jako kdyby někdo zuřivě bouchal do stolu pěstí.

Deirdre : povzdechnu si.. jen tak ze zvyku.. pak zjistím že nedýchám.. zatraceně... co jsem to zač.. otevřu oči a zadívám se za zvukem

Mikymauz : "Luisi?"

Saltzhornia : toho drzouna okázale ignoruji, ale dunivý zvuk mně vytrhne z klidu "Co to bylo" ztuhnu a rozhlédnu se, snažím se zjistit odkud zvuk jde

Deirdre : "nejsme tu sami, ano hlídají nás"

Sharpe : " hej.... " *sakra já se snažim najít cestu a oni si klábosí.. neměl bych jim to říkat* *sakra to mě žere musím jim to říci snad se mi odvděčí*

"hej .. lidi něco jsem našel asi nejspíše dveře.... " *odmlčím se protože si něco uvědomuji*

Mikymauz : "Nechtěl bych tě rušit, pokud je to nějaký nepochopený sklon k hudbě, ale co děláš?"

"No já nevim jak vy, ale pro mne byl otec celkem přesvědčivý a radši bych netíkal"

Sharpe : "nech si své řečičky Jacku... našel jsem asi dveře kterýma nás sem zavedly"

Deirdre : "něco tu je a čeká to na naši chybu"

Saltzhornia : "No myslím, že je čas odejít" důstojně vstanu, opráším se a vydám se za hlasem... pak se zarazím "Neměli by upíři vidět po tmě?" zauvažuji na hlas

Sharpe : "jo když jsem vám říkal že tu něco je a abyste nekecaly.. tak jsem mě odbyli"

Mikymauz : "No Luisi, ja bych byl celkem rad, kdyby nas nimi i odvedli a ne odnesli"

hater -> Saltzhornia: Díváš se do tmy a cítíš jak ti tma tvůj upřený pohled vrací. Cítíš na sobě něčí zkoumavý pohled. Tam někde ve tmě mezi slovy tvých společníků.

Mikymauz : "Co by tu asi to neco delalo, vzdyt si sama videla pri sirce, ze tu nikdo nebyl" obratim se na tinu

Sharpe : miky : "bohužel to se nám již nestalo tak si musíme poradit" *ateď mu robliklo něco na co dříve nemyslel*

Deirdre : "ten pocit je neodbytný. Nějak musí poznat jestli si setřeme popel nebo ne ne?"logicky. "klidně jdi Luisi.. uviíme se za chvilku"

Saltzhornia : zacouvám ke zdi, tak rychle, jak mi mé podpatky dovolí "Něco tu je. " oznámím nešťastně

Mikymauz : "No já bych řekl, že to uvidí, až nás za den a noc pustí"

Sharpe: *na myšlenku pořád čím dál víc a víc myslí a zdá se mu být čím dál víc vhodnější*

*sednu si na nějakou věc co jsem při cestě taktéž nahmatal a pořád myslím jen na tu věc*

* a co když je to .......... to by ...... pořád si není jist tou otázkou kterou pořád zkoumá a snaží se jí přijít čím dál víc na kloub*

*zamyšleně stále sedí a vůbec nevnímá okolní děk kolem sebe a nechává se naplnit tou myšlenkou *

" společníci....... " *odmlčí se nevědící jestli je to opravdu správné a jestli se mu nevysmějí*

hater : Objímá vás ticho a tma. Tou plynou Lousiova slova. Co tím chce říct?

Saltzhornia : zvednu hlavu a zahledím se do tmy v Louisově směru

Deirdre : vyčkávám a dívám se směrem k LUisovi

hater : Našel něco? Napadlo jej něco důležité a nebo mu tato malá místnost už pomotala myšlenky v hlavě?

Deirdre : "Luisi co se děje?"

Sharpe : "jen ... jen mám myšlenku" *stále zvažuje zda je to přijatelné*

Deirdre : "jakou?"

Mikymauz : s patrným zájmem naslouchám dialogu

Saltzhornia : "Tak už nám to řekněte" v hlasu je znát nervosita

hater : Louis však stále tajmně mlčí.

Sharpe : "co když jsme tu zavřeni, proto aby nás vyzkoušeli, zda máme či nemáme dobré předpoklady pro jejich klany ?? co když jsme tu zavře jen proto aby jsme získaly ta dovednosti a proč jsme tu vlastně potmě ?? upíři přeci jen nemají rádi světlo o tom jsme se již přesvědčili hlavně né když jsou zavřeni ve tmě jako je právě tahle ?? pokud jsou zde vedle nás tak nás musí nejspíše pozorovat a ziišťovat zda jsme jim k službám nebo získáme členství v klanu..... mám dojem že jsme byly vybráni né náhodou, ale že o nás museli vědět.. nebo je opravdu jen fakt že jsme se špatně nachomýtli ve špatnou dobu na ještě špatnějším místě... ale kdy by byla lepší příležitost ne o karnevalu ""

Mikymauz : Hlavou mi neprobleskne nic dobrého.. pomalu se snažím dojit na místo, kde sem ho slyšel naposled. "Luisi?"

Deirdre : zamyslím se nad Luisovými slovy "Perfektní myšlenka, skoro až s vědeckou precizností, ale máš tam chybu. Otec či matka co nás přijali nám určili klan, ten si nevybíráme. Jsme z klanu ze kterého byl náš otec. Spíš bych tipla že to bude jako mezi lidmi, politika, intriky.. spíš že nás chce Kníže využít"

Saltzhornia : "upíři" vyprsknu "Už mám těch upírských historek dost, daly nám drogy a my měli halucinace" vyrazím ke dveřím "Jdu domů, přidá se někdo?" zním rozčileně, až lehce hystericky, ale rozhodnuta

Mikymauz : "Máš pocit, ze si i teď pod vlivem drog?"

Deirdre : "Ne nemáš"rozhodně" Zkus to"pokrčím rameny

Saltzhornia : "Vy snad máte pocit, že to co se děje je normální, pane Jacku... musí to být drogy" odpovím a znovu vykročím ke dveřím

Sharpe : „je sice možné že nám otec určil klany, ale ještě pravděpodobnější že náš klan nás sleduje v tom co děláme.. měl by mýt přeci taky právo se nás vzdát... ale myslím že to by se nemělo stát.. však už jsem jednou vybraní

hater -> Saltzhornia: Vyrazila jsi tmou s jistotou a odvahou. Přešla jsi černotu, minula Louise a přistoupila ke dveřím. Po hmatu jsou dřevěné, něco ti však říká, že to nebude vůbec křehký materiál

Deirdre : "Je to možné, co my víme Luisi.. "pokrčím rameny "ale každopádně nemyslím že je vhodné knížete naštvat"

Sharpe: "milá dámo Becky.. neznám žádné sedativa. drogu.. nebo opiát který by nám přivodil takovou halucinaci"

Mikymauz : "no milá slečno, já vím jen to, že všechno až na vědomi, ze nedýchám je normální.. takže drogu nějak vylučuji"

Deirdre : "Sáhni si na srdce. zkus si změřit tep - nebije a tep nemáš. Podle medicíny jsi mrtvá. napila ses krve.. ano jsi upír"

Sharpe : "proto jsem si uvědomil právě přede dveřmi tenhle fakt... že kdyby jsem odešli co s námi bude ?? možná se vzpříčíme klanu a kdo ví jak to bude dál ?? proto jsem zaváhal u dveří "

Saltzhornia: ohmatávám dveře "Tak hypnóza, davové šílenství" chrlím ze sebe.... "Ten rádoby kněz říkal že mám instinkt lovce, copak já jsem lovec?" v hlase je znatelná hysterie... evidentně přesvědčuji hlavně sama sebe

Saltzhornia -> hater: když jsme u instinktů lovce... co mi říká instinkt?

hater -> Saltzhornia: nic, mlčí jako ryba

Deirdre : "Blbost"přeruším ji chladně "jsi upír a jsi z nějakého klanu tak přestaň hysterčit a smiř se s tím"

Mikymauz : "No ted mi spis prijdes jako korist.. a jestli se ji nechces stat, mela by ses pro zacatek uklidnit.

Saltzhornia -> hater: nějaká klika na dveřích?

hater -> Saltzhornia: respektive, když jsi se na něj zaměřila, prozradilo ti jemné vrčení, že někde poblíž jsou dva dravci, nebezpeční asi stejně jako ty.

Sharpe : "mám dojem že jste se ním stala slečno Becky... aspoń tomu nasvědčují všechny okolnosti a ty dveře bych vám nedoporučoval otevírat"

hater -> Saltzhornia: Ne klika tam není.

Sharpe : " kdo ví čím byste si mohla taky projít ??" "a nebo taky čím ne ?"

Saltzhornia : "A proč ne? Proč nemám otevřít dveře, co mi udělají... Kousnou mně? no tak to už podle vás udělali, nebo mně zabijí? Vždyť mi říkáte že už jsme mrtví. " zalykám se rozčilením

Deirdre: "kdoví čím jsme prošli" hlesnu

"třeba tě zapálí" nesmiřitelně

Saltzhornia : neustále ohmatávám dveře, snažím se najít otvírací mechanismus

Deirdre : rozhodně k ní přijdu a chytím ji za ruce "Pojď uklidni se"

Sharpe : " prostě vám to nedoporučuji sám nevím co by se mohlo stát.. ale je možné že .... "

hater -> Saltzhornia: Došlo ti, že dveře jsou zavřené z druhé strany. Na závoru.

Saltzhornia : nechám se od Tiny vzít za ruce "Já chci domů, přece tu nebudeme sedět" rozpláču se "Kdyby tihle hrdinové alespoň něco udělali" položím Tině hlavu na rameno a brečím

Deirdre : povzdechnu si a neobratně ji pohladím po vlasech, sakra ted budu vypadat jak Dracula

Sharpe : "na co čekat ?? na spásu ?? tady ?? kdepak musíme na to přijít co se tu děje a proč my a proč tady" *sakra ale jak ??? zakleje si sám pro sebe v kouktku duše.. zdali se to dá ještě nazvat duše*

Deirdre : "hele počkáme, když zítra nepřijdou tak něco podnikneme"

Mikymauz : "Já myslím, ze když nás pustí, sami nám to řeknou"

Deirdre : "vypereš mi pak tu košili?"

Sharpe : " ale jak se dlouho ještě ?? pane Jacku"

Deirdre : "řekli noc a den"

Mikymauz : "To nevím. Ale já už nikam nespěchám

Sharpe : "a co přesně nám poví ?? že jsem co jsme ?"

Mikymauz : "Třeba nám řeknou i co budem dál"

Saltzhornia : Lehce popotáhnu a zvednu hlavu "Promiňte chovám se nemožně" odmlčím se "A určitě jsem si rozmazala make-up, nemáte někdo baterku?" začnu něco lovit v kabelce... evidetně mě strach vyřadil mysl z provozu

Deirdre : "no lepší je počkat než mít za zadkem spoustu upírů co nás chtějí zlikvidovat na příkaz knížete"

"což o to tvůj make-up"zamračím se "Ale má košile je od tvé krve"

Mikymauz : "Mam sirky, pokud chceš" ušklíbnu se

Saltzhornia : "Od krve?" vyjeknu "Já nejsem zraněná" začnu si lehce ohmatávat ruce

Deirdre : "ne.. ale brečela jsi už předtím a byla to krvavá slza"

"nebreč furt a nepanikař.. přestaň" rozhodně a blýsknu po ní pohledem

Sharpe : "mám takový dojem že máme přebývat zde jen kvůli svým neřestem však nám daly ten popel.. máme zas na svět přijít očištěni ?? .. zdali ano tak proč ?? ....... moc otázek a žádná odpověď je to beznadějné se vkrádat ven ...... zůstal bych tady a snažil se přemýtat děj.. co se stalo ... a popřemýšlet o tom.. a pak jen .... "

Saltzhornia : "Ano" přikývnu Tině poslušně, zmlknu a sednu si

Deirdre : "Popel se dává v těchto dnech nromálně na čela.. co jsem četla.. Je to prostě k přemýšlení.. uvidíme. Když jsem zvážila vše pro a proti tak je lepší asi počkat"

Deirdre : "výborně"pochválím ji "uklidni se..

Saltzhornia : "Co si vlastně pamatujete?" zeptám se ostatních ještě lehce ubrečeným hlasem

Saltzhornia -> hater: co přesně se mi vybavuje když se zamyslím?

Deirdre : "nic"zamračím se snad... jen boelst a ponížení.. krutou bolest.. a chladný smích , zachvěju se

Mikymauz : "To kdybych věděl ... přesně.. " odmlčím se přehrabujíc se v carech vzpomínek

Sharpe : "popel se dává z jediného důvodu..... dnes by se měli dít neřesti a vše co by mělo být odpuštěno.. popel nejspíše symbolizuje staré hříchy a hříchy které budou zapomenuty nebo odpuštěny.... máme se již taky něčeho dopustit nebo jen přemýšlet ... "

Saltzhornia : "NO já šla s dámami na karneval... " zamyšleně zkoumám útržky v mé hlavě

hater -> Saltzhornia: to co mas napsané v deníku. šla jsi na Mardi Gras do ulic a potkala jsi jednoho strašně přitažlivého mladíka. Nepamatuješ si, co přesně jsi s nim prováděla, ale myslíš si, že to nebylo právě mravné ;-)

Deirdre : "nejsem místní"pokrčím rameny "jen jsem to četla. brala jsem to jako relax po zkouškách"

zavřu oči a snažím si vzpomenout

Saltzhornia : "Tam jsme potkali mladého muže, bavili jsme se, pak... " stydlivě se odmlčím "A pak už nic nevím" vyhrknu nešťastně

Deirdre : ruka intuitivně si sáhne na břicho a schoulím se do klubíčka.. prohmatávám ho.. a pak se vzpamatuju "hajzl.. To si někdo odskáče vyprsknu"

Sharpe : "máte na mysli, slečno Becky, vzpomínky ještě před tím, než jsme se stali tím , čím jsme ??"

Saltzhornia : "Myslím těsně před tím pane Louisi, třeba přijdeme na to, kdo nám to udělal" povzdechnu si

Mikymauz : "Já .. nevím.. měl sem nějakou fušku, doručit zásilku jako vždy... když mě zastavila okouzlující stopařka.. víc si.. nevzpomenu" odpovím tise

Sharpe : " já si skoro nic nepamatuji asi to bude tím jak jsme se změnily... možná to je ono snaží se nás dovést k tomu proč ?? , ale nejsem si tím moc jist"

Saltzhornia : "Ano proč, jsme přece tak rozdílní" pokrčím rameny

Mikymauz : "Co se stalo, Tino?"

Deirdre : posadím se.. proč tohle někdo udělá? Proč.. mi někdo takto ublížil? ta bolest... "bodl mě do břicha"vypravím ze sebe "nedokázala jsem se ubránit nic.. pamatuju si jen čepel ve svém břiše a krev... a.. jeho smích"

Saltzhornia : "Slečno Tino?" tázavě zvednu hlavu

Sharpe : *zamyslí se opravdu hloubavě a snaží se víc a víc přijít těm dějům na kloub* * po chvilce se zvedne a zlostně zahodí svou basebalovou čepici* *stejně se už nelíbí a je děsná*

Saltzhornia : "Jste poraněná?" vyjeknu trochu nelogicky

Deirdre : "ne.. Jen.. tohle je jediné co si pamatuju"hlesnu

Sharpe : *snaží se sledovat kam asi tak čepice letí*

hater : Čepice zmizela někde ve tmě a slyšeli jste slabé zachřestění, když dopadla na podlahu.

Saltzhornia -> hater: snažím se urovnat si myšlenky.... nějaký výsledek?

Deirdre: "Bolest.. a ponížení" víc.. toho nevím

hater -> Saltzhornia: Bolí tě hlava.

Mikymauz : "Smrt, po které touží každý" podotknu ironicky i smutně

Saltzhornia : "Jestli vás poranil Tino, tak to musíme ošetřit, bolí vás to?" zajímám se a ignoruji vlastní bolest hlavy

Deirdre : "Nic mě nebolí.. je to část mé vzpomínky co se stalo. Nemám žádnou ránu a nic mi není" odpovím... a zamračím se.. "Najdu ho a vyřídím si to s ním. Mám mi co vysvětlovat" chladně a bojovně

hater -> Saltzhornia: Stále máš pocit, jakoby tvé myšlenky vířili roztříštěné do všech koutů tvé mysli, jako nějaké obrovské puzzle. Zkoušíš je poskládat k sobě, ale vynořují se ti jen nelogické obrazy té noci. Vidíš dívku, která odhaluje své poprsí a vzápětí jí hází diváci korále a křičí známou průpovídku.

Sharpe : "nebude mít cenu s nimi bojovat jak násilím tak ani po duševní stránce..... budeme muset tento ...... "dar" přijmout bez odporu"

Saltzhornia : "Ale jak to, říkala jste, že vás bodl?" snažím se srovnat myšlenky "Mě nikdo neublížil" zase ten stydlivý tón "Alespoň si to nepamatuji"

Saltzhornia -> hater: jakou průpovídku?

Deirdre : "každého z nás podle všeho proměnil někdo jiný" vysvětlím jak to chápu já "A mě můj "otec"zaprskám jak vzteklá kočka "udělal tohle. Myslím si že se mi to stalo těsně předtím než jsme se změnila ale nic nevím"pokrčím rameny

hater -> Saltzhornia: mají na to nějaký speciální pokřik, něco jako krleš! ;-) ale teď si nevzpomínám ;-) sorry. Prostě jim hodí korále a přitom něco křičí, aby všichni okolo o nich věděli.

Mikymauz : "Myslíte, ze jsme náhoda?"

Deirdre : "to si nemyslím.. musí to mít nějakej důvod"

Mikymauz : "Já nevím.. třeba se na ten mardi gras vše odpouští, a tak si každy vyhodí z kopýtka"

Sharpe : "spíše si nás přinejmenším vybrali, protože nás pozorovali a zkoumali naše schopnosti již dříve.. ale jen v Mardi gras měli tu správnou příležitost .. třeba je to i jejich rituál pane Jacku"

Saltzhornia : "Ne, to co udělal mně" zajíkám se studem "Musel mně očarovat, vůbec jsme se nechovala jako obvykle"... "Myslím že nám chtěli co nejvíc ublížit... něco jako zrození z bolesti" zahanbeně se zahalím do svého šátku

Mikymauz : "Samozrejme, ze ne, slecno Becky.. vy ste preci dama a ty se nechovaji jako lidi" podotknu jizlive

Deirdre : "Najdu ho"rozhodně

Saltzhornia : "Mám vás právě dost, pane Jacku, neumíteli se chovat slušně, prosím vůbec mně neoslovujte, mohl by jste litovat" pyšně zvednu hlavu, ... ten mladík my vážně začíná pít krev

Deirdre : "nenafukuj se Becky"unaveně

Sharpe : * nevnímajíce veškeré okolí si pomlalu sesedá ze stoličky a soustředí se jen na svá myšlenky* *bloumá v minulosti kterou nemá smysl vyslovavat jen by tím přidal své nářky které jsou už omleté* *již ležící poloze polamu zavírá víčka a naží se usnout kvůli vyřerpání za který může celý tenhle incident*

Deirdre : pak si dám bágl pod hlavu a lehnu si. zavřu oči a dumám

Saltzhornia : "Nikdo se mnou nebude mluvit tímto tónem, slečno Tino, nedovolím aby mne beztrestně zostouzel, když si sám začal s nějakou pofiderní ženštinou" zafrkám nespokojeně

Deirdre : "Nesuď ostatní Becky, nevíš co se ti stalo"chladně "Přestaň raději si odpočin a uklidni se"

Mikymauz : "To vite, slečno, to očarování asi zapůsobilo i na mne" nenechám se

Sharpe : *neustále se nemůže dostat k odpočinku který se snaží nalézt*

hater -> Saltzhornia: náhle tě zasáhla vzpomínka, na něco velmi příjemné, obluzující. Vzpomínáš si na něčí ruce, pevně tě svírající a na něčí ústa, pálící jako pekelný oheň, na potěšení a vášeň. Byl to jen sen?

Deirdre : *držte huby* "Co kdybyste zmlkli a neotravovali? Chtěla bych si spočnout"

Saltzhornia : "Netušila jsem, že pařez se dá očarovat" ušklíbnu se opřu se vedle Tiny a zavřu oči

Deirdre : *a musí mít poslední slov a muís a musí.. to bude na dlouho*

Mikymauz : "No vidíte a přece si nic nepamatujete"odbiju

Saltzhornia : oddám se svým pocitům a na rtech mi zahraje lehký úsměv

Mikymauz : "Tina má pravdu, ráno moudřejší večera"

Deirdre : *snažím se najít cestu v myšlenkách.. vzpomínky mi víří hlavou.. a pak... tma*

Saltzhornia : "To mně u vás příliš nepřekvapuje" řeknu už kupodivu jemným a klidným hlasem, jako bych byla zasněná do něčeho vzdáleného

Deirdre : *jak je možné že jsou holky z vyšší společnosti tak užvaněné?* zamyslím se

Saltzhornia : "Ráno?" zase si sednu "Neměli bychom náhodou odpočívat v rakvích?" nakrčím nos a zapátrám v paměti po znalostech z románků

Sharpe : "takový luxus si teď nejspíše nemůžeme dovolit"

Deirdre : "Prohrála.. "hlesnu "prohrála v bolesti a ponížení"šeptám pro sebe a neuvědomuji si že nahlas..

Sharpe : *znova utichne a už nic nepoví a dále bloumá*

Mikymauz : "Rakvi jsou jen pro dámy, co se boji o svou čest, já se vyspim klidně na zemi" zavrtám

Saltzhornia : "Jistě, těžko můžete ohrozit něco co nemáte" odseknu , znovu se opřu a pokusím se vyvolat vzpomínky

Deirdre : "myslím že hlavní je nepřijít do styku s sluncem"zamyslím se.. "rakve nejsou tak důležité.. ale jako je to stylové to jo"uchechtnu se "kdyby mě tak Dracula viděl

Mikymauz : "Zase máte pravdu, vyhrála jste. Já se na ty učenné dámy z vyšší společnosti nikdy nechytal"

Saltzhornia : "Do rakví se dávají polštářky z hedvábí... rozhodně by to bylo pohodlnější" zamumlám se zavřenýma očima a pokusím se podložit si hlavu kabelkou

Deirdre : "fajn tak spi v rakvi.. ale hlavně už mlč prosím"

Mikymauz : Složím se na zem , sirky odložím do kapsy a nebráním se usnuti…

Hra 3.

hater : Nad New Orleans vysvitlo slunce a lidé vyrazili do práce a nebo do školy. Vy zatím ležíte hluboko ve sklepě nehybně jako mrtvoly. Slunce putuje dál po obloze a lidé jdou na oběd, aby pak šli zpět do práce. Slunce je však neúprosné a míří k západu. Společně s ním odcházejí lidé domů najít se a nebo bavit se. Nastává noc a vy se probouzíte

Předtím jste krmením získali každý tři body Vitae, upírské krve a teď vám jeden bod ubyl.

Nevzpomínáte si, kdy jste usnuli, ale pamatujete si části z toho co se vám zdálo během dne. Když se probouzíte na studené podlaze podzemí zámečku, honí se vám v hlavě obrazy včerejší noci. Vzpomínáte si na studenty v parku, rozhovor s Otcem Janem, šmouhu od popela na svém čele, matný pocit tesáků ve vašem krku a slanou chuť krve na jazyku.

Sotva jste si trochu poskládali své myšlenky, otevřeli se dveře a do tmavé místnosti vnikl úzký pruh světla. Poznáváte Alexandrův hlas: "Kníže Vidal vás přijme. "

Deirdre : probudím se a pomalu posadím.. promasíruju si spánky.. kurnik tak mi nebylo ani když jsem byla ožralá.. vstanu a opráším se.. prohrábnu vlasy.. "Fajn"

Saltzhornia : trochu polekaně vstanu a pokusím se své šaty uvést do co nejlepšího pořádku, rychle lovím v kabelce hřeben "Mohl by jste prosím rozsvítit, potřebovali bychom se upravit" požádám nesměle

Deirdre : pobaveně se usměju ale mlčím

hater : "Kníže Vidal už čeká, ... " říká přísně Alexandr.

Sharpe : * co zas chce.. jako by to nestačilo * * stále pátrá v myšlenkách ze včerejší noci a nachází odpověď na svou otázku*

Mikymauz : vstanu spolu s ostatníma připraven vyrazit

"asi by sme ho neměli nechat čekat, že?" rozhlédnu se po ostatních

Deirdre : *kristovačapo neječ ty plešoune* málem tiše zasténám a přikývnu

Saltzhornia : "Přece před něj nepředstoupím v tomto... děsivém stavu" bráním se rozhořčeně

Sharpe : *udělám nestálý krok k hlasu a mžourám na něj*

hater: Alexandr vás vede vzhůru po schodech do obývacího pokoje s nádherným nábytkem. Vaši pozornost upoutala umně vyřezávaná truhlice ležící na stole uprostřed místnosti. Je tu slabě cítit kadidlo.

Na židli s vysokým opěradlem sedí muž a dívá se z okna. Nevidíte mu do tváře, ale jeho ruka položená na opěrce židle svírá stříbrný růženec. Alexandr vám pokynul, aby jste mlčeli a v nastalém tichu slyšíte jak se muž na židli potichu modlí ve španělštině.

Po chvíli přestane, vstává a růženec schová do kapsy. Otočil se k vám tváří a vidíte, že na jeho čele je také popel. Udělal krok směrem k vám a cítíte, že vaše Bestie ječí čirou hrůzou z tak smrtícího protivníka.

Saltzhornia : sevřu pevně čelisti a celá se napnu *přece neutečeš před zrůdou jsi Adlerová* říkám si v duchu

hater: (zpoždění je děsná věc, ale Alexandr vaše námitky odmítl, každopádně rád bych vás požádal o hod Rozhodnost + Vyrovnanost )

Saltzhornia -> hater: zase 1

hater -> Saltzhornia: potlačila jsi zběsilé nutkání vrhnout se na toho muže, dřív než tě zlikviduje a ovládla jsi se.

Saltzhornia : sklopím hlavu a naznačím lehkou úklonu dobře vychované dívky "Přál jste si nás vidět, excelence?" zeptám se tiše, ale oči radši ještě nezvednu

Deirdre : Přimhouřím oči.. ruce zatnu v pěst.. *Uteč sakra vypadni odtamtud.. a rychle* *A proč bych měla? Nebudu se bát.. Strach zabíjí myšlení - VYPADNI* zůstanu stát

Sharpe : * "co t.... " odmlčí se a pozoruje pohyb muže*

hater : Jack sebou trhl a vzápětí se rozběhl. Není kam utíkat alespoň se však uchýlil do rohu místnosti, kde chvíli bojuje sám se sebou. Pak se však ovládne

Mikymauz : Na tváři se mi zděšeni, se kterým se v panice jako myš utíkám do rohu místnosti, kde se schoulím

hater : Muž je vysoký španěl s širokými rameny a evropskými rysy. Jeho lesklé, černé vlasy se zdají mokré a nosí úhledně zastřižený Vandykovský knírek s bradkou. Je oblečený do odměřeného černého oděvu a úzkostlivě naleštěných černých kožených bot. Každému z vás se zahledí do očí, pak pokyne k židlím a gauči v místnosti. Kývne na Alexandra a ten opouští místnost a zavírá za sebou dveře.

"A nyní přišel čas zpovědi, " říká zvučným hlasem se silným španělským přízvukem. "Přiznáte se ke všemu od okamžiku vašeho probuzení jako rodných až do okamžiku, kdy jste prošli těmito dveřmi. " Věnuje vám přísný pohled a pak pokračuje: " Pokud by jste tak raději učinili v soukromí, mohu to zařídit a ujišťuji vás, že cokoliv řeknete je zpovědní tajemství. "

Deirdre : opětuji s částečný vzdorem jeho pohled i s jistou dávkou zvědavosti

Saltzhornia: na knížecí pokyn odpovím děkovným pokynutím hlavy a opatrně usednu na jednu z židlí *jenom klid, jestli je šlechtic nesmíš udělat chybu* omílám si v hlavě a poočku sleduju knížete *hm vznešený vzhled, škoda * napadne mně a radši se znovu zadívám na špičky svých bot

Deirdre : kecnu sebou na židli a pohodlě se opřu, jaképak štráchy

Sharpe : * zpříma dívám se na něj, , ale né úplně do očí .. strach mi nedovolí*

Mikymauz : přejdu k gauči a sednu si

Deirdre : před jeho pohledem pak sklopím zrak

Saltzhornia : "Zpověď pane? Jste snad kněz?" zeptám se a nechám plně zaznít přízvuk dívky z lepší společnosti

hater : "Kdo z vás začne?"

"Ano, jsem katolický kněz. " Přikývl jemně španěl.

Deirdre : pokrčím rameny "tak já no. " co nejklidněji

hater : "Můžete mi bez obav svěřit veškerá svá tajemství. "

Sharpe : * jako poslední usedám na pohovku dívající se a obdivující ty starožitnosti*

hater : "Přistup tedy blíž, děvče. "

Deirdre : Vstanu a šourám se blíž

hater : "Jak se jmenuješ, " ptá se dál, ...

Sharpe : * nebezpečné se k němu přibližovat.. ale je zřejmé že má dobré úmysli s námi.. jinak by nám už jistě něco udělal* brouká si pro sebe v hlavě

Deirdre : "Tina Baker"odpovím

hater : "Dobrá, jakých hříchů jsi se dopustila

Deirdre : nadechnu se jen tak ze zvyku "Vysála jsem krev jednomu z opilých studentů "přiznám

Saltzhornia : *Je vznešený a milý, ale na šlechtice příliš přívětivý* přemýšlím a po očku sleduji co se bude dít * blahosklonný, no jen si dát pozor*

hater : "A jak se to stalo?" Vyptává se dál.

Mikymauz : Sleduju nastalou scénku, všímajíc si výrazu okolních přihlížejících

Sharpe : *hmm možná nebude tak hrozný jako jiní vůdcové či despoti* * má i dobrý vkus k památkám .. má dobré a hlavně drahocené starožitnosti*

Deirdre : "Probrala jsem se v parku nevěděla jsem vůbec co tam dělám. a najednou sjem ucítila hlad. Vrhla jsem se na něj bez přemýšlení.. nešlo to ovládnout. Nevěděla jsem ani co se děje... ale.. přežil to.. nezabila jsem "

hater : "Lituješ svého činu, dcero?"

Deirdre : "ano"

hater : "Dobrá, ... a to jsou všechny tvé hříchy?"

Deirdre : "Kromě zloby ano"

hater : "Zloby?" Ptá se se zájmem kníže.

Deirdre : "Ano zloby.. nepamatuju si co se mi stalo, jen nůž v břiše a bolest a ponížení" podívám se zpříma na něj

hater : "Někdo tě napadl dcero? Kdo to byl?"

Deirdre : "to nevím. Nepamatuji si nic víc. Jen tohle "

hater : "Nic víc? Hmmmm, ... " kníže si podepřel bradu a naklonil ji na stranu. Chvíli mlčel a pak se postavil a požehnal ti: "Bůh ti odpouští i v tomto proklatém stavu, dcero. "

Sharpe : * s údivem ve své duši prohlíží konverzaci knížete a mezi Tinou* *ta holka má odvahu a ně jen tak leda jakou *

Deirdre : "Děkuji" jdu si sednout a snažím se nedat najevo že bych nejraději vypadla co nejdál

hater : "Dobrá, posaď se, " Říká španěl a pak se otočí k ostatním: "Kdo bude další?"

Deirdre : *Strach zabíjí myšlení* opakuju si v duchu svou zamilovanou "poučku" z Duny

Saltzhornia : zvednu hlavu a zadívám se na knížete * žádný zdrávas ani otčenáš, jen rozhřešení* nakrčím čelo a trochu se zamračím *podivné*

nadechnu se a vstanu "Tak tedy já pane"

hater : "Přistup blíže, dcero, jaké je tvé jméno?"

Saltzhornia : "Becky Lynn Adler, důstojnosti, dovoltemi vyznat se z mých hříchů" odpovím hlasem prozrazujícím návštěvy nedělní školy

hater : "Dobrá, poklekni a pomodli se a pak mi pověz co tíží tvou duši. "

Saltzhornia : pak se pokřižuji pokleknu a skloním hlavu, rty se mi chvíli pohybují, pak se nadechnu a začnu "Vyznávám před Bohem všemohoucím, že jsem zhřešila. Provinila jsem se proti bližnímu svému, tím, že jsem ho napadla a sála jeho krev, nedokázal jsem ovládnout svou hříšnou touhu po jeho krvi a dopustila jsem, aby se mi to líbilo. "

"Jen boží prozřetelnost mně zachránila před skutkem vraždy, dále jsem se provinila rouháním, když jsem bohu dávala vinu za svůj osud, sobectvím, protože jsem se nestarala o osud svých společnic, pouze o svůj"

hater : "Dobrá, dcero" říká uznale kníže, "lituješ tohoto svého hříchu?"

Saltzhornia : "Z celého srdce lituji"... nadechnu se a pokračuji"Provinila jsem se hříšnou nedůvěrou vůči svatému muži, otci Janovi a nenávistí, vůči tomu kdo mně stvořil"

hater : "Poslouchám, ... "

Saltzhornia : pak se odmlčím, vypadá to že přemýšlím jak pokračovat

hater : "Jaký je důvod tvé nenávisti, děvče?"

Saltzhornia : "Nepřijala jsem boží vůli jako dar, ale hříšně jsem nenáviděla vykonavatele této vůle, "skloním hlavu hlouběji a poněkud ztiším hlas "Vyznávám, že jsem se provinila hříšnými myšlenkami na dobu před svým probuzením, smilnými vzpomínkami" dodám tiše "Žádám o udělení pokání, jsme nehodná osoba a upřímně lituji svých hříchů"

hater : "Odpusťme hříšníkům jejich viny, tak jako jim odpouští i Bůh. " přikývl španěl a pak ti požehnal: "Odpouštím ti i v tomto tvém proklatém stavu. "

Saltzhornia : "Děkuji pane" skloním hlavu a pak se vzdálím na svou židli

Deirdre : neodolám a povzbudivě se na tu květinku usměju

hater : "Prosím posaď se, ... " Počká až si sedneš a pak se zeptá: "A kdo zbývá?"

Mikymauz : přistoupím blíž ke knězi a kousek zmateně se na něj koukám

hater : Vidal se na tebe jemně usmál: "Přistup blíže, jak se jmenuješ?"

Mikymauz : "No sem Jack, Jack McCandless"pomalu přistoupím

hater : "Dobrá, Jacku, poklekni a pomodli se. Pak mi pověz o všem co se stalo od tvé probuzení v parku až do chvíle kdy jsi vstoupil do těchto dveří. "

Mikymauz : Pokleknu .. "No já se neumím modlit, otče... Je to dost zmatené... Vím, že sem se probudil v parku spolu s těmahle lidma a nevím, co se stalo před tím... chvíli sem se snažil se rozpomenout, ale přerušila to parta kolemjdoucích a.. já nějak dostal hlad.. neovládl sem se a vrhnul se na jednoho.... no a pak nás objevil kněz a odvedl nás do kostela, kde nám vysvětlil některé věci a pak nás odvedli sem" řeknu upřímně

hater: "Motlitba srdcem může být upřímnější než jakákoli slova, " přikývl kníže, "Zhřešil jsi?" Ptá se.

Mikymauz : "no vypadá to tak otče" přikývnu

hater: "Jaké jsou tvé hříchy?"

Mikymauz : "No zabil sem člověka" reknu nejiste

hater : "Lituješ svého činu?"

Mikymauz : "Ano" odpovím

hater : "Dobrá, " přikývl kníže a souhlasně přivřel oči, pak ti požehnal se slovy: "Bůh ti odpouští i v tvém proklatém stavu, posaď se. " Pak pokynul Louisovi: "A teď zbývá poslední z vás. "

Mikymauz : Posadím se zpátky na své místo, sem rád že je to za mnou, ani to nebolelo.. zatím

hater : "Přistup blíže, mládenče a pověz mi jak se jmenuješ. "

Sharpe : * předstupuji asi 2m před stůl... kde se trošku ukloním v projev gesta že on je můj pán*

Sharpe : " Louis, pane .... Louis Maddox" *řekne vyrovnaně*

hater: "Dobrá Louise, poklekni a pomodli se. Pak můžeme přistoupit ke zpovědi. "

Sharpe: "pane nechci vás rouhat, ale nemám ve zvyku se modlit... nejsem věřící, a neuctívám jakékoliv božstvo či někoho jiného.. vím takto mu budou jen těžko odpuštěny hříchy mé duše , ale jsem již takový" *dívá se na španěla , ale stále se mu nepodívá zpříma do očí jen tak lehce problikne mezi jejich očima*

hater: "Nejsi věřící, " zachechtal se kníže, "tak to je, myslím, nejvyšší čas se na víru obrátit. "

hater: "Navíc nevadí, " dodává vážněji, "že nejsi věřící, svátost zpovědi je otevřena každému rodnému. "

Sharpe: "děkuji pane"

Saltzhornia : znepokojeně zvednu hlavu * no to by měl slyšet náš velebníček* probleskne my myslí pak se zastydím a dál se věnuji rozjímání

hater : "Otevři svou mysl Bohu a pověz mi jaké hříchy trápí tvou duši. "

Sharpe: " čím bych měl tedy začít ??

Deirdre: hehe klasická otázka hříšníka "kde mám teda začít?":)

hater: "Jak jsi se stal prokletým?" Ptá se kníže

Sharpe : " mám dojem pane, že mám stejné zážitky jako mí společníci.. sám si stejně moc nepamatuji co se událo a už vůbec si nepamatuji mou lidskou minulost...... ale přeci jen se mi vryla do paměti jedna myšlenka snad ta nejhorší co jsem zažil od počátku mého prokletí "

hater: "Před Bohem můžeš říct všechno, co tě trápí. "

Sharpe: " stalo se to nedávno... když jsme se proměnili... , mohu-li to tak říci, .. byl to takový nelibý pocit.. něčeho.. zvláštního.. strašně mě to naplnilo a nedalo se to ukojit.. a pak .. a pak .... se to stalo"

hater: "Byl to hřích?" Ptá se.

Sharpe: " mám dojem že ano můj pane .. byl to hřích a .. asi ten největší ... ten pocit mě celého naplnil a nebylo mi už jak pomoci .. ani snad by nebyl kdo by mi pomohl... ten pocti nás dostal všechny.. mě i ostatní a pak už bylo zle...... nevím jak to popsat , ale museli jsme udělat ten nejhorší zločin vůči jinému .. a to si myslím že velký hřích pane"

hater: "Co jsi udělal?"

Sharpe: " dohnalo mě to k jakému si šílenství a neovládl jsem se ..... pak se to stalo.... skupinka lidí co procházela v parku kde jsme se probírali, byla hlučná a mi jsme je pozřeli jako dravci nevinnou potravu ... bylo to hrozné pane.. nikdo nevěděl co má dělat někteří se trochu ovládli, ale jen těžko to zvládali všichni..... "

hater: "To je od chvíle vašeho probuzení v parku, tvá přirozenost. Bůh tě pokouší. Lituješ svého činu?"

Sharpe: " nevím .. nevím jestli jsem to vůbec byl já ??... ale asi nic jiného to být nemůže" " ano pane , ano lituji toho co jsem těm chudákům způsobil"

hater: "Bůh ti odpouští tvé hříchy i v tomto prokletém stavu. " Vidal ti požehnal a zpověď skončila

hater : Vidal se posadil zpět židli a zadíval se roztržitě z okna

Sharpe: * opět udělá to gesto * " děkuji pane , děkuji"

hater: "Věříte v boha?" Ptá se.

Saltzhornia: zvednu poněkud udiveně hlavu "Jistě pane, vždy jsem se snažila být dobrou křesťankou" odpovím zmateně

Sharpe: " jako křesťan mám sice půdy se na něj obracet.. ale nejsem věřící abych se zavazoval pravidly nebo církevními pocty

hater: "Změnila se tvá víra, tím co se ti stalo, Becky Lynn?"

Deirdre : "Já... asi ano.. "

Mikymauz: "Nikdy sem tomu nějak nevěřil, i když sem si nechával otevřená zadní vrátka, kdyby mě jednou srazil blesk... Mam pocit, ze bude čas je využít s přihlédnutím na nové skutečnosti"odpovím

hater: "Když nevěříš v Boha, Louisi, tak jak si vysvětluješ existenci upírů? Naše existence je způsobena Božským prokletím a bez Jeho existence není dost dobře možná. "

Saltzhornia : zamyslím se "Ne, myslím že ne, Bůh na nás sesílá různé zkoušky aby vyzkoušel pevnost naší víry, musím tedy tuto zkoušku s pokorou přijmout a trpělivě čekat co mi prozřetelnost přinese" skloním hlavu, zdá se, že zpověď mně uklidnila

Deirdre: "Děkuji za bolest, jež učí mě se tázat"šeptnu

Sharpe: " myslím že bude na čase změnit něco ve svém životě a to ne jen tak ledajakou věc , pane "

hater: "Patřím ke skupině rodných, konventu, která si říká Lancea Sanctum, " vysvětluje kníže, "spojuje nás naše víra v Boha a víra v temného mesiáše. Jméno našeho konventu pochází z latinského označení Svaté kopí a je mu dáno na počest prvního upíra Longina. Tento muž, byl římský voják, který probodl Kristovo tělo na kříži a usmrtil jej. Za tento hřích si vysloužil upírské prokletí a první pochopil naše skutečné poslání. "

"Dal naší existenci smysl, " vypráví kníže se zaujetím na tváři.

"Stojíme jako vlci nad stádem ovcí a zbavujeme hříšníky jejich trápení. "

Deirdre: "A kdo zbaví hříchů nás?"

hater: "Bůh, " Vidal sklonil hlavu v motlidbě.

Saltzhornia: "Jen Bůh může rozhodnout o vině a poskytnout rozhřešení" prohlásím zamyšleně

hater : "A vykonavatelem jeho vůle jsme my, kněží proklatých"

Deirdre : "takže vy tvrdíte, že lidi potřebuji nás na zbavení hříchu a my potřebujeme Boha? tak potom my zaujímáme u lidí pozici Boha?"zamyšleně

"Jakým právem máme soudit?"

hater: "Nezaujímáme Jeho pozici, " důrazně se ohradil kníže, "jsme pouhými Božími nástroji. "

Deirdre: "Protože jsme upíři? Nebo je jiný důvod že se takto můžeme nazývat?"

Saltzhornia: "Jsme prokleti a přesto boží nástroj? Jak mohl být onen voják za svůj čin proklet, když ježíš řekl Odpouštím vám?" znepokojeně se podívám knížeti do očí

Mikymauz : *Ježiš, já chtěl jen v klidu odejit... ještě že tady jsou naše bojovnice* pomyslí si

Deirdre: "Navíc to ukrátilo trápení, jinak by trpěl možná několik dní. římané křižovali krutým způsobem že člověk trpěl hodně dlouho než umřel"

hater: "Bůh nás proklel, obdařil nás mocí vládnout smrtelníkům a obdařil nás nutností je trestat. Naším úkolem je vybírat, ty jenž jsi nejvíce zaslouží okusit náše prokletí a nechat je poznat utrpení"

Deirdre: "Je to celé postavené na hlavu"zavrtím hlavou

hater: "Ano, to je jedna verze příběhu. Který se vypráví mezi lidmi. Ty sama však jsi prokleta a Bůh ti právě odpustil tvé hříchy. Neznamená to ale, že tvé prokletí zmizí. "

hater: Kníže zavrtěl lehce hlavou a pak se zeptal Tiny: "A jak si tedy vysvětluješ své prokletí ty?"

Deirdre: "Z hlediska medicíny jsem mrtvá. Nemám tep, nefunguje mi srdce"nakrčím čelo "Prostě si se mnou někdo hodně nechutně pohrál " zamračím se "ale nemyslím si že jsem vykonavatelem boží vůle. nebo že mám právo soudit. i Ježíš řekl že Bůh je v tobě" vyštrachám své chatrné znalosti

Saltzhornia: "Ach ano" rozpomenu se na hodiny v nedělní škole "Evangelium svatého Lukáše ten Ježíše oslavující důstojník" nevěřícně vrtím hlavou "To by potom naši situaci vysvětlovalo

Deirdre: "takže on mu pomohl a skončil prokletý? Proč neprokleli Jidáše, Piláta, Kaifáše?" docela nechápavě a zmateně

hater: "Znáš snad někoho, kdo by uměl oživit mrtvoly? Já znám. ˇBůh umí život dát i život vzít. "

Saltzhornia: "Nepomohl Tino, ale pozdě prozřel a po té co Ježíš naposledy vydechl, začal ho oslavovat, zřejmě proto byl shledán hodným božího záměru" vysvětluji procítěně

Deirdre: "takže proto se z něj stala příšera co nemůže na slunce, pije krev lidí, případně zabíjí? Tak děkuju pěkně teda" hlas zjihl a ozval se v něm smutek

Kdyby ho neprobodl, tak by trpěl déle, možná několik dní v krutých a nesnesitelných bolestech"míním

hater: "Vidím, že znáš písmo svaté, " přikyvuje horlivě Vidal

Saltzhornia: "Ano kníže, můj otec velmi dbal na správnou výchovu" přikývnu a hlas mi zesmutní

hater: "Víru nelze vnutit, je nutné pochopit, ... " říká kníže, ...

Deirdre: "O to se právě snažím"

hater: a protože jako obvykle je PJ v této debatě nejvíce ztracen, tak pro dnešek konec a pokračování příště

Hra 4

hater : Vidal se k vám znovu otočil tváří. "Mezi Rodnými je víra zbraní, podobně jako mezi lidmi. Tím chci říct, že vykonáním činu ve jménu Boha můžete ospravedlnit opravdu ohavné věci. Proměna do našeho stavu vyžaduje od mladých Rodných jako jste vy hluboký pohled do jejich vlastních duší, žebříčku hodnot a vědět co tam doopravdy leží. Také se musíte ptát sebe sama: Proč Bůh vybral právě mně, abych tolik trpěl?"

hater : "Toto bude první celá noc vašeho Rekviem a chtěl bych vám navrhnout, aby jste se vydali na určitou pouť nebo cestu. Doporučuji vám aby jste se vrátili na místo vašeho Přijetí, modlili se tam, učinili tak pokání za své hříchy a ulehčili si svůj příchod do noci. Když to uděláte, mohou se vám začít vracet vzpomínky z vašeho Přijetí nebo krátce před tím. Pokud se to stane, velmi rád bych o těchto vzpomínkách slyšel. I když v žádném případě nechci znevažovat utrpení, kterým procházíte, mám odpovědnost za toto město a nemohu v něm dovolit spiknutí ničemných Rodných Přijímajících jen tak smrtelníky. Musím se dozvědět co se stalo. " S tím vstane a blahosklonným pokynutím ruky naznačí, že rozhovor skončil.

Deirdre: vstanu "Fajn" prohrábnu si vlasy "Zatím nashledanou "

Saltzhornia: zvednu se a naznačím úklonu "Vlastně, pane, nám nikdo neřekl, jaká máme práva a povinnosti, a co je přípustné a co ne... Mohl by jste nám to trochu objasnit?" zeptám se s lehkou úctou v hlase

Deirdre: povzdechnu si

hater : Vidal vás zkoumavě přejel pohledem a pak zatáhl za hedvábnou šňůru po svém boku. Zazvonil zvonec a objevil se Alexandr. Kníže mu pokynul a řekl: "Můžeš prosím tě těmto Rodným objasnit naše zákony a pak je odvézt do parku Louise Armstronga?"

hater: Holohlavý muž vážně přikývl se slovy: "Jak si přeješ, ... "

hater : španěl se opět otočil k oknu a ještě poznamenal: "Také na ně dej ještě nějakou dobu pozor. "

hater : "Pojďte za mnou, " vyzval vás holohlavý služebník knížeteč a odchází pryč z místnosti

Deirdre: šourám se za ním a mračím se.. stále budeme pod dohledem?

Sharpe : pokloním se a následuji holohlavého muže*

Mikymauz: Naznačím pozdrav a jdu za Alexem

Saltzhornia: znovu lehká úklona a následuji Alexandra.. *Zrovna on nás bude hlídat... surovec*

hater: Opustili jste zámeček a nastoupili do přistavené limuzíny. Alexandr však nenastartoval a místo toho se otočil směrem k vám a odkašlal si: "Kníže říkal, že vás mám seznámit s našimi zákony, takže .... "

znovu si odkašlal a pak pokračuje: "... vím jak se asi teď cítíte. Také jsem byl přijat proti své vůli a pak opuštěn. "

"Můj upírský otec mně nechal napospas svému osudu a prvních pár nocí bylo opravdu těžkých. "

Deirdre: "Probral ses sám uprostřed parku a málem zabil tři studenty co jsi znal?"

hater: "Ne, ... " oči vašeho společníka ztvrdli a po chvíli rychle řekl: "Probral jsem se v tmavé uličce a pak jsem šel domů, za svou milou. "

hater: "Ale to není důležité, vraťme se k těm tradicím. "

"První tradice je tradice Maškarády. "

Saltzhornia: *hraje na city, tomu že by nás chápal moc nevěřím* zkoumavě se zadívám na Alexe

Deirdre: "tak to jsi měl ještě horší"hlas se změnil v šepot a zesmutněl

hater: "Rodní skrývají svou pravou totožnost před lidmi. "

"Vyzrazení naší totožnosti ohrožuje celou naši společnost a tato tradice se dodržuje po celém světě. "

Saltzhornia : "Myslíte, že by nás šli honit s osikovými kůly, kříži a svěcenou vodou?" zeptám se tiše

hater : "Druhou tradicí je přikázání nezabiješ. Zabít beztrestně jiného rodného je možné jen na příkaz knížete. "

Deirdre: "A jak je to s přijímáním?"

hater: "Třetí a poslední tradicí je zákaz proměny smrtelníků v upíry. "

Saltzhornia : "A co když nás napadne?" oči se mi rozšíří při vzpomínce na pocity při setkání s rodnými

Sharpe : *ten má ale občas choutky . )) * pomyslí si

Deirdre : "tak ta třetí moc teda nefunguje co?" kysele

hater: "Jak jste poznali na vlastní kůži toto poslední přikázání není dodržováno, tak jak by mělo. "

"Smrtelníci? Ano, mezi smrtelníky jsou i ti, kteří vědí. Ví, že existujeme a loví nás. Je jich ale velmi málo. "

"Když vás napadne jiný rodný, můžete se samozřejmě bránit. Ovšem my neumíráme tak snadno. Přestože svého protivníka ubijete do toporu, nemusí být mrtev a lze jej stále navrátit k rekviem. "

Deirdre: "jaký je trest pro ty co se protiví proti třetímu pravidlu?" hlas zchladl

Saltzhornia: "Do toporu" zcela nespolečensky vyvalím oči "A jak vlastně můžeme zemřít?" dotážu se

hater: "V některým městech platí, že každý kdo chce přijmout smrtelníka mezi nás, musí dostat povolení od knížete. Kdo toto ustanovení poruší, zemře. Jinde jsou tresty mírnější a nebo není vůbec nutné o povolení žádat. "

Deirdre: "A jak je to tady?"

hater: "Přestože se nás věk nedotkne, můžeme zemřít. Můžeme být doslova rozřezáni na kousky, rozpuštěni v kyselině, spáleni sluncem na prach. Způsobů je mnoho. "

Saltzhornia: "A jak se tedy máme... ehm... stravovat" nasadím znechucený výraz "Když se smrtelníkům nesmíme prozradí, kousnutí si přece všimnou?“

hater: "Lancea sanctum se přísně drží tradice. Přesto někteří z nás občas přijmou smrtelníka, který si to zaslouží a dotyčný upír pak tráví mnoho času pokáním. Ve městě je však mnoho rodných a proto je nutné žádat knížete. Trestem za porušení tradice není smrt. Přesto, " říká ponuře, "některé věci mohou být horší než smrt a takové hromadné přijímání nemůže kníže Vidal přehlédnout. "

Alexandr nastartoval a rozjel se po široké ulici v zahradní čtvrti, "Smrtelníci nechtějí věřit v naší existenci, stačí jim dostatečně přesvědčivě vysvětlit, že se nejednalo o kousnutí. Někteří z nás vstupují do domů spících smrtelníků a berou si jejich krev zatímco sní. "

Deirdre : "takže v případě že najdu svého Otce... "zamyslím se.. a nepříjemně se usměju

hater: "Jiní smrtelníka svedou a napadnou jej až ve chvíli kdy to nejméně tuší. "

hater: "Někteří napadají smrtelníky opojené alkoholem a nebo dokáží přímo měnit jejich vzpomínky. "

Saltzhornia: usměju se na Tinu "V případě že je najdem, asi nebudou mít radost, že nás vidí" rozpustile se ušklíbnu a pak zase nasadím masku dobře vychované mladé dámy

hater : "Existuje mnoho způsobů jak se dostat ke krvi... " říká holohlavý muž.

Saltzhornia: "Takže smíme pít krev smrtelníků, tak proč jsme se museli kát?" podivím se

Sharpe: "například ten nejsnazší ??"

hater: Pomalu opouštíte Zahradní čtvrť a vracíte se zpět do nepříliš výstavní čtvrti Tremé.

hater: "Je to proti božímu přikázání napadnout někoho. " Říká krátce.

Saltzhornia: "Tak jak se máme živit a neporušit přikázání?" zeptám se lehce podrážděně

Deirdre: "Jako všichni"cynicky "napiješ se a pak se pomodlíš"

hater : "Pro každého je snažší něco jiné, Louisi, někdo se umí vloupat do domu, jiný umí svádět holky. "

Saltzhornia: odkašlu si důrazně, konverzace se začíná zvrhávat, pro mně, nezvyklým směrem

hater: Holohlavý muž přísně pohlédl na Tinu: "Odpuštění se ti dostane jen tehdy, myslíš-li svou prosbu upřímně. "

hater: Projíždíte čtvrtí Tremé a Alexandr odbočil o několik bloků dříve. "Nebojte se, " říká, "odvezu vás do parku. Chtěl jsem jen projet kolem hřbitova. " Na vaše zvědavé pohledy odpoví: "Je to pohřebiště z dob občanské války a pro Knížete má určitý význam. Pravděpodobně jsou tu pohřbeni lidé, které znal. Ale nevím to určitě. Nicméně tu někdo prováděl nějaké voodoo nesmysly. "

Deirdre: "Prokletá kráčím v tmách jsem stín jen stín, netvor ve mě dřímá" tichounce si zabroukám písničku z muzikálu

hater -> Saltzhornia, Sharpe: Podle toho co víš je vodoun náboženství, které vzniklo ze spojení Afrických tradic a Římskokatolické víry. Většina toho co média namluvila o 'voodoo' je špatně nebo vytržené z kontextu.

Saltzhornia: "Kníže za Občanské války?" vykulím oči "Ale to není možné to by mu bylo... " bezhlesně pohybuji rty když počítám věk

hater: "Je to tak, ... " usmál se Alexandr

Saltzhornia: "Ale toje... " dojdou mi slova

hater: 1861-1865

Mikymauz : „uf, tomu říkám byt ve formě. “)

hater: "Nevím přesně co se tu stalo. " Auto zpomalilo a Alexandr se rozhlíží , " Kníže se bojí, že někdo to místo znesvětí a nemůže požádat Otce Marrowa, aby to tu hlídal - každý je na jiné straně, víte? A tak tu občas projíždím kolem, " říká Alexandr s úsměvem. "Vlastně pokud by jste si chtěli u Knížete Vidala udělat očko, tak by jste se na to mohli podívat. Je to jen kousek od parku. Mohl bych vás vyhodit v parku a počkat na vás vzadu na hřbitově. "

Saltzhornia : "Jak na jiné straně?" zeptám se lehce podezřívavě

hater: Služebník knížete si povzdechl: "Přestože je Marrow členem Lancea sanctum, je také příznivcem Antoina Savoy, barona Francouzské čtvrti. Tento muž je velkým odpůrcem knížete. "

hater: Přijeli jste k parku a zastavili: "Tak jsme tady, " říká Alexandr

Deirdre: otevřu a vylezu.. zbytek cesty jsem mlčela.. a dumala.. o situaci

Saltzhornia: "Aha, barona, je mi to jasné" ucedím lehce suše "Možná bychom pak na hřbitov mohli jít, co myslíte?" otočím se na ostaní

Deirdre: "nejprve bych šla do toho parku"

Saltzhornia: zatvářím se *do vzpomínání se mi moc nechce* pak se usměju a přikývnu.... vystoupím a počkám na ostatní

hater: "Tak se tam uvidíme, " ještě se usmál holohlavý a limuzína odjela.

Mikymauz: "Já nejsem proti" přikývnu na otázku hřbitova

Sharpe: "je to fakt dobrý bezvýznamný plus u knížete nikdy neuškodí horší by bylo mít tam u něj mínus"

Saltzhornia: přitáhnu šátek blíž k tělu a rozhlédnu se po parku "Nevěřím, že si vzpomenem" nakrčím nos

Deirdre : pokrčím rameny "Za zkoušku to stojí"

Sharpe: *následuju při výstupu z auto ostatní a šeptám jim* " ten chlápek.. Alex.. nezdá se že by byl proti nám... podle mě se jeví jako dobrý chlap... možná jsme ho špatně odhadli.. co myslíte ??"

Deirdre: pousměju se na Luise, připomíná mi jednoho šprta z univerzity "A tak vznikla matematika"

Saltzhornia: těkám pohledem po parku, hledám nějakou lavičku

Deirdre : "Je to jen poskok, dělá co mu Kníže řekne"

hater: V parku před vámi se tyčí vysoké, temné stromy a vítr šumí s jejich listy.

S altzhornia : "Spíše s námi hodlá manipulovat, blahosklonná laskavost, to je základní způsob, věřte mi, běžně se to praktikuje ve vyšších vrstvách" pousměji se na Louise

hater: Vchod tvoří velká bílá brána a dál hlouběji do parku vede štěrkem vysypaná cestička podél které je občas nějaká ta lavička.

Deirdre: "díky Bohu že jsem primitiv" neodpustím si

hater: Žluté světlo pouličních lamp zde končí a tam někde pod stromy začíná opravdová tma. A tady někde se to stalo.

hater: Vybavil sem vám pocit něco ostrého, ostrých upířích tesáku ve vašem krku.

Saltzhornia: odevzdaně vyrazím k nejbližší lavičce pokřižuji se a skloním hlavu k modlitbě

Deirdre : začnu si jemně masírovat nevědomky krk

hater: Dál mezi stromy vidíte ošuntělou budovu a podle cedule "Divadlo Louise Armstronga" jste usoudili, co to asi bude.

Saltzhornia: otřesu se a znovu se pohroužím do motlitby, prosím boha o osvětlení minulých chvil

Deirdre: najdu si místo kde bude klid, kecnu si tam, opřu se a zavřu oči.. začnu vzpomínat

Saltzhornia: otřesu se a znovu se pohroužím do modlitby, prosím boha o osvětlení minulých chvil

Deirdre: najdu si místo kde bude klid, kecnu si tam, opřu se a zavřu oči.. začnu vzpomínat

hater -> Saltzhornia: Modlíš se a tvé myšlenky bloudí v minulosti. Vzpomínáš na MArdi Gras a znovu se ti vybavuje ten pocit. Víš, že tam byl velmi hezký muž a tušíš, že atmosféra byla velmi uvolněná. Najednou tě zaplavil pocit ztráty a nostalgie. O co všechno jsi přišla?

Mikymauz: Z nepříjemného pocitu se mi zachmuří obočí, snažím se vybavit si, co to přesně je

hater -> Saltzhornia : Co všechno je teď jiné?

Saltzhornia -> hater: zasním se, pak se znolu otřesu a nutím myšlenky k poslušnosti... načnu modlitbu k svaté Terezii ochránkyni neposkvrněné cnosti

děsí mně, co všechno mi mohl ten muž způsobit, ale na druhou stranu mi ta vzpomínka láká

Sharpe: *cítím něco co si nepopsatelný pocit..... že bych začal přicházet na svou minulost ??.. jen hádanky s mysli.... podívá se na budovu a snaží se najít jakoukoliv spojitost s touhle budovou a svou minulostí*

Mikymauz : Myšlenkami jinde přejdu k nejbližší lavičce a sednu si

Saltzhornia: občas potřesu hlavou, něco si zamumlám a v očích mám nepřítomný výraz, rty se mi tiše pohybují

vzdám to a začnu usilovně pátrat v paměti

hater -> Saltzhornia : tak nějak vnitřně víš, že ta ztráta a nostalgie není úplně tvá. Dostala se do tvé mysli odněkud zvenčí.

Sharpe: *postávám u brány... u malého křoví a .. tam se snažím vzpomenout si na minulost... pomalu mě něco napadá, ale nezdálo by se že to je to pravé ... to pravé co hledám..... svoji minulost..... dumám a napadají mě různé věci něco jasnějšího něco míň reálnějšího, ale nevzdávám to a stále pátrám v myli s ve ztracených vzpomínkách*

Mikymauz: Tváři mi probíhají škály výrazů , oči se lesknou víc než před tím, dlaně schoulené drží lokty dodávajíc nepatrný pocit bezpečí, hledím do země a přece kamsi jinam

Saltzhornia -> hater: ten pocit mně poleká, zvednu hlavu, a očima horečně pátrám po okolí, pak se rozhodnu vyzkoušet i ostaí smysly, uvolním se a snažím se zjistit odkud ten pocit přichází

hater -> Saltzhornia : Chvíli ti to trvá, ale pak najednou víš. Ten pocit se vzdaluje a odchází někam na západ. Tam odkud jste právě přijeli.

Saltzhornia -> hater: prudce se zvednu a jako náměsíčná vyrazím za tím pocitem

Saltzhornia: vyskočím z lavičky a nejistými kroky se vydám směrem z parku

Deirdre: povzdechnu si a vzdám to.. zadumaně koukám po parku.. a mračím se

Mikymauz: po chvíli se zvednu z hlubin vzpomínek a vydám se směrem, odkud sem prišel

Sharpe: "sakra proč si nemůžu stále vzpomenout ??" *řekne mírně rozhořčeně* *jak si mám vzpomenout když mě stále něco ...... *

Deirdre: vstanu a mlčky jdu za těma dvěma

hater : Odešli jste z parku a kráčíte kousek dál městem. Tato čtvrť není úplně bezpečná a na rožku vidíte postávat prostitutku. V temné boční uličce pak stojí u železného sudu s ohněm dva bezdomovci a ohřívají se ohněm z odpadků. Při tom pohledu jste sebou lehce trhli.

Mikymauz: Jdu pořád nejistě dál hledajíc něco, o čem sám ještě nevím

hater: Ulice jsou plné odpadků a většina budov kolem má minimálně opadanou omítku.

Vaše kroky vás vedou zpět k bráně hřbitova, kolem kterého jste nedávno projížděli.

Hřbitov nemá bránu a ani název. Je na malém pozemku mezi parkovištěm a opuštěnou budovou oplocenou drátěným plotem. Jako na mnoha hřbitovech v New Orleans jsou mrtví pohřbení nad zemí v kamenných truhlách, což je lepší než je pohřbít do bažinaté země. Žádná váza na kytky nevykazuje známky trvalé péče a když se vydáte vpřed mezi rakve, dojde vám proč. Každý z hrobů má datum z 19. století. Mnozí ze zde pohřbených byli vojáci konfederace.

Saltzhornia: zamračím se a kabelku schovám pod šátek, přitisknu ji blíž k tělu

hater -> Saltzhornia : pocit zmizel

Saltzhornia -> hater : znovu se snažím přivolat ten pocit a najít ho

Deirdre : zamířím k plešounovi.. eh.. Alexandrovému autu.. někde by tu měl být

hater -> Saltzhornia: jak? ;-)

hater: Ne, Alexandrova limuzína tu nikde není, přestože říkal, že tu na vás počká.

Deirdre : "Kde je? Říkal že tu bude" rozhlížím se

Saltzhornia -> hater: snažím se soustředit, pátrám po něm, snažím se vybavit si ho co nejpřesněji

Sharpe: *tak trochu začnu uvažovat jestli oni a i sám španěl nebyly prokleti za hrozné vraždy za dob této války a proto je s nimi nějak spoután jak se zdálo být od vysvětlování toho holoholohlávka*

Mikymauz: "Nevím…třeba si musel něco zařídit a přijde " odpovím

hater -> Saltzhornia: prosím tedy o hod Důvtip + Okultismus +1

Sharpe : "heh zařídit .. teď jo ?... mám mylné podezření že Becky měla pravdu o jeho chování"

Saltzhornia -> hater: 2

Deirdre: "Nemá důvod proč nás respektovat"vyprsknu "takže ten má času dost"

Mikymauz: "No aspoň na chvíli nemáme chůvu.. snad"

hater -> Saltzhornia : Pocit se na chvíli znovu objevil a vábí tě dál do hloubi hřbitova, někam dozadu až k zadní stěně. Téměř okamžitě však zmizel.

Saltzhornia: stojím pohroužena do sebe s nakrčeným čelem, pak se pomalu rozejdu do hlouby hřbitova, jak kdyby mi někdo táhl na neviditelném laně

Saltzhornia -> hater: "Počkej, ukaž se mi" křičí moje myšlenky, jak se pokouším ten pocit udržet

hater -> Saltzhornia: Kráčíš dál a dál: Země v tomto rohu se lehce propadá a vytváří tak malé údolí mezi rakvemi. Tráva se zdá mokrá a při bližším pohledu je zřejmé, že je zkropená krví. pocit je pryč

Mikymauz: podívám se na ostatní tázavým pohledem a jdu v otiscích beckynych nožek

Saltzhornia : v rohu hřbitova pokleknu a skloním se k trávě

Deirdre: jdu za ní.. přijdu k ní "copak to děláš?"

Saltzhornia -> hater: znovu zapojím všechny smysly a dotknu se krve, snažím se zjistit co se tu dělo

Deirdre: pokleknu vedle ní a zamračím se.. prsty přejedu po trávě

Saltzhornia: při zvuku Tinina hlasu sebou trhnu "Krev.. " ukážu na trávu a znovu se pohroužím do sebe

Sharpe : *bloumám nad svojí myšlenkou a nezdálo by se mi že by byla pravdivá nebo opravdu měla spojitost , ale také se mi ani nejeví že by nestála za nic.. možná na tom něco bude, ale ..... spíše jsou to jen domněnky*

hater -> Saltzhornia: Krev je ještě čerstvá. Prosím ještě jeden hod: Inteligenci + Vyšetřování

Deirdre : zkoumám skvrnu podrobněji

Deirdre: "ta krev je čerstvá" zamračím se

Sharpe: *z přemýšlení mě vytrhne vyslovená slova Becky a přestanu na okamžik přemýšlet a spojitosti knížete s těmito padlými muži*

Mikymauz: Vždy mne mrazilo na takovýhle opuštěných místech... a když člověk ví, že jeho můry jsou skutečné, se necítí o nic líp..

Sharpe: "takže se zdá že by náš takzvaný poručník nepřišel z nějakého důvodu"

Saltzhornia: znovu sebou trochu trhnu "Přivedl mně sem takový divný pocit" zamračím se pak znechuceně přičichnu ke špičkám prstů a otřu si ruku do kapesníčku

hater -> Saltzhornia: Díváš se na rozlitou krev a naprosto tě nenapadá jak se tu mohla dostat. Vzpomněla jsi si na hororové filmy a oběti s nožem zapíchlým v těle, běhající dokola na jednom místě a krvácející na zem.

Deirdre: přičichnu k zamazaným prstům od krve.. "jaký pocit?"

Saltzhornia: rozhlédnu se po okolí.. "divný cítila jsem, ztrátu smutek.. " pokrčím ramney "nevím už je to pryč" pozorně se rozhlížím

hater -> Saltzhornia, Deirdre: voní jako krev. Něco ve vašich ústech vás zalechtalo, snad vaše upíří špičáky.

Saltzhornia -> hater: cítím z prstů, vidím kolem?

Deirdre -> Saltzhornia, hater: lechty lecht:))) takže nepoznám jestli je to člověčí krev?:)

Saltzhornia: lehce přejedu špičáky jazykem.. "Alexandr tu není?" dojde mi až teď

hater -> Saltzhornia, Deirdre : od pohledu a po čichu to nepoznáš ;-)

Deirdre: "ne není"

hater -> Saltzhornia: tvé zuby jsou ostré a připravené kousnout.

Deirdre: odvrátím se

Mikymauz: "Taky sem to chvíli cítil"

Saltzhornia -> hater: co vidím kolem?

hater -> Saltzhornia: Prohlubeň je mezi dvěma kamennými truhlicemi. U každé z nich je malý pomníček a v každé z nich zřejmě pozůstatky někoho kdo umřel před mnoha a mnoha lety.

Saltzhornia: zvednu hlavu "Vy také pane Jacku?" zamyslím se "To je podivné"

Mikymauz: Pomalu krčím celo a rozhlížím se po skvrnách

hater: Prohlubeň je mezi dvěma kamennými truhlicemi. U každé z nich je malý pomníček a v každé z nich zřejmě pozůstatky někoho kdo umřel před mnoha a mnoha lety.

Saltzhornia -> hater: nakloním se nad prohlubeň... je to stará propadlina?... pak přejedu prsty po kamenech... zjišťuji?

Deirdre : "Ta krev.. nepřipadá mi že je lidská.. spíš.. hm.. kuřecí"

Saltzhornia : skloním se znovu k zemi a zkoumám okolí

hater -> Saltzhornia: Prohlubeň je tvořená měkou půdou a je zarostená tmavě zelenou trávou. Na tvých prstech ulpělo něco vlhké. Zvedla jsi ruku k očím a je to rudé, rudé jako krev.

Saltzhornia : "Kuřecí?" zaujme mně Tinino zjištění "Neříkal Alexandr něco o voodoo?"

Saltzhornia -> hater: přejíždím prsty kamenné truhlice a pokouším se rozluštit nápisy na náhrobcích

Deirdre: "no a co to má společného?" zmateně

Mikymauz: "Podívejte se.. hmm... ta krev je rozlita do nějakého vzoru" řeknu po chvilce

hater -> Saltzhornia : Na náhrobku je napsáno: "Mark Smith, milovaný manžel a otec, statečný voják. " Truhlice je zcela zjevně také pokryta několika malými kapičkami krve.

Saltzhornia: "Tino, kuřecí krev je záladní pomůcka obřadů, podívej je i na katafalku toho vojáka" ukážu na hrob Marka Smitha

Saltzhornia -> hater: datum?

hater : Na náhrobku je stojí: "Mark Smith, milovaný manžel a otec, statečný voják. " Truhlice je zcela zjevně také pokryta několika malými kapičkami krve.

Deirdre: "Aha.. "zamračím se.. "takže jsme zjistili že měl Alex pravdu. takže co ted?"

Saltzhornia : "No možná někdo v okolí někoho viděl" pokrčím rameny, "Mohli bychom se zeptat

hater: "*1824 &†1856"

hater: Jemný vítr vám rozhrnul oblečení a připomněl vám, že jste stále na hřbitově.

Deirdre: "prohlídla bych to tu, než půjdeme dál"

Saltzhornia : vstanu a procházím kolem hrobů, pozorně si je prohlížím

Mikymauz: "souhlasím"(

Deirdre : dívám se pozorně kolem .. i když o tom vím prd... třeba mě něco osvítí

Mikymauz: Vidíme ještě nějaký další vchod?

hater -> Saltzhornia: ze by snad se někdo stále živý se skrýval v útrobách? Někdo kdo tu nadělal tu krev? Upír v truhle jak z drákuly?

Saltzhornia -> hater: znovu se pohroužím do myšlenek, třeba mi zase potká nějaký pocit

hater: Ne, hřbitov má jen jediný vchod a to je ten, kterým jste přišli

Saltzhornia : "Proč je krev zrovna na tomhle hrobě?" zafilozofuji si polohlasem

Mikymauz: "Třeba to byl nějaký rituál na uctění památky nebo tak něco... vyznáte se někdo ve woodoo?"optam se

Sharpe: *zamyslím se nad slovy vyřčený Becky a dívám se na druhý hrob který se opodál prvého*

Saltzhornia -> hater: zavzpomínám co vím o voodoo

Deirdre: koukám se kolem "No o woodoo vím s prominutím prd"

Saltzhornia: hluboce se zamyslím, soustředěně zírám na hrob

harpe: jack: něco málo jsem o woodoo na internetu četl, ale nezdálo by že bych přispěl něčím užitečným"

hater -> Saltzhornia: náboženství, které vzniklo ze spojení Afrických tradic a Římskokatolické víry. V New Orleans je dost rozšířené mezi chudšími vrstvami.

Saltzhornia : "Voodoo je tu prý dost rozšířené, snad mezi spodinou" pokrčím rameny… pokrčením ramen dám jasně najevo, že dívka mého společenského postavení se o podobné věci nezajímá

Saltzhornia -> hater : a co vidím když tak zírám na ten hrob

Mikymauz: "Promiňte, já zapomněl s kým mluvím" podotknu nevrle

Deirdre : "Klídek Jacku" uzemním ho

Saltzhornia: "Třeba je tu Alexandr zastihl a šel si to s nimi vyřídit" navrhnu důvod poskokovi nepřítomnosti

Deirdre: koukám se na zakrvácený hrob..

Deirdre: "nebo třeba Vidal zapískal"

Mikymauz: "Myslíte... že by se dalo podívat.. se dovnitř?" navrhnu

Saltzhornia: "Omluva přijata pane Jacku" prohlásím s grácií císařovny... pak se kupodivu lehce pousměji a zdá se že i mrknu

Sharpe: "kdo ví co na nás vybafne"

Saltzhornia -> hater: vypadá že jí někdo otvíral... nedávno?

Mikymauz: "To byl blbý nápad, nic tam nebude, asi mam z těch upírů už paranoju" ¨řeknu s lehkým pousmátím

Deirdre : "nehodí se lézt do hrobů " podotknu.. pak se pousměju koketa jedna:)

hater -> Saltzhornia : ne, respektive není to poznat. Víko vypadá těžké a pravděpodobně s ním sama nehneš ani o milimetr.

Sharpe : Jack: "tu paranoju bych radši v tomto ohledu neměl, je to i součást právě tohoto .. náboženství?? " opět pohlédnu na druhá hrob a přiblížím se k němu*

Saltzhornia: "Já... Nechci ho víc znesvětit" pokrčím rameny... "Spíš bych se snažila zjistit nějaké informace v okolí" navrhnu, je vidět že vylupování hrobů mně poněkud děsí

Sharpe: "pane jo lidi proč ta krev je jen na tom jednom jediném hrobě ?? " co byl záměr té osoby co tu něco prováděla"

Saltzhornia: "Co myslíte vy, pane Jacku?" prvně se na něj otočím přímo a dokonce s lehkým úsměvem

Mikymauz: "Možná máte pravdu, slečno Becky, ale řekl bych, že tak vznešená návštěva by ho jen pozvedla. " usměji se

vzápětíse úsměv překryje zachmuřená tvar

Mikymauz: "Becky? ... Já.. znova cítím to, co před tím... cítíte to taky?"

Mikymauz: "Musíme to otevřít" řeknu po chvíli rozhodne a postavím se k víku hrobu

Saltzhornia : "Ehm" naznačím odkašlání, pak zavrtím hlavou *strašný člověk, proč zrovná já* projede mi hlavou* ten jeho upír měl příšerný vkus, také mohl vybrat někoho civilizovanějšího* napadne mně, pak mi rty přejede úsměv, při nápadu, jak by asi reagoval Jack, kdyby slyšel mé myšlenky

…: úsměv mi ztuhne a zamyslím se

Saltzhornia -> hater : soustředím se co cítím?

Deirdre: "Ty chceš jen tak otevřít hrob protože je upatlaný od krve?"

hater -> Saltzhornia: soustředíš se na sebe a na vzpomínky. V hlavě ti zmateně víří střípky obrazů avšak nejsi schopna je poskládat dohromady

Mikymauz: "Ty tomu nerozumíš.. něco tam je.. uvnitř"

Saltzhornia: zatřepu hlavou "Ne nemohu se soustředit" řeknu zachmuřeně

sharpe: "ale to tě neopravňuje abys nahlížel jen tak do hrobu někoho již staletí pohřbeného.. pokud tam ještě je ??"

Deirdre: "Jo mrtvola ty běžně tady bejvaj"

Saltzhornia: "Já jsem proti, je to znesvěcení a já nehodlám rozzuřit knížete" zamračím se a znovu se pokusím soustředit

Mikymauz : Rezignovaně zmlknu a koukám se do země

Saltzhornia -> hater: znovu se snažím soustředit, co nejvíc to jde, automaticky začnu šeptat modlitbičku za zamřelé, co jsem se naučila jako malá

Deirdre: "Hele.. dělej si co chceš. Pokud si myslíš že je to dobrej nápad" pokrčím rameny

Mikymauz: "Becky? proč si sem přišla?" optám se po chvíli

hater -> Saltzhornia: Myšlenky se ti rozutekly a ten pocit nadobro zmizel.

Mikymauz: "Sam to neotevru"

Saltzhornia: "nevím Jacku" automaticky přejdu do tykání "Něco mně sem zavolalo, přivedlo" snažím se definovat svůj pocit "Ale rušit klid mrtvých není správné" pokrčím zadumaně rameny

Deirdre : "Tak jo.. jdeme na to" zapřu se a položím ruce na hrob..

hater: Víko truhly je těžké a velké. Jack jistě bude potřebovat pomoc někoho z vás.

Mikymauz: "Alě mě to tam táhne stejně, jako tebe na tenhle hřbitov chápeš? něco tam proste je a... "odmlčím se Mikymauz: "děkuju" zapřu se taky a zkusim zatlačit

Saltzhornia: znovu se začnu tiše modlit... prosím o odpuštění

hater : Společně jste se zapřeli a kámen zaskřípal o kámen

Víko se pomalu odsouvá....

…. a…

pokračovat budeme příště, ...

Hra 5

hater : Přistoupili jste k víku, aby jste jej odsunuli, ...

když se někde vzadu za vámi ozvaly nějaké hrubé a hulvátské hlasy.

Víko zaskřípalo a daří se vám jej odsouvat a zároveň jste uslyšeli ostré zapísknutí.

Na hřbitov vešli čtyři mladíci, všichni se dívají na vás a rychle se přibližují. Zaměřili se spíše na vás dvě Tino a Becky

Deirdre: hbitě se zvednu a dívám se za hulvátskými hlasy

Saltzhornia : zajíknu se, spletu verš žalmu a polekaně se otočím po zvuku

hater: ale sledují i Louise. Jacka si příliš nevšímají

Deirdre: mračím se a pomalu se přesunu před Becky

hater : Mladíci jsou již jen kousek od vás. Jeden z nich má ruku schovanou za zády. Druhý výhružně loupe svými klouby.

"Pročpak nám nedáte nějaký peníze? " zeptá se jeden z nich.

"Nebo něco jiný, " říká druhý a chtivě se dívá na tebe, Becky Lynn.

Mikymauz: postavim se vedle tiny

Saltzhornia: s vylekaným výrazem přitisknu k tělu kabelku, a péo paměti v ní zalovím... když ruka sevře známou lahvičku, trochu mi to uklidní... těkám pohledem z mladíka na mladíka

hater: Jsou oblečení do černých kožených bund a tváří se neúprosně.

Saltzhornia: "Co prosím?" pípnu vystrašeně a klidím se schovat za Jackova široká ramena

Deirdre: "CO kdybyste se klidili hošánci?" nasadím společenský úsměv

hater: "Nerozuměla jsi?" Ptá se výhružně největší z nich.

Deirdre: "Vypadni. Dokud můžeš. Jdi domů k mámě"

hater : Přímo proti Tině se postavil nízký mladík s širokými rameny a seběvědomým šklebem. V ruce drží ocelový řetěz: "Copak se ti nezdá holčičko?!"

Saltzhornia: ruku s se schovanou lahvičkou parfému přitisknu na hruď "Myslím, že si nás s někým pletete, pánové" zoufale se snažím, aby to znělo hrdě... pomalu se snažím zklidnit

Deirdre: "Radím ti dobře, vypadni" dívám se mu chladně do očí, pozoruju i ruce a řetěz "Dokud můžeš"

hater: "Měla by jsi vědět, kdy držet klapačku, děvko!" Rozkřikl se na Tinu kluk s řetězem, pak se drze ušklíbl a bokem poznamenal: "Divoký kočičky mám nejradši. "

Deirdre: "A ty se naučit chovat k ženám" vyčkávám.. klid... jako šelma na lovu.. neudělat chybu.. nenechat se vyprovokovat.. No tak pojď ty zmetku

hater: "Ne, nepleteme. " Zachechtal se ten největší a pomalu se přibližuje k Becky, "všechny turistky jsou hezký, ale ty jsi kus!" Olízl si rty jazykem.

Saltzhornia: křik mně urazí "To nebylo moudré" poznamenám a opatrně vykouknu z poza Jacka "To vůbec nebylo moudré" olíznu si jazykem zuby a s údivem se přistihnu při myšlence, jak by asi chutnali

hater: Muž s řetězem se s vítězným úšklebkem přibližuje a už mu k Tině zůstávají jen tři kroky.

hater: "A ty naval prachy!" obořil se další na Louise, "nebo chceš radši nejdřív na držku, mazánku?"

Saltzhornia: mírně ukročím, abych stála stabilněji a sleduji chlápka co se ke mně blíží... strach se pomalu odsouvá do pozadí, připraven znovu vystrčit růžky

hater: Největší muž přistoupil až k Jackovi a strčil do něj: "Uhni, troubo. "

Deirdre: vyčkávám.. připravená

hater: "Tak co, kočičko, máš ráda, když to bolí?" Ptá se výhružně muž před Tinou a udělal k ní další krok, přitom zachřestil řetězem.

Mikymauz : snazim se zaprit a odstrčit ho zpátky

hater: Mladík Jacka bez problémů shodí

hater: "Snad se nechceš prát?" Směje se seběvědomě mladík s řetězem a udělal poslední nezbytný krok, Tinu má na dosah.

Saltzhornia: "Jděte prosím pryč" požádám tiše "Mám za sebou oravdu velmi ošklivé hodiny, takže vás žádám, nechte nás na pokoji" hlas mi slábne až do velmi tichého ale zřetelného "Nevíte s kým máte tu čest"

Sharpe: "co so ty joko dovoluješ ?" *obrítí se na týpka co po něm chtěl prachy* "aby nedopadl blbě ty, neradil bych ti se snáma dohadovat"

hater: "Ale nepovídej, ... " směje se muž Becky přímo do tváře, "Vidím před sebou pěknou kurvu, co by stála za hřích. "

Mikymauz: Postavim se a postavim se na pomoc Becky

Deirdre :vyčkávám.. stále a dívám se mu do očí

hater: "A co mi asi tak uděláš?" Směje se týpek Louisovi, "přetáhneš mně notebookem?" Pak již vážně a výhružně dodá: "Rychle naval prachy, ať si můžu jít taky užít!"

Saltzhornia: "Tsss" zasyčím rozhořčeně "Jděte pryč, škaredě se mýlíte" přimhouřím vztekle oči.. tak takto mi ještě nikdo neurazil, vztek zašlape poslední stopy strachu

hater: Jack se postavil vedle Becky.

Deirdre: zatmí se mi před očima.. klídek.. zatnu ruce v pěst.. "No tak pojď.. chlapečku, čekám" sledujíc jeho pohyby

hater: Muž s řetězem se zastavil a zvažuje jak by nejlépe využil situace: "Ale copak? Zděšením jsi přišla o schopnost mluvit?"

Sharpe : postaví se vedle Jacka a udělá opravdu nas****** výraz a vůbec to nehraje*

hater: "Ale, no tak" chechtá se odporně, "přece by jsi mi nedala košem, takovému krasavci, " a chytnul tě za rameno, přitáhl k sobě a brutálně políbil na ústa. / poslední bylo pro Becky/

deirdre :"Takové "chlapy" mám nejradši, spousta keců a žádné činy" sleduju ho "Moc mluvíš"

Sharpe: "už mě sakra neštvete, ty řetízkáči už neurážej tu slečnu a ty nechtěj peníze je stejně k ničemu nic ti nedám ikdybych měl banku plnou penež, ivdividuum"

Saltzhornia: využiju svých zubů k prokousnutí rtu toho hnusáka, zároveň se ho pokusím odstrčit levou rukou s kabelkou

Deirdre : "Zkus to" vyčkávám...

hater: "Věděl jsem, že po mně toužíš celý život, " říká muž s řetězem a přistoupil těsně k Tině a pokusil se jí uchopit. Ta mu však hladce uklouzla.

hater : "Tak jo, řekl sis o to, chlape!" Odplivl si gangster mluví s Jackem a vytáhl z kapsy nůž.

deirdre :"Nechte nás být, říkám vám to naposled"

Sharpe: "wow tak páníče má kudličku jo ?"

Deirdre: "No tak pojďte, prasata.. Zatancujem si.. " pokynu k ním.. "no tak.. přece se nebojíte ženské"

hater -> Saltzhornia: prosim te o hod kostkou sila + boj beze zbrane -2 pokud budes mit dohromady 0 kostek, hod jedinou.

Saltzhornia -> hater: boj beze zbraně tam nevidim... jenom rvačka, nebo obrana

hater -> Saltzhornia: promin, rvacka

Saltzhornia -> hater: mám... 1

hater: "Pro tebe, " ušklíbl se muž na Louise a pak švihnutím zaútočil. Zasáhl jej do ramene, z kterého okamžitě vytryskla krev.

hater : Muž před Tinou se rozehnal řetězem a ta opět uhnula.

Sharpe: *auuu!!* *v duchu si řekne pro sebe jako vrozaná reakce, ale nedává na jevo že ho to ranilo, ikdyžř má jistý respekt k těmto věcem i útočníkům*

hater: "Děvko, " zasípal muž a chystá se znovu udeřit.

Sharpe: *vytáhne svůj notebook*.. *chvíli ho studuje a pak nad něčem přemejšlí*

Sharpe: *vduchu si říká "jo ten tohle vydrží a když ne pokusím se ho opravit"... "sorry chudáku, ale musim to udělat" *

hater: Becky Lynn útočníka před sebou kopla mezi nohy. Muž zaskučel a dáma tak získala trochu místa, které bleskově využila. Obnažila svůj chrup a vyhružně zavrčela jako divoké zvíře. Pak své tesáky zaryla do krku toho muže a na vás dopadlo několik kapek jeho čerstvé a teplé krve.

Saltzhornia: teplá krev mi povzbuzuje a zároveň zatemňuje mozek... hltavě piju

Sharpe : *do rukou si dá notebook.... dívá se opradvu smztelně na týpka co ho říznul řetězem...... v očích je vidět nenávist a zloba......... pak vezme notebook a flákne hošana po palici notebookem tak aby mu udělal pěknou opici* "tu máš haj***** a nech si to izarámovat"

hater: Téměř v tomtéž okamžiku se Tina proměnila v rozmazaný stín, který se vrhl na muže s nožem. Její pěst zasáhla tvrdě do žaludku. Muž prudce vydechl a zaúpěl, pustil nůž, aby se mohl chytit za břicho a pak se svalil na zem. Ostatní dva útočníci zaváhali. Ten vzadu vytáhl pistoli, ale když se jeho společník (muž s řetězem) dal na útěk připojil se k němu a oba se snaží co nejdříve opustit neblahý hřbitov.

Deirdre: Dívám se na Becky.. a pak ji rozhodně a rychle odtrhnu "Zabiješ ho.. neblbni"

hater -> Saltzhornia: Piješ sladkou krev a ta posiluje tvůj vztek. Chuť je sladká a tobě se opět vrátil onen opojný pocit. Je to jako kdyby jsi pila nejlepší víno a zároveň jako kdyby jsi požila nějakou omamnou látku. Krev proudí do tebe a ty nevnímáš nic jiné než ten pocit. Muž se ze začátku chtěl vzpírat, ale pak se k tobě přitiskl a příjímá tvůj temný polibek. Pak na tvé rameno dopadla nepřátelská ruka a snaží se tě odtrhnout od tvé rozkoši. Otočila jsi se s úmyslem zaútočit, ale poznala jsi, že je to TIna.

Sharpe: *heh.. heh odechuji když vidim jak se muži obrátili do zaječích....... po dívám se na notebook a vypadá že se munic nestalo*

Saltzhornia: neochotně pustím svou oběť , pak labužnicky olíznu rty"Žádná škoda" zasyčím a rozhlédnu se, kde jsou ostatní

hater: Muž, kterého Becky Lynn pustila se zaduněním dopadl na zem a nehybně leží.

Saltzhornia: když vidím, že utekli, má odvaha rychle ochladne "Probůh, udělala jsem to zas" zakvílím, padnu na kolena a sepnu ruce

Mikymauz : "Co ted s nim?" optam se

Deirdre: podpřepnu k němu a zkusím tep...

Saltzhornia -> hater: kolik jsem to doplnila vitae?

hater: Když oba uprchlíky nepronásledujete, mizí za branou hřbitova z vašeho dohledu.

Na zemi stále druhý se čtveřice a lapá po dechu. Kousek od v trávě leží zakrvavený nůž a odráží se od něj chabé světlo měsíce.

Mikymauz: "Vypada to tak, ze ho aspon nemusime tahnout daleko" podotknu

hater -> Saltzhornia : jasne ;-) bych malem zapomnel, tri body.

Deirdre: "Ještě žije.. chvíli si poleží.. necháme ho tady" rozhodně.. pak přejdu k tomu zkopanému a dívám se na něj

hater : Pomalu se rozdýchává a s rozšířenýma očima si vás prohlíží. Zkouší se postavit na zem a něco si pro sebe mumlá.

Deirdre: "ztratil ale hodně krve" zamyslm se.. a pak se začnu věnovat tomu "svému" "Vypadni.. a nauč se chovat k ženám.. "pohrdavě se na něj dívám

hater: "Upír, " říká muž vyděšeně a snaží se dostat pryč. po čtyřech

Sharpe: "myslíte si lidi ža tihle měli něco společného s voodoo ??" "sám o tom pochybuju , ale za zmínku to stojí, ikdyž téměř kdodoliv může provozovat voodooo pokud o tom něco ví "

Saltzhornia: domodlím se, pokřižuji a vstenu, sladká krev mi dodala síly... kouknu na ležícího muže "A co utajení?" špitnu, a udělám pár rázných kroků k lezoucímu

Mikymauz: sharpe:"nevypadali zrovna jako nekdo, kdo pri sobe nosi slepice" odpovim

hater: Muž se ohlédne na Louise a vyděšený vzhled jeho tváře dostal trochu inteligentní výraz. Ze všech sil se snaží dostat z dosahu Becky.

Saltzhornia: přesunu se před prchajícího "Kampak se chystáte?" zeptám se s úsměvem a decentně otřu kapičku krve z koutku rtů

Deirdre: usměju se " Ty si myslíš že existují upíři? Mám na tebe zavolat psychiatra, že jsi nás proto napadl?" rozhodně... jdu vedle něj.. a pobaveně se na něj dívám.. "hm.. měli bychom když tak někomu zavolat. co s ním"

Saltzhornia: "Copak upír snese znamení kříže?" zeptám se s úsměvem Tiny a znovu se přežehnám, tak aby to muž viděl...

hater: Muž se chvílí dívá střídavě na Becky Lynn a na Tinu, zdá se že si neví rady, ale pak se zhroutí k zami a začne žadonit "Smilujte se!" prosí úpěnlivě, "Nic neřeknu, nic jsem neviděl, ... nic si nepamatuju, jen mně nechte odejít, já... já mám rodinu!"

Deirdre: "Hahahaha klasická hláška najednou máš rodinu ale jak jste napadli nás tak jsi na to nemyslel... Zavolejte někdo Plešounoviteda.. Alexovi.. Ten je můj Becky" dodám varovně

Saltzhornia: pak se k muži skloním "Prozradím vám svůj malý trik" zašeptám a horečnatě přemýšlím co mu namluvit... pak si vzpomenu na jeden románový sešit, co mi kdysi zabavil otec

hater: "Nezabíjejte mně! Udělám všechno co řeknete! Ano já chci za tím pánem, Alexem, ... " říká dál vystrašeně a značně nesouvisle.

hater: "Ano, ano, já se polepším. " Slibuje horlivě.

hater: Na tváři mužíka se objevila oddanost vpravdě psí. hater: Na tváři mužíka se objevila oddanost vpravdě psí.

Saltzhornia: "Žádní upíři nejsou, to je snad jasné. " naposledy zvážím plán "Jen jsem si stihla dát mezi zuby špendlíky, a když mně ten hrubián chytil, vbodla jsem je do něj a zasáhla žílu, proto ta krev" vysvětluji a doufám že mi to spolkne

hater : "Ano, jistě, to tak bylo. " Souhlasí muž, "Můžu už jít?"

Deirdre : pobaveně se usmívám "Nemyslíš že je na to trochu pozdě chlapče? Chtěli jste nám ublížit a napadli nás. Několikrát jsem vás varovala at nás necháte být. Nazvali jste slušné dívky kurvami a děvkami.. To se nepromíjí"

Sal tzhornia : "Běžný trik některých... ehm společností" pokusím se na tváři vyloudit výraz vpravdě mafiánský , pak položím muži ruku narameno a stisknu ho

hater : "Já, ... " vykrucuje se, "já jsem.... my jsme ... nevěděli jsme ... "

Deirdre : "Ne. " Klidně

Deirdre: "CO JSTE NEVĚDĚLI" zahřmím "JAK SE CHOVAT K ŽENáM? tak je načase aby ses to naučil a aby sis to hodně dobře zapamatoval. Vstaň, "přikážu

Saltzhornia : "Ale špendlíky se dají zabodávat i jinam" dodám výhrůžně a děkuji bohu že se nemůžu červenat "Takže pokud to nechceš poznat na vlastní kůži, tak se o tom co se tu stalo ani slovem nezmíníš a tomuto místu se už pro vždycky vyhneš, jasné?" zesílím stisk, chci si ozkoušet nakolik mi vzrostla síla

hater: Muž je bledý jako stěna a snaží se vstát. Třesou se mu však kolena a nedaří se mu to. Také se mu třesou rty, jako kdyby chtěl něco říct, ale není schopen ze sebe vypravit jediné slovo.

Mikymauz: "Jeste aby to vyridil zvysnym dvema a bude po problemu, ze?" podotknu

hater -> Saltzhornia: citíš jak do tvého ramene proudí krev a mění se na sílu. (-1 krev)

hater: Rameno toho muže pod stískem něžné ruky Becky Lynn povážlivě křuplo. Jako kdyby praskla kost.

Saltzhornia: "Tino pravidla"šeptnu a použiju svou sílu, zatím opatrně, jen přidávám na stisku

hater: Muž sebou škubnul

Deirdre: "Takže se koukej omluvit.. Nám oběma a přestaň se chovat jako srab" dívám se na něj a čekám "A buď rád, že jsi rád" stále vyčkávám Sharpe: "hej lidi pojďte ke mně musim něco říct" *obrátí se ke všem tvířím naší malé skupinky*

Sharpe: "hej lidi pojďte ke mně musim něco říct" *obrátí se ke všem tvířím naší malé skupinky*

Sharpe: dei: "slečno tino moment, ještě ho nechte"

Saltzhornia : "Měl bys slečnu poslechnout" poradím a s uspokojením zjišťuji, že má síla nebýval vzrostla, naplní mně to sebevědomím

hater: Zděšeně se dívá na Tina a pak na Becky. V jeho tváři se mísí bolest se zděšením. Jeho bledé rty se zmateně pohybují, "Já, .... omlouvám se, ... že jsem byl hrubý, ... už, ... už se to nikdy nestane. "

Deidre: "Právě proto.. Vezmeme ho sebou a pak se uvidí" podívám se na Becky "a nelámej mu už to rameno prosím tě, nechci mu to spravovat" otočím se za hlasem "Co je Luisi?"

Deirdre: "Právě proto.. Vezmeme ho sebou a pak se uvidí" podívám se na Becky "a nelámej mu už to rameno prosím tě, nechci mu to spravovat" otočím se za hlasem "Co je Luisi?"

Sharpe: "tak pojďte ke mně, všichni! ten chudák váj neuteče"

hater: Je tu dotaz od jednoho z vás: Všechno co máte v deníku už umíte a můžete používat. Ovšem vaše postavy nevědí o tom, že některé věci umí, ale vy jako hráči neváhejte rozhodnout se tyto schopnosti použít. Přestože pro postavu jejich použití může být překvapivé.

Saltzhornia : "Sedni si tu a počkej, až si promluvíme s přítelem" poručím muži a novým přitvrzením stisku ho donutím usednout... pak přikročím k Louisovi

Deirdre: jdu k Luisovi.. "Jistě nás doprovodíš" usměju se sladce

Mikymauz: Pristoupim k Louisovi

Saltzhornia : fajn, mám slušnou manipulaci a klamání, tak bych ráda věděla, jestli mi tu mojí pohádku spolknul :)

hater -> Saltzhornia: Ano, jsi silná a mocná. Můžeš si s ním dělat co chceš. Máš nad ním absolutní moc. Nad každým smrtelníkem, stejně jako měli ostatní upíři nad tebou takovou moc, když jsi ještě byla člověkem. Víš, že si s ním můžeš dělat co chceš a projde ti to. Zákony smrtelníků pro tebe neplatí, už nejsi jedna z nich.

hater -> Saltzhornia : ok, tak v tom pripade si hod manipulace + klamani -3

Saltzhornia -> hater : takže když mu poručím, aby šel se mnou, tak bez odporu půjde, když mu řeknu aby mi nastavil krk, tak to udělá? a co když mu poručím zapomenout?

Sharpe: "takže lidi" *pošeptá na ostatní tak aby to náš host neslyšel* "jistě ti dva druzí si všimly útoku naši Becky.. neříkám že to bylo špatné, ale vidět to zrovna nemuseli, těm už asi nenamluvíme že jsme je bodli špendlíkem, takže mám plán"

hater : "Ano, ... udělám všechno co chcete, " říká muž a nešťastně se skrčil u jedné z kamenných truhlic

hater -> Saltzhornia: ne, to neumis ;-))

Saltzhornia -> hater: nejvyšší možnej... 2

Saltzhornia -> hater: takže paměť vymazat neumím, musím ho mít bezprostředně u sebe aaby vliv fungoval... chápu to dobře?

hater -> Saltzhornia : myslel jsem to trochu mene nadprirozene ;-) respektive jsou upiri, kteri maji i takove nadprirozene schopnosti, ty mezi ne vsak nepatris, muzes vsak vyuzivat svych obvyklych schopnosti a svych vlastnich nadprirozenych schopnosti. Mezi ne patri i temny polibek.

Deirdre: "Hm.. co tě napadlo?"

hater -> Saltzhornia: dobra, pisu si vysledek hodu, zda tomu uveril se samozrejme nedozvis ;-) teda mozna pozdeji ;-))

Sharpe: "tohohle pustíme v domění že jsme si jisti tím že ho nebudem pronásledovat a že nám to spolkl přičemž všichni víme že nám jen lže a mlží aby co nejrychleji vypadl. takže tohohlre pustíme na na svůj polorozbitej notebook se vsadim že se ještě jednou setká se svíme kompánama a ty pak můžem vyřídit na místě, je to sice proti zákonné, ale není jiná možnost jedině si o tom promluvit s Italem, ale nevim co by nám na to řekl, tak si vyberte lidi já jdu za váma sám to vést nebudu. "

hater -> Saltzhornia: ano pamet mazat neumis ;-) becky umi trochu jine veci, je gangrel, divoky lovec a bojovnik ;-) zaroven je vsak vychovana dama ze spolecnosti ;-)

Deirdre: "Vzpomen si co říkal Otec Jan.. není dobré zabíjet.. Musíme ovládat bestii" připomenu.. "škoda že se nedá měnit pamět"povzdechnu si

Saltzhornia: "Já bych počkala na Alexandra, byla to sebeobrana" opojení z krve pomalu vyprchává "To je příšerný den" povzdechnu si

Mikymauz: "Prvni den v praci a uz mame problemy.. ale myslim, ze jim nikdo neuveri"

hater: Není den, je noc. Slunce je skryté někde daleko za obzorem a až vyjde, vy budete zase spát.

D eirdre : "to je dobrej nápad"pochválím ji

Sharpe: "jo jasně taky bych raději počkal na dobrou pomoc o které výme že nám neporadí špatně, ale není čas, za jak dloého myslíte že se to dozví osatní z bandy, protože pochybuju že tohle byly všichni"

Deirdre : "Počkáme na Alexe" rozhodnu

Mikymauz : "Ale nez prijde, meli by sme jeste neco udelat

Deirdre : "A kdo jim to uvěří Luisi? Akorát si z nich budou dělat srandu"

Mikymauz : Otocim se a podejdu smerem k hrobu

Mikymauz: "Tino? Pomuzes mi?"otocim se na ni

Deirdre: "Jo jasně" přikývnu a jdu na to

Saltzhornia: "Jacku, přece vážně nechcete.. " nedořeknu a s jistou hrůzou hledím na hrob... "Já radši ohlídám toho... " zcela nevychovaně ukážu bradou na sedícího lotra

Saltzhornia: otočím se a dojdu k muži

Mikymauz: "A taky sebe" mrknu na ni a cekam na tinu

hater: Noční vánek vám pomalu schlazuje hlavu a vy se díváte na kamenné víko truhly. Přistoupili jste k ní a zapřeli se. Kámen zaskřípal o kámen a vzápětí těžké kaménné víko dopadlo na měkkou hlínu.

hater: Uvnitř kamenné truhly je podle očekávání dřevěná rakev. Také vidíte několik plastikových sáčků do koše, které zřejmě obsahují šaty.

Sharpe : dei:né všichni by si znich museli dělat srandu"

Mikymauz : Nahlednu do pytlu

Deirdre: pousměju se.. a pomůžu Jackovi.. tohle byla docela vtipná poznámka

hater: Otevřel jsi sáček a opravdu obsahuje šaty.

Sharp:" co jste našli ? "

Saltzhornia: kouknu na sedícího muže a zatvářím se patřičně vznešeně a přísně ... přesně ten pohled, který mně učili na zkrocení služebnictva

Sharpe: *obhlížící okolí před dalším napadnutí, nebo ještě hůř pře voodáky se táže Tiny a Jacka*

Deirdre: mávnu rukou.. na Luisovu poznámku a nahlížím do pytlů co to tam Jack má

hater: Muž se ještě více skrčil.

Saltzhornia: "Co jste tu dělali?" zeptám se velice přísným hlasem

Mikymauz: "Saty... kdo si probuh vezme do hrobu saty.. pokud je jeste nepotrebuje.. "

Deirdre : "Zajímavé, tahle si sebou vzala i šatník"neodpustím si

Mikymauz: "Myslis, ze by bylo moudre podivat se do rakve?"obratim se na tinu

hater: "Nic, " říká muž, ... "já už to neudělám. "

Saltzhornia : "Tak co jste tu dělali?" zopakuji dotaz a konečně vrátím flakonek s parfémem do kabelky "Nelži mi, proč jste sem šli" sjedu ho pohledem

Deirdre: "Jo myslím že jo" přikývnu "vše je podivné"

hater : "Viděli jsme vás jít dovnitř, ... " odpovídá muž bázlivě, "a mysleli jsme, že ... že .... "

Mikymauz: Pokusim se otevrit rakev

Saltzhornia : "Noo.. " protáhnu s jednoznačnou netrpělivostí v hlase "Co jste mysleli?"

) hater : Přistoupil jsi k rakvi a natáhl ruku. V té chvíli zazvonil telefon. Crrr. Crrr. A tobě došlo, že zvuk přichází z dřevěné rakve.

Sharpe: "pošeptám na Becky.. že by si myslel že jsme voodáci ? " *pousměju se vduši*

hater: "Mysleli jsem, ... že ... budete snadná kořist a... už to nikdy neuděláme. Udělám co budete chtít, řeknu úplně všechno.

Mikymauz : Ruku zmatene stahnu a nejiste se podivam na Tinu.. "Co to sakra.. " septnu

hater: Crrr, Crrr.

hater : Zvuk je tlumený dřevem, ale přesto se nočním vzduchem šíří relativně hlasitě.

Saltzhornia : "Viděl jsi tu někoho před námi?" zeptám se "A mluv pravdu, nebo.. " odmlčím se a lehce mu poklepu na bolavé rameno

hater: "Ne, nikoho, ... vlastně ano, ... viděl ... byla tu jedna žena.... ne jako vy. Byla divná. " odpovídá muž.

Saltzhornia: "Jak divná" zbystřím "Louisi, pojďte sem prosím" zavolám

deirdre :"Vem to" šeptnu

Mikymauz: pomaly pootevru viko

Deirdre : "Chvilku.. "odpovím netrpělivě.. a začnu prohlížet rychle kde je kurnik ten mobil

Sharpe: *naposledy se poohlídnu po okolí a upřesním svůj zrak na slečnu Becky a popocházím k ní* " co potřebujete ? "

hater: "Taková černoška, ... prostitutka. Bledá jako stěna. Asi byla nějaká nemocná. šla sem a měla ve tváři takový nepřítomný výraz... " říká dál.

Saltzhornia: "Něco nám chce říct, někoho tu viděl" ukážu na muže... "No tak bude to?" vyjedu netrpělivě

hater : Přistoupil jsi k dřevěné rakvi a odsunul jsi víko. Vnitřek je prázdný. Je tam jen telefon a ten stále zvoní: "Crrr, Crrrr"

Saltzhornia: "No dál, co dělala, kdy odešla a kam?" pobízím muže

Mikymauz: vemu mobil a podivam se na displej..

hater : "šla sem a pak šla zase ven. Asi tu má nějakého příbuzného. Pak šla pryč, někam na dál... " ukázal rukou někam na západ, "mohl bych už jít?" Sebral odvahu.

hater: Na dispelji je: "Neznámé číslo. " Crr, Crrr.

Mikymauz: zvednu to.. "Prosim" ozvu se co nejjisteji:)

Saltzhornia: "Ne seď" chytnu ho za rameno a tlakem donutím dosednout "U kterého hrobu byla?"

Saltzhornia: podívám se na Louise a pohledem mu naznačím aby se ptal on

Sharpe: saltz: "vypadáto že asi mluví o ženě která pravděpodobně provozovala to voodoo co Alex chtěl eliminovat " "černočky mají velké sklony k této činnosti"

Mikymauz: "Ehm, no.. "Prehazuju v tlame svuj zmateny jazyk sbirajici cas pro ochromene mozkove bunky "ano, sem.. kdo vola?"

hater: "To nevím, nejsem její fotr, ... " odfrkl muž, zřejmě se začal cítit důležitě.

Mikymauz: "Halo? ... Ste tam?" zesilim hlas

Sharpe: hater: "hele hošane nemluv takhle z dámou, já nesnáším slovo fotr a myslimže ani tato slečna nebude zviklá na tvoje výjevi a slovník!!"

Mikymauz: po chvili slozim telefon a jeste chvili na nej koukam

Saltzhornia: "Prosím?" protáhnu panovačně a rameno znovu pořádně stisknu.. je poraněné tak se ani extrémě nesnažím abych se nevysílila

Sharpe: hater: "nevšiml jsis něčeho nežta žena vešla do hřbitova že by něco nesla, nebo měla něco prostě u sebe ?"

hater: Do tváře vyslýchaného se opět vrátil strach a rychle vykoktal: "Omlouvám se, nemyslel jsem to tak, ... u nás se tak normálka mluví. " "Au!" vykřikl když mu Becky stiskla rameno, "já už budu hodnej... "

hater: "Já nevím, ... jo, ... měla něco u sebe, nějaký krámy, ... tašku neboco. "

Deirdre : tázavě se dívám na Jacka a pak jdu k ostatním "Copak copak, chlapec se zase neumí chovat?"

Saltzhornia : "Tak co nesla, jak se chovala" zaptám se znachuceně "Tak mluv, řekni úplně všechno" pustím mu rameno

Sharpe : hater: "bych ti radil, sám jsi už poznal že milí teda na tebe nebudem " " ateď mluv viděl jsi něco ? myslim něco konkrétního ? jakou tašku igelitku co nosí jen v česku nebo kabeklu či co ? "

hater : "Jo, měla igelitku... " chlapík se nervózně rozhlíží jako kdyby hledal nějaký únik, "nevím co v ní měla, ... asi nějaké kytky na hrob nebo něco. Přišla sem a chvíli tu pobyla a pak šla zase pryč. Já víc nevím. "

Mikymauz : Pristoupim k ostatnim.. "Co mela oblecene?"

Sharpe: hater: " ta igelitka ? měla nějaké hranaté obrysy nebo to vypadalo jakoby v ní nesla kuře ? " : ))

Sharpe: hater: " kytek by sis jistě všim že ?!"

hater: "Růžovoou minisukni, černou podprdu a blond paruku. "

hater : "Jo, měla tam něco hranaté, nevím co, ale vzpomínám si, že to bylo hranaté... "

Saltzhornia : "Ehm.. " odkašlu si významně nad výrazivem, pak se tázavě zadívám na Jacka

Sharpe: saltz: " co by to mohlo být ?" Lnemáš tušení co by to ....... "

Saltzhornia: pohled stočím na louise a zmateně zavrtím hlavou... "Jak to že neměla kabelku, to přece mívají, ne?" zeptám se ho

Mikymauz : otocim se na becky:"no v pytlich byli saty od kecupu, a ruzove nejsou, takze sme se zrejme vloupali ke kolegum" usmeju se

Sharpe: saltz: mám spíše dojem že se jen maskovala za prostitutku, to by pak asi neměla paruku "

Sharpe: hater: " a říkáš že tu nebyla dlouho ? "

Deirdre : "V pytlích byly šaty od kečupu a mouky"upřesním.. "Mouka se u wodoo u něčeho používá ne?"

Saltzhornia: "A telefon?" tázavý pohled "Někdo musel vidět co děláte Jacku" znepokojeně se rozhlédnu

hater: "Nevím, ... viděli jsme jí sem z klukama jít, pak jsme šli na panáka k Jimovi a pak když jsme šli ven, tak ona taky odcházela.... "

Saltzhornia -> hater : zkusím se soustředit na známý pocit, případně cokoliv nezvyklého

Mikymauz: "Buh prece vidi vsechno" odpovim ji s úsměvem

hater -> Saltzhornia, Sharpe: mouka se pouziva ve voudoun pri ritualnim kresleni symbolu zvanych veves.

Saltzhornia: "Bůh nepoužívá mobilní telefon |Jaku, a nerouhejte se" pokřižuju se, pak zavřu oči a objeví se mi soustředěný výraz

hater: Na hřbitov vstoupil další muž. Cítíte své instinkty, které vás slabě varují vrčením, že se jedná o upíra. Je to holohlavý Alexandr a blíží se k vám. Již z dálky volá: "Dobrý večer, omlouvám se, že jdu pozdě. " Pak se zadívá na vyslýchaného muže a na opodál ležící tělo a zachmuří se: "Ale, copak to tu máme?"

Saltzhornia : "moukou se kreslí symbol, a ehm kečup se používá potom" prohlásím a znechuceně se kouknu na Alexandra

Deirdre: "No napadli nás chlapci a prostě si nedali říct no" povzdechnu si

Sharpe: dei: " počkat co jste říkala ?"

Mikymauz : Snazim se zustat klidny.. "Nasli sme si pratele, ale na veceri nezustali.. vetsina"

Sharpe : dei: " mouka a kečup ? "

hater : Mladík, tkerého vyslýchate na nově příchozího hledí se zábleksem naděje.

Saltzhornia : "Problém tu máme, dvojnásobný, lépe řečeno máte ho vy, vy jste nás neměl opouště, nebo jste tu měl podle slibu čekat" prohlásím nesmlouvavým tónem

Mikymauz: poklepu sharpeho po rameni a reknu mu polohlasem:"Tim kecupem sem myslel krev.. "

hater: "A co tady tu s nima teĎ vyvádíte?" Ptá se dál přísně a v naděje v tváři vyslýchaného zesílila.

Deirdre: šeptu mu do ucha

Deirdre : "Nic, Podívej.. zabít ho nechci, nechat ho jen tak jít nemůžeme... Takže nevíme co s ním"

hater: "Musel jsem řešit jendu naléhavou záležitost, " poznamenal Alexandr.

Saltzhornia : "Vcelku přátelsky hovoříme, že?" klepnu zajatce do ramen "Pozdrav" připomenu slušné chování

Sharpe: " á zdravím pane Alexi"

hater : Mladík se podíval vyděšeně na Tinu a odtáhl se trochu stranou

) hater: "Dobrý večer, " říká mladík a pak spustí vodopád: "Pan pomozte mi prosím, oni úplně zešíleli a chtějí mně zabít, zavolejte policii!"

Sharpe : "pane alexi, máme tu jakýsi problém"

Deirdre : povzdechnu si "KDybychom tě chtěli zabít uděláme to hned"

Saltzhornia: "Víš jaký je trest za pokus znásilnění a loupežné přepadení?" zeptám se "Policie možná není tak špatný nápad" usměju se

Sharpe: *šeptne na Becky a povídá "mám mu říct o těch dalších co utekli ?"

Saltzhornia: sharpe: lehce pokrčím rameny

hater: Muž se vyděšeně rozhlíží a Alexandr na něj ukázal prstem a tvrdě řekl: "Ty mlč, nikdo se tě na nic neptá!" Pak netrpělivě pokračuje: "Takže jste se s někým poprali? A co to tělo tam?"

Deirdre : podívám se na Becky.. co k tomu poví

Saltzhornia : když ukáže na mou oběť, okamžitě se začnu tvářit, že tam nejsem

hater: "No?" Vyptává se Alex se zvednutým obočím?

) Sharpe: alex: "něco málo možná víme, ale nejsme si jisti, zdali je to to pravé"

Saltzhornia : pak se zastydím a hrdě zvednu hlavu "Sebeobrana je povolená ne? Nedal mi jinou možnost, a žije, jenom spí" zabodnu se do Alexandra pohledem, "Měl jste tu bít, měl jste cvé rozkazy ne?ů přejdu do útoku

hater : "Dobrá, ... samozřejmě napdnout někoho je hřích i v sebeobraně, Náš pán říká, kdo po tobě kamenem, ty po něm chlebem. Ovšem pro nás je krmení životně důležité a tak na to nevidím nic špatné, samozřejmě, když poprosíš Boha o odpuštění za své hříchy. Zjisitili jste něco o té vodoun záležitosti?"

Saltzhornia: "Tak povídej, ještě jednou a souvisle" strčím muže pře alexe

Deirdre: "Napadli nás.. ono se těžce ovládá když se na tebe vrhá nějakej odpornej chlap a chce tě znásilnit Alexandře. Když jsem to kontrolovala, tak ještě žil

hater : Alexandr se přísně zadíval na muže a řekl: "Mluv a pros Boha, aby tvá slova byla

dostačující!" Vyslýchaný má v tváři panický výraz a snaží se odpovídat: "Byla tu nějaká ženská a dělala voodoo, říkali něco o krvi a mouce, ... anějakých rituálech. " ukazuje na vás prstem a Alexandrovy oči se znovu zaměřily na vás.

Sharpe : alex: nedí se to potvrdit, ale asi je to ono, takováhle náhoda se moc nestává, hlavně né v tomhle obdobý" *řeknu zahořkle a jako že jsem tím něco myslel* : ))

Saltzhornia: "Odešla těsně před námi, mi už našli jenom stopy. " strčím do chlapa "Popiš jí" poručím přísně

hater: "Byla to černoška, měla růžovou minisukni a černou podprdu, ... "

Saltzhornia : "Pořádně" napomenu muže drcnutím do bolavého ramene

hater: "A máte i nějaké důkazy?" Ptá se Alexandr.

hater: "Au!" říká muž potichu, "já už víc nevím, pusťte mně. "

Saltzhornia: "Byla nápadně bledá, jako nemocná" doplním chlapa

Mikymauz: "Ne, nemame nic"odpovim mu

hater : A jak jste teda přišli na to, že tu dělala vodoun?

hater : Jaká krev u hrobu? Ptá se dál zvědavě Alex a podezřívavě se zadívá na Jacka a pak i na mlčící Tinu.

Mikymauz: Nespoustim oci z becky

Deirdre: "Ale taky nemusela Becky"

Saltzhornia: dei: "Jenom přemýšlím Tino" pokrčím rameny "Kdo jiný, jedině Alex, třeba proto se tak rychle vypřil" ušklíbnu se

Saltzhornia: pak se kouknu na Alexe "Tak co s těma dvouma, myslím že není rozumné před nimi moc mluvit"

hater: "O ty dva se postarám, ale teď mi řekněte jak je to s tím vodou. Jaká krev u hrobu?" Stojí si za svých Vidalův služebník.

Deirdre : povzdechnu si. "ta krev byla stará několik hodin... Nebyla uplně čerstvá"stojím si za svým

Saltzhornia: "Když myslíš Tino" pokrčím rameny... "Jak se o ně postaráte?" zeptám se Alexandra ignorujíc jeho dotaz

Deirdre: "Nemyslím vím, studovala jsem medicínu" odvětím

Saltzhornia : Becky zdržuje a vyčkává, protože nemá tušení co má dělat... tak společensky mlží :)

Hra 6

hater: Takže v minulém díle jste se dostali na hřbitov a tam jste se poprali s několika místníma gengstrama . Také jste našli místo kde někdo rozlil krev a otevřeli jste truhlu.

hater: Ovšem zcela zřejmě jste objevili místo, kde přespává nějaký upír, který tu dělá voodoo rituály a jak říkal Alexandr, tak to se nělíbí zdejšímu vrchnímu vládci, knížeti vidalovi.

hater: No a když jste začali diskutovat o tom co dál, objevil se pan Holohlavý a vy jste mu začali vykládat o voodoo a že jste něco našli ...

hater : A pana Alexandra to zajímá: "Tak co jste našli?!" Ptá se.

Deirdre: "Je tu kolem hodně krve, někdo tu prováděl woodoo" odpovím popravdě "ta krev je podle všeho několik hodin star"

Saltzhornia: "Moment prosím" řeknu Alexovi "Ta žena nesla tu igelitku i zpátky?" zeptám se zajatce a nasadím svůj nejpanovačnější výraz

hater: Pro doplnění je noc. Tady na hřbitově, mezi rakvemi to není příliš přívětivé a nepřítomnost pouličních lamp způsobuje, že můžete celkem slušně vidět stříbrné vzory hvězd nad svými hlavami. Ty vás však v tuto chvíli příliš nezajímají. Kromě vás mezi kamennými truhlami je jeden človíček a jeden další upír.

hater: "A kde? " Ptá se Alexandr a pak si konečně všiml otevřené truhly a přistoupil k ní.

hater: "Jo, nesla ji zpátky, " říká zlotřilec.

Saltzhorni a: "Stejně plnou?" opět ten panovačný tón

hater: "To nevím, " říká a přikrčil se v očekávání úderu.

hater: Alexandr mezitím prohlédl tašky a krev na zemi. Pak vstal a s úsměvem se na vás otočil: "Výborně, skvělá práce. To jistě knížete potěší. "

Saltzhornia: "Spíše knížete rozhořčí další znesvěcení hřbitova. " pronesu pochybovačně

hater: "Hned když jsem vás viděl poprvé, věděl jsem, že z vás něco bude. " Říká dál Alexandr a v jeho hlase skoro zní hrdost.

Sharpe: *jestli náhodou nemá něco společného s naší proměnou : ((*

hater: "Samozřejmě, že to ho rozzuří, ovšem jsem si jist, že jej potěší zprává, že jsme pokročili ve vyšetřování a potvrdili jeho doměnku Pokud mně omluvíte, musím mu zavolat. " Říká a vytahuje z kapsy mobilní telefon.

) Saltzhornia : "A proto mi málem zlomil ruku" procedím tiše k Tině, je na mně znát, že jeho hrubost mu hned tak neodpustím

hater: Alexandr poodstoupil a zdá se, že s někým telefonuje. Máte okamžik pro sebe.

Saltzhornia : Alexandrovi za zády se tázavě podívám na Jacka

Mikymauz: "Pak" reknu ji tise

hater: (beru to tak, ze mam dotelefonovat ;-) )

Saltzhornia: můj obličej změněný v otazník se trochu zamračí a pak přikývne, očima ukážu na Alexe a trochu zavrtím hlavou, pak se znovu zatvářím tázavě

hater: (tak teda jeste ne ;-) )

Deirdre: ovládnu povzdechn a koukám se jinam.. ruce zatnu v pěst.. a snažím se nenas... nenasrdit

hater: "Dobrá, " říká Alexandr a vrací se k vám, "Vezmu vás k šéfovi, chce si to poslechnout osobně, tak pojďte. Mám tu auta. " Otočil se a odchází směrem k bráně. Tašky si vzal sebou jako důkaz.

Sharpe: *následuji alexe k autu a přitom sleduju ostatních reakce *

Deirdre: *a do řiti to mi zse chybělo* Povzdechnu si

Saltzhornia : s povzdechem následuji Alexe

Deirdre: šourám se k autu značně neochotně

hater: HOlohlavý přišel ke své limuzíně, otevřel kufr a hodil dovnitř tašky. Pak jej zavřel, nastoupili jste a Alexandr nastartoval.

Deirdre: mám dotaz, co s tím chlápkem kvůli kterého jsme ho vlastně volali?:)

hater: Aha, dobrá otázka. Skončil v kufru limuzíny.

hater: Jedete opět kolem Francouzské čtvrti dál na východ k Zahradní čtvrti a Alexandr říká: "Jsem rád, že jste našli ty stopy. Určitě to spraví vaše postavení. "

Saltzhornia: a ten druhej??

hater: ten tam zustal lezet

Deirdre: *super, promin ž eneskáču nadšením, bolí mě záda*

hater: "Nějak vám není do řeči, stalo se něco?" Ptá se trochu méně nadšeně Alex po chvíli mlčenlivé jízdy.

Saltzhornia: "Přemýšlím, jestli jsme toho druhého lotra neměli nějak... ehm uklidit" odpovím suše a využiju jízdu k úpravě zevnějšku, vytáhnu šminky a zrcátko...

Sharpe: saltz. "máš recht Becky, taky jsem nad tim přemejšlel"

hater: "Nene, to je v pořádku. " Říká Vidalův služebník a zároveň točí volantem. "Tomu, co je v kufru vysvětlíme, že šlo o legraci z jeho strany a že byl s vámi domluvený a on už to vysvětlí i těm ostatním a společně se tomu budou jistě ještě dlouho smát. Jak se to povedlo... "

Sharpe : "tomu sám moc nevěříš Alexi, že ? "

hater: "Se smrtelníky si člověk není nikdy jistý, ale věřím, že se rychle naučíte několik fint, které vám pomohou je přesvědčit, že se opravdu nesetkali s upíry. Vždy se najde nějaký způsob. " Ušklíbne se Alex.

hater: "Proč ne?" Ptá se překvapeně. "Přesvědčit jej bude snadné. A on udělá celou práci za nás. "

Saltzhornia: "No, vy máte zkušenosti" zatvářím se pochybovačně a pudruji si nos... "Proč jste na nás vlastně nečekal, ? Mohl jste přijít na to samé co my a zásluhy by byli vaše?" dotážu se nedbalím tónem a přejedu si rty rtěnkou

Sharpe : *zřejmě sám moc dobře neví k čemu všemu došlo*

Saltzhornia: "Stejně bych se toho přesvědčování zůčastnila, názorná ukázka by nám zřejmně prospěla" kontroluji svůj vzhled v zrcátku... pak decentně použiji parfém

Deirdre : zakašlu..

hater : "Jistě jste někdy slyšeli o hypnóze, " vysvětluje Alex, "někteří z nás jí ovládají tak, že dokáží změnit pamět a vědomosti oběti. Je to snadné a rychlé řešení v takovýchto případech.... " Pak se zadíval ve zpětném zrcátku na Becky, "Byl jsem odvolán v jedné nečekané záležitosti podobného rázu jako je tahle. Musel jsem pak dovézt dotyčného k našemu knězi, aby si s ním promluvil. "

hater: "No jestli chcete, tak se můžete zůčastnit. Ovšem není na tom nic k vidění. Už jste to jistě viděli mnohokrát v televizi. Prostě se luskne prsty a je to. Samozřemě musíte na to mít talent. "

Saltzhornia: "A jak k takovému talentu člověk... ehm jedinec přijde?" zatvářím se zvědavě

hater: Když posloucháte jeho řeči o tom jak je to snadné napadlo vás, kolikrát takhle vymazali mozek vám.

hater: "Člověk ne. " Ušklíbl se znovu Alex, "Tuto schopnost většinou získají Rodní z klanu Vetrue, ovšem chce to nějaký trénink. Příslušníci ostatních klanů se to naučí hůře. "

Deirdre : *krisotva noho to se musela smradit z rovna v autě?* povzdechnu si

Sharpe : "takže já má vlstně takové vrozené předpoklady k tomu abych v tom byl dobrý"

Saltzhornia: "A jak poznáme z jakého jsme klanu a jaké máme dovednosti?" ptám se dál, dokud je ochotný povídat

hater : "Ano, je to tak. Louisi" Souhlasí holohlavý, "Vitae je dědičná věc a záleží na tom do jaké upírské rodiny jste se na rodili. Každá má své přednosti i slabiny. "

Saltzhornia : podívám se na Tinu "Děje se něco, slečno Tino?" optám se nevinně

hater : "Jak se to pozná? Snadno, stačí ochutnat krev. " Říká Alex.

Deirdre : "Vůbec nic" odpovím stejně mile a nevinně

Saltzhornia : "Prosím? To jako mi bude pít krev vampír?" vykulím oči

hater : "Existuje celkem pět klanů, pět velkých rodin. Každá z nich má určité podobné vlastnosti. Když vás proměnili, tak vám předali tuto krev a s ní i její vlastnosti. Já například patřím do klanu Gangrel. "

Saltzhornia: "Gangrel?" poposednu "O něm mi říkal otec Jan" zářivý opuzlující úsměv "To jsme jako příbuzní? Možná by jste mohl být i můj... ehm otec?" pokračuji sladce

hater: "Naším dědictvím jsou divoké lesy a zvířecí instinkty. Ovšem neznamená to, že všichni žijeme v divočině a že se chováme jako zvířata. Ti nejmocnější z nás se však v ně umí proměnit. "

Saltzhornia : "Je těžké se proměnit ver zvíře? To bych se možná mohla podívat domů" trochu se zasním

hater : "To bych samozřejmě velmi rád, " usmál se zdvořile Alex do zrcátka, "ovšem bohužel tomu tak není. Jsem velmi zarmoucen tím, že jsi musela zemřít, aby jsi se proměnila a jako člen Lancea sanctum považuji Přijetí nového rodného za nepříliš chvályhodný čin. "

Deirdre : "tak v tom se shodneme" zabručím

hater: "Ano, ochutnáním krve jiného rodného lze o něm zjistit hodně, " říká služebník knížete, "ale má to i svá nebezpečí. Vitae je pro smrtelníky návyková látka a pokud jí jim podáte připoutá to dotyčného k vám. Pokud ji požije rodný, také se může stát, že se do původce této krvi doslova zamiluje. Při nekolikerém pití je téměř jisté, že se tak stane. "

hater: "Je to těžké, proměnit se ve zvíře a přestože jsem rodným již mnoho let, stále to nedokáži. "

Saltzhornia: "No minimálně, by jste mého otce mohl znát, rodných snad není tolik. Velice ráda bych mu totiž zdělila, co si o jeho jednání myslím" býsknu pohledem do zpětného zrcátka

Saltzhornia: "Moment, a smíme dát ochutnat smrtelníkům, nebo pro to platí nějaká omezení?" zbystřím "Případně rizika?"

hater : "Mnoho Gangrelů tu není, přesto si nejsem jist, kdo z nich to mohl být. Přesto dotyčný si jistě vysloužil Boží hněv a kníže také nebude v této věci chladný. "

hater : "Ano, smíte. Ovšem doporučuji opatrnost. Svůj skutečný stav prozrazujte jen smrtelníkům u nichž si budete jisti, že to nemohou vyzradit a nebo lépe jim to neříkejte vůbec. Ideální pro takový případ může být míchání krve do sklenice s červeným vínem. "

Saltzhornia: "A co s nimi takový návyk udělá?" zajímám se dál

hater : Cesta pomalu končí, projeli jste kolem domu ve kterém jste strávili předchozí noc a jedete dál po ulici svatého Karla a zastavil před velkým, výstavním kostele Nejsvětějšího Ježíše Krista. Je to téměř katedrála a její ozdobená věž se vypíná k temným nebesům jako kdyby prosila o podivně zvrhlé slitování pro proklaté.

) Deirdre : vylezu ven

hater: "Je to jako droga, ... " podotkne ještě Alexandr, "budou jí chtít a udělají pro to téměř cokoli. Vlastně úplně cokoli. "

hater: Alexandr také vystoupil a ukázal na kostel: "Vevnitř na vás čkaá Maldonato a chce vědět přesně co jste našli. "

Saltzhornia : "Zajímavé" podotknu a vystoupím, ještě si rychle upravím oděv a zahalím se do šátku

Saltzhornia: "Myslela jsem, že to chce vědět kníže" zamračím se

Deirdre : vylezu ven a ruce si samovolně a automaticky otřu do džínsů

Sharpe: *sakra* "kdo je to Maldonato ? " *zeptám se alexe *

hater: "Maldonato je pobočník Knížete, který má mnoho povinností a mezi ně patří i váš výslech. Kníže Vidal má bohužel na starosti jeětě i jiné věci. " Říká

Saltzhornia : znovu sjedu alexovi za zády pohledem k Jackovi.. *???*

hater: "Maldonato je oddán víře stejně silně jako kníže a bude jistě lepší jej nerozčilovat. " Říká s vážnou tváří Vidalův služebník.

Deirdre : "super"

Sharpe : dei: " nápodobně"

Saltzhornia : "S vírou nemám problém... spíše... s důvěrou" zamumlám si tiše

hater: Alex se podíval přímo na Becky pronikavým pohledem a povídá: "Důvěra je mezi rodnými věc vzácná, stejně jako mezi lidmi a je potřeba si ji zasloužit. "

hater: Dveře do kostela se tiše otevřely a před vámi stojí postarší katolický kněz. Jeho oči jsou bezvýrazné, dolní čelist mu ochable visí a kyne vám, aby jste ho následovali. Vede vás dovnitř kolem zpovědnic. V boční lodi vedle oltáře stojí muž. Když se blížíte, poklekne, ponoří své prsty do svaté vody a pokřižuje se. Potom se otočí k vám. Jeho kůže je snědá a hladká s několika malými vráskami okolo hluboko posazených, slabě jiskřících očí. Na sobě má na míru šité šedé sako. Ve světle svíček se blýská zlatý prsten, který nosí na levé ruce. Přestože jste ještě neviděli jeho tvář, víte podle pocitu, který z jeho přítomnosti máte, že toto je upír, kterého jste včera slyšeli ve tmě - Maldonato.

hater: Pohledem poslal kněze usednout do poslední lavice a pak se podíval na vás. "Pojďte. " Podle tónu hlasu soudíte, že to nebyla žádost.

hater: http://axpsu. fpf. slu. cz/temp/maldonato. jpg

Saltzhornia: "No právě, zatím si nejsem jista, zda vůbec mohu někomu důvěřovat" odpovím vzdorně a očima se zabodnu do Alexových očí

Deirdre : du

Saltzhornia : při vstupu do kostela se pokřižuji a pak přistoupím blíž k oltáři

Sharpe: saltz: "nám snad věříš ? " *zašeptám na Becky*

Mikymauz: jdu

hater : Tina vykročila jako první a když přistoupila ke křtitelnici, kde by se měla pokřižovat a neudělala to, muž se na ní zle podíval: "To neprojevíš úctu ani v domě Páně?"

Saltzhornia: kouknu na Louise a nepatrně přikývnu "Vy jste se o můj krk nezajímali" šeptnu tiše

hater : Podobně se zadíval i na vás ostatní, kteří jste se nepokřižovali.

hater: Váš šepot se nepříjemně rozléhá velkým prostory kostela, přestože možná není rozumnět, je zřejmé, že je slyšet

Sharpe: *no dobře nám to začíná, ... takovej mrzout a ještě si bude o nás dělat takovej obrázek ? * *to nám ještě chybělo, doufám že nebude kmít ještě hemzi na to co sjme našli an hřbitově : ((*

Deirdre: "Je úcta křižovat se když nevěřím? Proč bych měla Bohu lhát?" zeptám se

Saltzhornia: "Bůh nehledí na vnější projevy, ale poctivost myšlenek" opovím, přestože výtka nepatřila mně

hater : Maldonato se zamračil ještě více a jeho pohled v tu chvíli bodal téměř jako ostrá dýka, nehádá se však a jen říká: "Dobrá přistupte. "

hater: "A povězte mi tedy, co jste našli. "

Deirdre: přistoupím

Deirdre: "Krev několik hodin starou, bylo vidět že tam někdo opravdu prováděl woodoo" a šlehnu po Becky varnovným pohledem

Saltzhornia: s lehce vzdorným výrazem přistoupím

hater: "To je vše?" Pozvedl obočí a těká pohledem z jednoho na druhého.

Saltzhornia: "Prý tam krátce před námi viděli podivnou ženu s igelitovou taškou, to už jsme ale říkali Alexovi" pokrčím rameny

Sharpe: "předstoupím před ostatní a začnu vykládat: " ne nenašli jsme nej to, já jsem sice osobně u thoo přímo nebyl, ale vím že tam nebyla jen krev několik hodin stará... bylo tam i šatstvo a náznaky nebo-li důkazi o tom že ta žena jak zmińovala slečna zmanou provozovala na tom onom místě voodoo, o které se zajímáte už delší dobu"

Deirdre : *já ho praštím debila*

hater: "A co ještě?" Ptá se Maldonato a očima se zavrtá do Jacka.

Saltzhornia : "Ten pytel má alex v autě, jinak už nic a není jisté že to byla ta žena" doplním Louise a doufám že už zmlkne

Saltzhornia -> hater: v duchu si začnu opakovat zdrávasy, co kdyby uměl číst myšlenky, když umí hypnotizovat

Mikymauz: "Nic dalsiho sme nenasli" reknu pokojne

hater: "Jak se vám podařilo to místo najít?" Ptá se dál a probodává očima Jacka.

Saltzhornia: "Alexandr nás prosil, aby jsme za ním přišli na hřbitov, tak jsme šli" odpovím tiše

Deirdre: "náhodou, Alexandr nás vysadil a řekl at se tam mrkneme, tak jsme se tam mrkli"

hater: "Aha, ... a jak vás napadlo otevírat tu truhlu?"

Deirdr e: "Znáte ten pocit kdy se cítíte děsně divně a nevíte proč?"

Saltzhornia: "Byla od krve a vypadolo to, že krev zatekla i dovnitř, pokud někdo rušil klid mrtvého, chtělijsme to vědět, aby mohl být znovu řádně pohřben" odpovím a znovu upřu zrak na oltář se zbožným výrazem

hater : "Divný pocit?" Ptá se se zájmem.

Mikymauz: "Jako vzdy vite, ze se na vas nekdo kouka... intuice"

hater: Pak se zaměří pohledem na Becky a zkoumá její tvář.

hater -> Saltzhornia : máš pocit jako kdyby v tvých slovech hledal slabinu. Jakoby z vás lákal další a dlaší věty, aby vás mohl nachytat při lži.

hater: "Takže se vám zdálo, že se na vás někdo kouká?"

Sharpe: "né tak docela"

Saltzhornia: "Vy jste nikdy neměl na hřbitově divný pocit? Já snad pokaždé, jako kdyby mě předci sledovali. " odpovím a dál se věnuji oltáři.. "Nakonec to možná způsobili ti muži, kdo ví jak dlouho nás sledovali, než se na nás vrhli" pokrčím rameny

hater: "Takže tam byli ještě nějací muži?" Ptá se dál Vidalova pravá ruka.

Deirdre: "Jo ožralí jak hovada co nás chtěli znásilnit, okrást a zmlátit" prsknu

Saltzhornia: "Promiňte otče, máme za sebou dost otřesné zážitky, náš život je pryč a není lehké se s tím vyrovnat. Abych pravdu řekla, nevěděla jsem jestli se mám pohoršovat nad znesvěcením hřbitova, hrozit se toho čím jsem se stala, a nebo závidět mrtvým jejich klid. Takže podivné pocity jsou zřejmně na místě" odpovím a znovu se začnu věnovat modlitbě

hater: "Kroť svá slova, před tváří boží, " Neodpustí si Maldonato.

hater: "Tyto hříšné duše si jistě také zaslouží naše odpuštění a můžou se navrátit na správnou cestu. "

Deirdre : otevřu pusu k ostré odpovědi a pak zmlknu... tohle nemá moc cenu..

hater: "Jistě, " přikývl, "chápu, že to pro vás není jednoduché a mnoho je pro vás nové, ovšem věřte, že potřebuji přesně vědět co se stalo, abych se podle toho mohl zachovat a pomohl celé naší společnosti. " Říká, "Řekněte mi tedy ještě jednou jak to bylo. Alexandr vás požádal, aby jste přišli na hřbitov a tak jste tam přišli. A co bylo pak?"

Deirdre: "pak jsme hledali co po nás chtěl, našli co jsme řekli a pak přišli ti ožralí týpci, vyhrožovali nám, napadli nás, tak jsme se bránili. Dva utekli" zadívám se mu zpříma do očí

hater : "To je všechno?" Ptá se udiveně Tiny

Deirdre: "řekli jsme předtím co jsme našli, řekli jsme co jsme se dozvěděli. takže ano. "

hater : "Nějak mi uniká, kdy jste se dozvěděli o tom, že obyvatelka té truhly, ta co tam vylila krev je žena. Nevíte o ní něco více?" Ptá se a jeho pohled znovu zabloudil k Jackovi.

Saltzhornia: "No Alex nám o voodoo předtím řekltak jsme procházleli hřbitov a koukali jestli je vše v pořádku"nadechnu se "Zřejmně jsem klopýtla, byla jsem zamyšlená a při dopadu na zem jsem sáhla do krve, tak jsme přišli na ten hrob... no a dál to znáte od slečny Tiny" doplním

Saltzhornia: "No o té ženě nám řekl jeden z těch chlapů, napadlo mně, že by mohl někoho vidět, tak jsem se zeptala"

hater: "Ach to jste neříkali, ... a jak ta žena vypadala?" Ptá se dál.

) Saltzhornia: "Říkal bledá, snad prostitutka, vypadala nemocná" pokrčím rameny a dám jasně najevo, že taková sorta lidí se mně netýká

Saltzhornia: "A obyvatelka truhly?" zarazím se Ta žena odešla a v tom hrobě by měl ležet muř. Pokoj jeho kostem" pokřižuji se a načnu další otčenášek

hater: "Takže o ní nic další nevíte?" Vyptává se zvědavě, "a nezapomněli jste na nějakou maličkost?"

Sharpe: " a nemýlim li se tak o toho muže byl i mobil, který vydával jakýsi zvuky"

Deirdre: "Jo, to byl Jackův, myslím že nemusí vědět kdy mu volá táta"

Saltzhornia: "Měla igelitovou tašku a v ní něco hranatého"zadívám se na ostatní

Deirdre: "Opravdu tohle je vše. řekli jsme vám co víme. "

Saltzhornia: "Louisi vy jste přece stál u mně, když Jack telefonoval, to nám ten muž zrovna říkal o té... ehm lehké ženě... nevzpomínáte si jestli říkal ještě něco" dám najevo rozpaky z tématu

Mikymauz: Nervozne prestoupim

hater: Maldonato zírá na křtitelnici, oči upřené přímo před sebe a zjevně se snaží přemýšlet. Zavrčí něco španělsky a hned se pokřižuje. Nakonec se otočí k vám: "Vím, že mluvím i za Knížete Vidala, když tuto ženu prohlásím za rouhače nejhoršího zrna a pravděpodobně je i Savoyovým následníkem. " Na vaše tázavé pohledy zareagoval sdělením: "Savoy je Rodný, který si říká `Baron z Francouzské čtvrti. ` Ve skutečnosti není nic jiného než podvodník, samozvanec s několika stoupenci, jehož porážka je jen otázkou času. Aspoň, že si uchoval víru, alespoň podle toho co jsem slyšel. " Maldonato pevně sevřel své ruce: "Tato žena však znesvěcuje místo drahé Knížeti, jak předpokládal. Už v minulosti jsme s přívrženci vodoun měli problémy, ale většina z nich byla zničena a já jsem si myslel, že ostatní rouhači město raději opustili. Evidentně ne. " Postupně se vám zadívá do očí a pak pokračuje: "To že provádí své krvavé rituály tak blízko místa vašeho přijetí naznačuje, že by s celou touto záležitostí.... "

Sharpe: saltz: " mám jen dojem že říkal že se tam moc dloho nezdržela, ale to nevěděl přesně, jen že když odcházeli z baru nebo nějakého jiného pajzlu, tak ji vyděli odcházet "

Deirdre : "Ne, byl mimo. říkal o šlapce která vypadala nemocně. nic víc nevím, ty jsi podotkla že prý něco nesla"

hater: "... mohla mít něco společné. Pravděpodobně jí s některým z vás pojí pevné pouto a také je možné že ví mnoho o vašem Přijetí, proč se to stalo, přesněji proč jste byli zavražděni. aTo znamená, že právě vy máte největší šanci ji najít. " Odmlčel se a hledí na vás s otázkou v očích: "Uděláte to?"

Saltzhornia: "To snad ne, přece nejsme součást ohavného rituálu" otřesu se pokřižuji a začnu se šeptem modlit

Mikymauz : "A jak ji asi mame najit, nic o ni vlastne nevime" optam se

Sharpe: miky: " možná vyhledat zbytek toho gnangu a optat se jich možná toho ví víc co nám jiní neřekli"

Deirdre: "to si nemyslím. Spíš doufát že sinaněoc vzpomenem"

hater: "Máte její popis a víte o místě kde se naposledy vyskytovala. Také je možné, že vám pomůže instinkt o kterém jste mluvili. "

hater : "Takže, ... ujmete se tohoto úkolu?"

Mikymauz: "Takze jako mame chodit po meste a delat ze sebe virguli"

Saltzhornia: "Znovu riskovat střetnutí, to vám nestačí, jak to dopadlo tentokrát? Možná snad někdo z okolí... " navrhnu tiše

hater : "Cesty boží jsou nevyzpytatelné. "

Mikymauz: Tazave se rozhlednu po ostatnich

Deirdre: pokrčím rameny "nemyslím že máme moc na výběr"

Saltzhornia: "Je. -li to přání knížete, můžeme se pokusit, ale neslibuji, že se to povede, třeba ta žena byla opravdu jen... prostitutka" poslední slovo vyslovím se zřetelným odporem

hater: "Jistěže máte na výběr. Můžete úkol přijmout a nebo odmítnout. " Říká se slabým úsměvem Maldonato.

Saltzhornia : "Nejde o to, že bychom nechtěli otče" hrdě se narovnám "Ale o to že si nejsme jisti výsledkem, například já se v těchto... kruzích... vůbec nevyznám" odpovím zpříma s patřičně snobským přízvukem

Mikymauz: "Proc se nedozvedet vic o sve smrti.. jen mi prijde velice nesmyslne chodit po meste a doufat, ze do ni vrazim"

Mikymauz: "I presto se o to muzeme pokusit" dodam

Deirdre: "třeba má pro nsá informace"

Saltzhornia: "Možná y jste nám náš úkol mohl více osvětlit, otče, my ani nepoznáme, kdo patří ke kterému klanu, natož na které straně stojí, a jak poznat našeho.. hm přijímatele... to už vůbec netušíme" poznamenám

hater: "Přijmatele? " zeptal se, "jistě máte na mysli Otce. Upír který vás přijal je váš otec a nebo matka. Jsem si jist, že až se s ním potkáte, poznáte jej. Přesto jsou tu věci mezi nebem a zemi. Mezi předkem a potomkem existuje napřirozené spojení, které může být samovolně spuštěno v čase nouze. Také je možné jej úmyslně vyvolat motlitbou, ovšem to není tak snadné. "

hater : Maldonato přikývne: "Děkuji vám za vaši ochotu ujmout se tohoto úkolu. Kníže na to nezapomene a ani já. Můžete ji zajmout nebo ji zničit, jak se vám zlíbí, ale pokud jí chytíte nezraněnou, přiveďte ji do zámku, kde jsme se poprvé setkali. Pokud to bude nutné budu k zastižení na tomto čísle. " Podá vám malou, barevnou, slonovinovou vizitku s telefonním číslem.

Saltzhornia: "Ostatně, co by pro nás znamenalo, kdyby se vaše podezření potvrdilo? Hleděl by kníže na náš původ, nebo naši věrnost?" vznesu přímí dotaz

hater: Podívá se na zlaté kapesní hodinky. "Do rozednění zbývá několik hodin a doporučuji vám tento čas využít k vyhledání úkrytu nebo započetí vyšetřování. Vaše dodávka čeká venku, Pane McCandlesi. Bohužel já vám již dnes nemohu věnovat více času. "

Deirdre: "nashle" jdu pryč

Mikymauz: "Dekujeme, nashledanou" jdu ven

Saltzhornia : " A možná by se hodila rada, jak zničit, či zajmout stvůru podstatně starší a zkušenější než jsme my" pokračuji v dotazech, jsem rozhodnutá neodejít bez patřičných informací

hater: "Kníže ocení ty, kteří jsou u věrní a mají pevnou víru v Boha. "

hater: "Je vás více, máte výhodu počtu a jistě vás nepřemůže. " Říká ještě.

Saltzhornia : "To jste mně opravdu uklidnil otče" odtuším ironicky "Tak tedy Pochválen buď.. " lehká úklona a odcházím za ostatními... u vchodu se otočím a pokřižuji

hater: Takze pokud dovolite, dneska bych to ukoncil s tim, ze doted jsem se snazil vas hnat dopredu urcitym smerem, ovsem ted bude iniciativa na vas ;-)

hater: dnes to bylo bohuzel takove, ze jste si moc nezahrali a furt jsem kecal jen ja ;-) ale tak snad mi to odpustite ;-)

Hra 7

hater: Opustili jste kostel a před ním na parkovišti opravdu stojí dodávka.

hater: Do rozednění zbývají zhruba čtyři hodiny.

Saltzhornia : obhlédnu vozidlo s lehce nakrčeným nosem, nejsem zvyklá na auto tohoto typu

Deirdre : "můžeš jít pěšky, zlato"neodpustím si

hater : Nevypadá přílíš luxusně. Má červenou barvu a na zadní části je napsáno žlutým písmem: "Doručovatelská služba. "

Saltzhornia : "Jen přemýšlím, jestli to někdo z vás umí řídit, slečno Tino" tvářím se že rýpnutí jsem nepochopila

Mikymauz : "Neni to rols, ale dovedu s tim stejne zazraky" usklibnu se a jdu k autu

) Mikymauz: "No to auto nemam jako suvenyr, slecno"

hater : Ve vozidle je zřejmě dostatek místa pro vás pro všechny.

hater: Jack přistoupil k autu, otevřel dveře a sedl si na místo řidiče.

Sharpe : "tohle mohli poslat už dříve"

Saltzhornia : opatrně následuji Jacka "Co budeme dělat dál?" zeptám se "Shánět ubytování, nebo se koukneme ještě jednou na hřbitov?"

Deirdre: hehe.. někdy je dobré vypadat jako debil, mile se pousměju, hlavně že si rozumíme se "Slcečnou Becky":)

Saltzhornia : nastoupím a usadím se za Jacka

Deirdr e: "No, nevíte o nějakém fleku, kde by se to dalo zapíchnout? Přece jen já nejsem odsud kluci"

Deirdre : (zapomněla jsem že nastupuju samozřejmě taky)

Saltzhornia: "No bohužel nejsem příliš solventní, takže hotel asi nepřipadá v úvahu" pokrčím rameny "ale snad nějaký levnější pension" nakrčím nosík

Mikymauz : sekundu prosim, musim si urovnat co vlastne mam:)

Mikymauz : sekundu prosim, musim si urovnat co vlastne mam:)

hater -> Saltzhornia: Sedačky ve vozidle jsou lehce ošoupané a vůbec ne kožené. Vybavení vevnitř na tebe nepůsobí příjemně, vedle palubní desky je nepříjemně vypadající rádio s vysílačkou.

Deirdre: *oči v sloup, ta kdyby měla spát na koleji tak by fakt padla do mdlob. na druhou stranu to má těžší než já, i když.. čím dřív ji dojde jak to je tím líp, *pomyslím si s j jistou dávkou škodolibosti

Saltzhornia: s lehounce znechuceným výrazem prohlížím vybavení auta "Nemám vlastně přehled, kolik stojí běžné ubytování, ale ráda se podělím o to co mám" zamyslím se "Problém je, že nevím, jestli se byt dá pronajmout i v noci" pokrčím rameny

Deirdre: "To nemůžeme utáhnout.. Musíme na to jít jinak. Sakra někde tu musíte bydlet ne?"

Mikymauz: "No nevim, jestli se da sehnat nejake ubytovani pro nas... momentalne mne nic vhodneho nenapada"

hater: pokud si myslite, ze vase postava by mohla umet sehnat nejake ubytovani, ale vy si nejste jisti, tak je mozne rict jak si to hledani zhruba predstavujete a pouzit hod kostkou

) Saltzhornia: "Jistěže ano slečno Tino, ale pochybuji že sousedé či příbuzní kohokoliv z nás by přehlédli, jisté nové zvyky" vrátím seknutí "Prot si myslím že by jsme měli najmout nějaký menší byt" zamyslím se "Že by inzeráty v novinách?" nadhodím

Saltzhornia -> hater: mých 5 000 by na nájem mělo stačit bohatě ne? pak můžeme nechat domácího cucnout a o nájmu se s námi už bavit nebude... výhrady?

hater -> Saltzhornia : ano, prachy pro tebe nejsou problem ;-)

Sharpe : "no pokud sháníme noclech tak bych o něčem věděl " *škodolibě se pousměje*

Deirdre : povzdechnu si *tak to taky ted nepude* aspon tuto noc.. "ted jsou inzeráty k ničemu, blíží se slunce.. " zadívám se na Luise "Ano o čem?"

Saltzhornia : "Ano Louisi?" zeptám se mile

Sharpe: " no já mám kousek od náměstíčka (tam kde nás přeměnili : ) ) mám byt . neni to nic moc , ale snad se to tam dá přežít do do další noci"

) Deirdre : "Konečně dobrej nápad, jdeme tam" usměju se hodně mile na Luise a vlepím mu pusu na tvář "Za genialitu" zašklebím se

Saltzhornia : "Jacku, nechal jste si ten mobil?" zajímím se "Má nabitý kredit? Pk by se nájem dal vyjednat telefonicky, jako že jsme přicestovali, ale slibované ubytování se nekonalo" přemýšlím

Deirdre: " kčemu tyhle komplikace, máme kd ebýt což je dobrej začátek"

Saltzhornia : "Louisi, to je skvělé, ale je to dobrý nápad? Co když nás hledá policie?" zamyslím se "Mě tedy hledá určitě" povzdechnu si

Sharpe: *hmm... * " no to snad ani nebylo třeba *řekne potěšený Louis : ))*

Deirdre: "Policie sotva bude hledat tebe u Luise.. nic lepšího stejně nemáme.. Jedem, Luisi naviguj"

Sharpe: "a proč by nás hledali v mém bytě slečno becky ? " " já žádný kriminálník nejsem aspoń o tom nevim"

Saltzhornia : "A co když hledají i vás ostatní?" nakrčím nos "Ostatně, co vaši sousedé Louisi?"

Mikymauz : *prominte, prohrabuju se v pravidlech, uz sem tady

Deirdre: "Pochybuju že někoho zajímá, že tady zmizela jedna holka z Tenesse" v hlse se ozval smutek

Saltzhornia : "Nezapomínejte, že nevíme co všechno jsme prováděli" oponuji

Mikymauz : "Ok, takze k namesticku"reknu, preradim na vyssi rychlost a neodbytne se blizim k namesticku..

Sharpe: " mě budou těžko hledat, ikdyž pár nelegálních věcí jsem sice udělal na netu, ale nic obzvláště výjmečného.. takže nemusíme mít strach že by u mě někdo číhal, ... ale je fakt bacha si budeme muset

Deirdre : "Podívejte, kdyby něco, tak se můžeme mrknout po něčem jiném. Je hodně dobře že zatím máme kde být a co přijde a co kdyby bych řešila... až to přijde no ne?"

Saltzhornia : "No pokud máme vyřešené bydlení, mohli bychom ještě navštívit park a zkusit zase zachytit tn pocit... ostatně Jacku, myslím že mi dlužíte osvětlení jistých událostí" co nejpohodlněji se usadím, nicméně stále svírám rukama okraj sedadla, bezpečnosti vozu nedůvěřuji

Deirdr e: "bojím se, že si na nic nevzpomenu.. ty pocity jsou hodně brutální "

Saltzhornia : "Ano, bylo to celkem... nepříjemné" přikývnu Tině

Deirdre: "Ty jsi měla taky nůž v břiše a pořezané čelo Becky? Cítil jsi naprosté ponížení a ovládání?" zeptám se ledově

Saltzhornia : "Každý má své zážitky, slečno Tino" pronesu hlasem ledové královny

Mikymauz: "Co presne myslis, becky?"opytam sa

Sharpe: "tak mě napadá , proč by asi 4. rodní, každý z jiného klanu dělali to co právě udělali nám ? " *bezmyšlenkovitě ze sebe vyhrkl větu*

Deirdre: pousměju se "To bezpochyby"

Deirdre : "No.. podle všeho mě přijal nějaky sadistický prasák, takže proč asi??"

Saltzhornia : "ten telefonát, co jste se snažil utajit před Maldonatem i Alexandrem, Jacku" nakloním hlavu abych na Jacka viděla "Zdá se že nám něco tajíte"

hater: Projíždíte městem zpět. V kabině je střídavě světleji a přítmí jak míjíte pouliční lampy.

Deirdre: "ten telefonát byl určen Jackovi a o tom s kým mluví nebo ne, nikomu nic není a vůbe cne Maldonatovi. Měl právo se rozhodnout sám, a má právo se i tady rozhodnout co nám poví a co ne"

Saltzhornia: "Přesto bych byla ráda alespoň rámcově informována, předpokládám, že to byla vaše matka, myslím novou rodinu" nadechnu se "Nebo se mýlím Jacku?"

Mikymauz: "Nerad bych o tom ted mluvil" reknu po chvili

Deirdre: "A stejně byla i jeho volba co chce říct Maldonatovi, takže se mu nemusí vše slepičit, hlavně co se týká někoho jiného. Každý by měl právo sinformacemi nakládat jak chce" zabručím ještě

Saltzhornia : "No vzhledem k tomu, že máme vyrazit na její lov" odkašlu si "Jen chci vědět, jestli vám mjůžeme věřit"

hater: http://axpsu. fpf. slu. cz/temp/mapaNO. jpg ve stredni casti vedle "Espalanade ridge" je park louse armstronga (sedym pismem) a nad westwego je univerzita v Loyole odkud jedete

Deirdre : uchechtnu se "je na něm jestli nám uvěří nebo ne. Třeba nechce abychom běželi hned za Maldonatem"ušklíbnu se

Sharpe : miky: " hej Jacku až budeš blízko najeď na North Rampart street a odtam tud pak do postraní uličky Burgundy street" a odtam tud pak pěšourem jen pro jistotu"

Mikymauz: "Jak rikas" mrknu

Saltzhornia: "Omyl slečno Tino, já už k vůli němu lhala, teď chi vědět, jestli pro mě nepředstavuje hrozbu" odpovím důrazně

Deirdre: sladce se pousměju.. *pro tebe sotva, je docela zajímavé myšlení jak se svět točí kolem tebe*

Mikymauz: "Mila slecno, ja predstavuju hrozbu i sam pro sebe, ne to jeste pro vas" usmeju se

hater: Cesta městem je krátká a brzy přijíždíte na okraj Francouzské čtvrti (což je mezi Parkem Louise Armstronga a řekou) a zastavujete podle instrukcí Louise. Luxus turistické čvrti se zde mísí s chudší čtvrtí a je to poznat. Ulice již nejsou tak uklizené a sem tam se na nich vyskytne i podezřelá osoba.

Saltzhornia : "Podívejte se Jacku, kdokoliv, s kým jsme dosud mluvili nám mohl lhát, proto aby niás k něčemu využil. Pokud máte pocit, že usilovné hledání není na místě, tak nám to řekněte, případně se to alespoň pokuste zdůvodnit. " nadechnu se "Ale pokud nás necháte hledat, nesmíte se divit, pokud vám nedovolíme naše počínání mařit" pronesu tónem pochyceným od politiků z otcových večírků

Sharpe: miky: "nech to někde na dobrym místě abychom dost ryhcle o to auto nepřišli, byla by to škoda, dost nerad bych se pořád dopravoval s Alexem nebo ještě hůř ppo vlastních"

Mikymauz: "Tak konecna, vystupovat" prejdu beckynou posledni poznamku

Mikymauz: Vystoupim, pockam na ostatni a zamknu nauto

Deirdre : vystoupím *jak dřív kdy svět byl zázrak sám a dýchat v něm se zdálo prosté... *povzdechnu si "Tak veď Luisi"

Saltzhornia: zaznamenám ignorování mé námitky a pozvednu edno obočí... pak vystoupím

Sharpe : " takže teď si lid musíme dávat větší bacha, nikdy nevíte na co tady přijdete...... ale nejdůležitější bude se udržet na uzdě a nenechat se zlákat, abychom zas pili... takže se opatrujte" *dodá pár rad jak zkušený velitel : ))*

hater: Domy tu mají v průměru tři patra a některé mají oprýskanou omítku. Jiné by sa raději řadily do turistické čtvrti a proto mají pěknou fasádu.

Saltzhornia : rozhlédnu se a přitisknu kabelku blíže k tělu, pak nejistě vykročím za Louisem

Sharpe : když už jsou všichni ok, tak je začnu vést.... asi 10m ujdem k rohu....... tam se rozhlédnu jestli neco či někdo nečíhá a pak rychle přeběhnu ulici bez povšimnutí

Mikymauz: Nasleduju nasho skveleho vudce

Saltzhornia: s čím dál tím vyplašenějším výrazem napodobuji Louisovo chování

Deirdre: rozběhnu se za Luisem, tiché tenisky nevydávají žádný zvuk.. téměř ho předběhnu tak zpomalím.. zastavím se před domem

Sharpe: ujdu asi dalších 30m a najednou zastavím

hater : Po ulici proti vám kráčí mladý pár. Muž a žena. Muž má na sobě károvanou košili a rifle, žena krátké červené šaty. Usmívají se na sebe a vesele se baví. Žena volnou rukou zabloudila k velkému bříšku ve kterém se skrývá plod jejich lásky. Vás však nejdříve napadlo jak asi chutná jejich krev?

Saltzhornia: Zadívám se na ženu a lehce si olíznu rty, pak sklopím hlavu

Deirdre : *no tak dej si.. Zabít dítě? No jasně proč ne, dyt si jen sosneš a je to... na tozapomen... Fakt? VYPADNI MRCHO* skoro zaječím nahlas, pak se odvrátím a zryhclím krok

Sharpe: " pozor, jdou lidé.... teď budeme muset bejt v klidu.. překonekte se a neudělaetjte nic podezřelého"

Saltzhornia : hluboce se zastysdím, mám výhodu, já už dnes večeřela

Saltzhornia : "Ale Lousi, ovládejte se trochu prosím" šeptnu tiš, "Prostě kolem nich jen projdeme"

Mikymauz : *Ta by byla jak kinderko, jak by asi chutnalo prekvapeni uvnitr* Rve myslenka, ktera se snazi preboxovat zdravy rozum

Sharpe: *podívám se na Tinin podivný výraz a dělám si z toho vlastní úsudky* " Tino zkus to jednou ovládnout, tohle by byl velký hřích... "

Deirdre: "Nemluv na mě Luisi.. NECH ME BYT"zavrčím.. tiše.. co nejrychleji a energeticky je míjím a je mi jedno jeslti zůstanou ostatní pozadu

Sharpe : *jak se čím dál více lidé přibližují.. začínám mít tu samou chu´t na tu čersvtou krev jako ostatní, ale snažím se stím vyrovnat a držet se své rady*

Saltzhornia : sjedu nenápadným pohledem mladíka a znovu pocítím známé zašimrání v ústech *hmmm... ne* vyrazím za Tinou

hater : dvojice mizí za vámi a vysoký ženský hlas se hlasitě smejě vtipu.

Deirdre : zpomalím...

Sharpe: *na chvíli strnu a bojuji v sobě s tou touhou* * po té co kolem mě prošli se mi ulevuje a jsem rád že jsme nic neporvedl.. neco čeho bych později litoval*

Saltzhornia: téměř vrazím do zpomalující Tiny... v očích mám nevěřícný údiv

Sharpe: "ufff... "

Deirdre: zklidním se.. ruce v pěst se rozevřely a tázavě se podívám na Becky, proč čumí jak pero z gauče

Sharpe: " no tak snad by chom mohli jíti dál" *řeknu s vyřerpáním a dále vedu své přátelé*

Sharpe: *popojdem asi dalších 10m a já se zastavím u dvou polorozmlácených popelnic .. jsem asi 5m před vámi*

Deirdre : dojdu Luise "Co je:?"šeptnu tiše

Saltzhornia : do tváře se mi vkrade výraz vrcholného znechucení "Doufám že časem se to naučím ovládat" procedím a du za Louisem

hater: Udělali jste ještě pár kroků a pak Louis zastavil

Sharpe: *bedlivě je sleduju a v hlavě mi projíždí pár matných témeř neprohlédnutelných myšlenek*

Mikymauz: "co je luisi?" optam se

Sharpe: *tu si vzpomínám na jednu svoji dávno vyrobenou skrýš* " ááá " *nadšeně řeknu a posunu popelnice dál na stranu abych se dostal ke cihlové zdi blíže*

Saltzhornia : zastavím vedle Louise a důkladně se rozhlédnu, pak pohlédnu na dům "To je ono?" zeptám se

Deirdr e: zmateně pozoruji Luise.. no v popelnici asi bivakovat nezvládnu

Sharpe: *nereagujíc na ostatní si začnu prohledávat cihli a najednou mám zas pár matných myšlenek které se proplétají*

Mikymauz: "Tady to bydlis?" podivam se na popelnice

Sharpe: " ale kušujte... nechte mě myslet"

Saltzhornia: s nakrčeným nosem sleduji Louise "Ztratil jste snad klíče od domu?" zeptám se podezíravě

Mikymauz : "My bychom te nechali, jen jestli to zvladnes" usklibnu se

Sharpe: *tu najednou pohlédnu na cihličku které má na svém levém horním kraji rozdrápaní kraj*

Sharpe : " já nikdy klíče u sebe nenisím když chodím takhle k večeru do kavárny, protože je občas zapomenu a musím si nechat dělat nový zámek a to stojí peníze.. tak od té doby jsem si vyrobil tuhle skrýš"

Sharpe : *snaží se vytáhnou cihlu a najít tam klíč*

Deirdre : "aha.. Chytré"

Sharpe: " nemá tu někdo něco čím vy se dalo rýt ? "

Mikymauz : "Meggayvr by zavidel"

Deirdre: *milí spolužáci, právě jsme vykradli cihlu*

Saltzhornia: s naprosto nevěřícným výrazem sleduji Louise

Sharpe: " tak máte někdo něco ?"

hater : Dobrá, ...

Sharpe: " vy slečno Becky jak tak sleduju vaše nehty .. mohla by jste mi pýchnout ? prosím "

Deirdre : "neříkal jsi náhodou, že víš kde ty klíče máš?"

Sharpe: " vím kde jsou... jsou právě za tou cihlou, ale jka jsem ji dloho nevyndaval tak se tam nějak chytla"

Saltzhornia: "Prosím Louisi, jak píchnout, kam?" dotážu se s očima do kořán "A hlavně čím a proč?" vrtím hlavou údivem

hater : Louis se usmál a když od Becky dostal pilník, kterým si pomohl a dostal cihlu ven. Vevnitř v malé skrýši nalezl to co hledal. Malý svazek klíčů.

Saltzhornia: to si vážně myslíš že tomu motovidlu půjčím svůj skvostný pilníček na nehty, jo?//

Sharpe : " dobrá... takže teď mužem jít dál" *ujdu jen pár kroků na roh kde jsou požární schody a podívám se lehce vzhůru*

Saltzhornia : "To chodíte domů tudy? Vy nemáte hlavní chod?" vyděšeným pohledem přejedu nejdříve schody a pak své boty na podpadku

Saltzhornia: "A vraťe mi ten pilník Louisi, prosím" natáhnu ruku

Mikymauz : "nekdo asi neplati ucty"

Sharpe: " ano hlavní vchod máme, ale co by na to asi řekl soused který je věčně vzhůru, kdyby nás viděl přicházet v takovém množství a navíc někdo by se třeba nemusel ovloádnout a ka mbychom pak chodili na noclech ? "

Saltzhornia : "A co je na tom špatného přivéct si návštěvu, kromě toho, proč bychom se neovládli" řeknu tiše

Sharpe: *ochotně vracím pilníček slečně Becky* " děkuji vám... snad bych vám to mohl nějka vynahradit"

Saltzhornia : s nakrčeným nosem se pokouším z pilníčku odstranit zbytky cihly, pak ho s povzdechem schovám

Sharpe: " tak pojdte.. než nás zpozoruje ten divnej dědek"

Sharpe: saltz: " on se vám nerozpadne" *pousměju se na Becky*

Deirdre: následuji Luise *je trochu potrhlý.. ale vypadá že je docela fajn. Jen jeho břišní svaly asi hodně dlouho neviděly posilovnu.. hm.. kdo ví jeslti někdy vůbec*

Sharpe : *vyjdu asi tak do druháho patra po kovových schodech a popojdu k modře natřeným dveřím*

Saltzhornia: s povzdechem vstoupím na první příčku žebříku "Au můj nehet" zasyčím pak začnu šplhat, dolů se raději nedívám

Saltzhornia: pokoučím se kráčet po špičkách aby mi podpatek nevklouzl do roštů a při každém kroku se čím dál tím víc mračím

Saltzhornia : "Budu si muset pořídit nové boty" povzdechnu si tiše "Tyto shledávám naprosto nevhodné"

Sharpe: * ze dveří je cítit nějaká vůně, asi nejspíše nějaká levná ze supermárketu, ale přeci jen to není špatné* " tak pojďte dál vážení hosté" *dodá se směšnou úklonou a rukou dá znamení vejďete*

Saltzhornia : lehce skloním hlavu v poděkování a vstoupím, za dveřmi se zastavím a rozhlédnu

Sharpe : *pokoj není nijak obrovský , ale dá se vněm žít docela pohodlně. *

Deirdre : vlezu dovnitř a rozhlížím se po jeho "království"

Sharpe : * v obýváku je jen obyčejná sedačka se sametovým potahem a jedno křeslo... žádný luxus , ale vypadají dobře*

Mikymauz: Pohodlne se usadim do kresla

) Saltzhornia: "Máte to tu... pěkné, Louisi" nasadím společenský úsměv a popojdu dál do pokoje

Sharpe: // prvního čeho si hlavně všimnete je úplně gigantiská plazmovka a nadupaná zvuková aparatůra// : DD

Sharpe : " děkuji........ dáte si někdo něco ?... poptraviny asi nebudou přímo vhodné , ale snad něco k pití ? " *zeptám se ochotně a čekám na odpovědi druhých*

Saltzhornia : opatrně usednu a pohovku "Neodhalí nás tu vaše hospodyně, až přijde ráno uklízet?" zeptám se a dál se orozhlížím po pokoji

Deirdre: kecnu sebou do gauče "Hodně fajn bejvák" pokývnu uznale "Ne děkuji Luisi.. ale já nemám žízeň "

Sharpe: " he he ... hospodině ? " ... " no nevím jak jste si mohla všimnout , ale tohle není dobrý penzion, ale dobrá otázka" .. " ne nikdo nás tu nebude rušit, zde si každý hledí svého a všucni jsou rádi že to tak je"

Deirdre: "Obyčejní lidi nemají hospodyni, Becky. Uklízí si sami"

Saltzhornia: "Myslíte, že můžeme normálně pít?" zajímám se "Ó promiňte Louisi, předpokládala jsem, že máte paní na úklid" zarazím se

Sharpe: " ááuuuu" .. " po dnešní noci jsem nějak unaven.. co si jít už dáchnout ? "

Deirdre : "Kolik máš tady postelí Luisi?"

Mikymauz: Prohlizim si okna i s prislusenstvim.. "mas caj?" optam se

Sharpe: dei" no nějka se to dá zmáknout vždy se občas dělá nějaký večírek a pak je potřeba dost postelí takže o tohle je postaráno"

Saltzhornia : "Mohu použít vaši koupelnu, Louisi?" dám najevo rozpaky "Vím že je to nevychované, ale byla bych vám vděčná kdyby jste mi pak ukázal pokoj pro hosty" vstanu

Sharpe: saltz: " ale nic se neděje... já si stejně radši uklízím sám, pak totiž vím kde co mám"

Deirdre : usměju se "je vidět že myslíš na všechno " pochválím ho.. *výborně aspon nikdo nemusí chrápat na zemi*

Sharpe : saltz" *začnu se trochu pousmývat * " pokoj pro hosty ?... to asi byl vtim že ?.... ne žádný pokoj pro hosty nemám , ale pokud budete chtít mohu vám propůjčit svoji ložnici... bude te tam o samotě a pokud bude chtít strážného k sobě tak se jistě někdo najde : ))" *pousměji se na Becky a dodám* " jo koupelna je zde v zadu a s libostí ji můžete použít"

Sharpe : dei: *chrápat na zemi : ((* " no ano jsem dost promýšlivý, myslím totiž i na . jak se říká... na zadní kolečka"

Deirdre: usměju se a přikývnu "Je to dobře zařízený byt, a hodně dobře promyšlený" no.. myslím že chválení bylo dost rozhlédnu se.. závěsy tu máš?

Sharpe: " ateď jsetli pak vás mohu poprosit... mohli byjste odstoupit kousek od pohovky ?" *pak přejde před pohovku a sklání sa ke kraji pohovky*

Deirdre : vstanu a uhnu

Saltzhornia : nechápavě povytáhnu obočí "Jak nás tedy uložíte Louisi" zeptám se už rezignovaně

Deirdre: "Víš holka, je štěstí že to takto vymyslel, jinak bychom spali na zemi. Normální lidi nemají z domu hotel ve kterém je plno pokojů. Stěsnají se na malém místě, protož jim to stačí. Uklízí si sami a prostě takto žijí"

Mikymauz: "Byl by nejaky bylinkovy?"

Saltzhornia: "Mohu také poprosit o šálek zeleného čaje, potřebuji trochu uklidnit" povzdechnu si "Děkuji vám Louisi"

Sharpe: saltz: " ale kde pak na to lůžko si můželehnout slečna Tina a Jack.. pokud vám to obouma nebude vadit ?" " a vy máte speciální apartmá od pana Louise" *zsměje se na dámu*

Sharpe: miky: " podívám se , ale moc tomu nevsázim..... "

Saltzhornia: "Jistě slečno Tino, jen... je to pro mě nezvyk" povzdechnu si a pokrčím rameny

Mikymauz: "Kdyztak jakykoliv, dekuju"

Sharpe: *takže dva čaje...... dobrá* " hned to bude"

Deirdre : maličko povytáhnu obočí a zadívám se na Luise, pak na Jacka.. no snad ti to nevadí kámo a i kdyby tak můžeš jí na zem... "Kde byudeš spát ty Luisi?"

Saltzhornia: "přece vás nevyženu z vašeho lůžka, pane Louisi" zatvářím se jak hromádka neštěstí, ecvidentně si nevím rady

Deirdre: "Přestan s tím slečno.. je to jako by mě představovali starostovi. Jsem Tina a ty jsi Becky.. už se známe.. tak jaképak štráchy" vybafnu přímo

Sharpe: *popoběhnu si do kuchuňky a hledám ve štalářích nějaké čaje* " no pane Jacku mám tu heřmánek, ale to ai nebude to co jste potřeboval že ? " *a dá postavit vodu na 3 šálky *

Saltzhornia: "Ael to se.. jistě jak si přejete sl.. jak si přejete Tino" přikývnu váhavě

Sharpe: saltz" jste mým hostem já to přetrpým a navíc někdo přecy jen musí být pohotovější kdyby se přecy jen něco dělo"

Deirdre: "přeješ"opravím nesmlouvavě "jsme zhruba stejně staré tak mi nevykej furt himl"

Mikymauz : "Chtel sem presne ten, dekuju"

Sharpe : *voda ve hřeje a já si odbýhám dále někam do kumbálu*

Deirdre: vstanu a pak jdu do koupelny se pokusit si odmočit košili... je to má oblíbená.. namočím ji studenou vodou v umyvadle a pak ji zkusím vyčistit.. hodím si rychlou sprchu a převlíknu se do náhradních věcí...

Sharpe: " ááá" ozvese v dálce

Deirdre: po chvíli se vrátím k ostatním a posadím se k nim..

Sharpe: *za chvilku se objevím s hromadou povlečení a peřin* " tak tady to je moment hned to povleču a budete připraveni na kutě"

Saltzhornia: opatrně usrkávám čaj a čekám až se uvolní koupelna

Sharpe: miky: " dobrá jacku... ale jetli opravdu chcece jiný čaj řekněte rád ti vyhovým "

Saltzhornia: dopiju čaj a vstanu "Omluvte mně prosím" odkráčím do koupelny... sprcha nebo vana?

Sharpe: * rozestelu rozloženou pohovku aby se dalo naní spát a přehodím přes ní přikrývky tak aby to vypadalo civilizovaně až skoro jako v hotelu či penzionu*

Mikymauz: "Kdybych chtel jiny, vim kde si mam rict" odvetim

Sharpe: saltz: //rohová vana se sprchou, nic moc luxus , ale vypadáto civilizovaně . ))

Sharpe: miky: " dobrá"

Mikymauz : sharpe:mas v byte zaluzie?

Deirdre : "Jesti máš šálek heřmánku, dám si taky"

Sharpe : " takže první nocleh je připraven.. pokud budete mít chuť mužete si lehnout" *povídám Tině a Jackovi* " sakra to už je.... popoběhnu k oknům a zatemním je papírovými roletami tak aby bylo jen stěží proniknout sluneční svit*

Saltzhornia: slyšíte jen hukot napouštěné vany, nejprve se pečlivě odlíčím a pak se naložím do vany, po p=ůl hodině ráchání vylezu ven voňavá a upravená

Saltzhornia: jakej máme čas//

Deirdre: "KDe spíš ty Luisi" zeptám se opakovaně s jistou dávkou starosti

) Sharpe: dei" no to jste taky mohla říci dříve : ))" *zastavím se v kuchyňce při zatahování rolet a udělám další šálek eřmánku s ještě témeř horkou vodou z konvice*

hater : Zbývají dvě hodiny do svítání.

hater: Noční obloha je již trochu světlejší než dříve, ale pouliční lampy stále svítí a ulice jsou stále poloprázdné. Jako v noci. l

Sharpe: dei: " to není vaše starost, ale pokud t opravdu musíte vědět ak přímo naproti vám.. v tomhle *ukazuje na potažené křeslo* křesle.. pro mě dostačující... já už usnul na takových místecj že křeslo mě nerozhází"

hater: Sedíte společně nad šálky s kouřícím čajem a zvažujete vaše další plány. Nyní jste jiní než dříve, jak se to projeví na vašem životním stylu? Co bude zítra? Za týden?

Deirdre: "no.. vyspíš se pohodlně?" zeptám se a nakrčím čelo

Sharpe: *opět za nchvilku odběhnu někam si do postraní bytu... asi jespíše kde bude ložnice*

Saltzhornia: opatrně usednu na kraj postele "A teď bychom měli vymyslet co dál. Předpokládám, že Maldonato bude trvat na splnění úkolu a já nevím jestli je rozumné mu lhát" řeknu vážně

Sharpe: * opět se vracím a promlouvám na Becky* " tak máte ustlanou postel teď už čená jen na vás.. a pokud se vám nebude chtít usnout o čemž pochybuju je tam neší knihovničkat takže si když tak něco vyberte"

Deirdre: "No měli bychom ji najít každopádně"upiju heřmánku "Nevím jak vy, ale já chci vědět o tom co se stalo co nejvíc... Pak se uvidím"

Mikymauz: Pomaly usrkavam caj

Saltzhornia: "Kromě toho, tento byt je sice pěkný, alenejsem si jistá, že i bezpečný, myslím trvale bezpečný" usměju se na Louise "Děkuji vám Louisi"

Deirdre: zakuckám se..

Saltzhornia: "Také myslím Tino, pokud se naši.. rodiče.. vzepřeli knížeti, budou k tomu mít asi důvod. Měli bychom je najít a zvážit kam se přiklonit a pokud se ozvala Jackovi ta žena, možná by nám mohla něco vysvětlit"

Hra 8

hater : Nalezli jste tedy úkryt před žhavými paprsky slunečního kotouče a zajistitli si tak přežití do další noci. Za pár hodin svítá a vy společně sedíte v jediné místnosti a bavíte se o tom, co se vám stalo a co budete dělat dál.

hater: Je to teprve druhá noc vašeho rekviem a přesto se toho stalo hodně. Vše je nové a mnoho z toho nepříjemné.

hater: Vaším společníkem je chladné světlo zářivky Louisova technicky vybaveného bytu.

hater: Mlčíte a díváte se na sebe. Vidíte před sebou upíry. Predátory živící se lidskou krví. Lovce lidí. Lovce toho čím jste sami ještě nedávno byli. A byli by jste jimi dosud, nebýt toho co se stalo. Toho co si nepamatujete. Někdo vás proměnil.

hater: Navždy tak změnil váš život. Již nejste nevědomými smrtelníky, víte o nebezpečí, které všude číhá.

Deirdre: opřu se do křešla a přemýšlím, co se tu noc stalo?? na tváři se usadil zamračený výraz

hater : Tu noc, ... víte, že bylo Mardi Gras, masopust, všichni slavili, ... a to co se stalo pak? Jak jste se dostali do parku? Odpovědi chybí.

Sharpe: " tak co budem dělat dál ? budem hledat tu ženu s woodoo ? nebo si půjdem po svých ?" *zeptám se tázavě a snažím se tak vyburtit plnohodnotnou diskuzi*

Saltzhornia : zapřemýšlím se, vzpomínám na otce i na minulou noc, mračím se čím dál tím víc

Deirdre: "Já bych ji našla, ale to neznamená že ji odvedeme k Maldonatovi" dodám významně. "Je to klíč k minulosti, mě osobně hodně zajímá co se stalo"

Mikymau z: Popijim caj a koukam do nepřítomna

Mikymauz: "Souhlasim. "

Saltzhornia: "No myslím, že náš nový původ" znechuceně se ošklíbnu " nás předurčuje ke spolupráci. "

Deirdre : nevesele se usměju na Jacka a upiju heřmánku

Deirdre: "Není řečeno, slíbili jsme že po ní budeme PATRAT ne že mu ji vydáme, dycky to můžeme nahrát že nám utekla. Dále si myslím, že pokud je to Matka Jacka, tak ten má právo si rozhodnout co s ní bude"

Saltzhornia : "Co vám vlastně řekla Jacku? Něco zajímavého?" tázavě se podívám na Jacka

Sharpe : dei: " to je dobrý nápad možná bych si mohl osvojit jednu ze svých vrozených schopností a přinutit ji mluvit..... , ale co když je mocnejší než se nám jeví ? " * jenže já nevím co a jak dělat při používání schopností.... říká si pro sebe v mysli při přemýšlení na tím jak by asi vypadal výslech se ženou z woodoo*

Mikymauz : "Matka.. "zopakuju tise

Deirdre : "Každopádně bych hned neběžela za Maldonatem a nevyslepičila mu i to co nevím Luisi" zamračím se na něj

Saltzhornia : "Jacku vzpamatujte se, nejsou naši rodiče, jsou... uchvatitelé" najdu pracně přiměřený výraz "Vzali nám všechno, naše životy, právo na slunce.. " zamračím se

Deirdre : *jak by se asi tvářil ten starý páprda ze školy, kdybych mě viděl? Kdyby zjistil že jsem mrtvola? Asi by si myslel že jsem nějaká lékařská anomálie*

) Sharpe : dei: " když mě to.. ani nevím proč... pořád nutilo říci o tom telefontu... asi jsem si mysle.... že by nám to mohlo pomoct.. , ale teď jsme se již ponaučil a již nebudu tak tvrdohlavý" *zodpovím s jistími pochybnostmi

Deirdre : uchechtnu se "To doufám, jinak tě uvážeme venku" odpovím hrozivě

Saltzhornia : "Louisi, nemůžete zjistit víc o tom woodoo: A taky o tom prvním upírovi, snad by mohlo být něco na internetu?" pousměju se chmurně na Louse "No a možná by se hodilo znát novinky posledních dvou nocí, třeba nás vážně všechny hledá policie" řeknu posmutněle

Mikymauz : Usmeju se nad tou myslenkou

Saltzhornia : "No sle.. " zarazím se "Tino" dodám pohoršeně

Deirdre: "tebe určitě. Mě nikdo nehledá, nevyznámná položka. Jedna z mnoha" svět zešedl a zchladl, schoulím se

Saltzhornia: "Tino" řeknu konejšivě a přisednu opatrně k ní na postel, pak opatrně natáhnu ruku a zdráhavě ji pohladím po vlasech "Já spíš myslela, hledat jako zločince, ostatně kdo ví jestli si otec vůbec všiml mé nepřítomnosti" zachmuřím se

Deirdre: Odtáhnu se.. "Určitě všiml, tebe budou hledat, protože sem patříš, jsi tu doma navíc jsi známá. Pro mě je tohle cizí město, cizí svět" narovnám se a mračím se.. chovám se jako blbec... "No nic.. měli bychom ji najít... "změním rychle téma

Sharpe: shýbnu se někam ke konci koberce a vy se udiveně koukáte co ten blázen asi dělá ? .. alepo chvilce co vytáhne sí´tový kabel je vám to hned jasné* " momnet jen přinesu notebook a jde se na věc" * odběhne si kamsi dozadějc a po chvíly přinece krásný vyleštěný : )) stříbrný notebook s runou nalepenou na vrchu notebooku... vy se zprvu udivíte co to asi je ? , ale pak je vám to šuma fuk* " tak tady to máme" *říká si jen tak zezvyku zabraný Louis do své práce*

Saltzhornia: nechám ruku chvíli trčet ve vzduchu a pak ji stydlivě ztáhnu.. "No nevím jestli z toho mám mít radost, myslím, že nám to může zkomplikovat situaci" pousměju se smutně "Neměla bych otci napsat, že jsem naživu a jen jsem se rozhodla načerpat nějaké zkušenosti?"

Sharpe: *po chvíli brouzdání na netu louisivi trkne a hned na něčem pracuje* " áá tady to máme" * zvolá Louis když najede na federální stránku kde je databáze pohřešovyných ... chvíli naní jen tak shlíží a pak stikne klávesu a začínají se vyhledávat data a známých lidech jako je Becky* " už to hledám"

Deirdre : "Promiň"šeptnu a rozhodím rukama.. "To.. jsem nechtěla Becky"

Saltzhornia : pousměju se na Tinu "Být známá je někdy těžké, musíš mít správné oblečení, správné chování, správné zájmy" pokrčím rameny "Vždy jsem trochu záviděla těm neznámím.. no a teď to mám" znovu smutný úsměv "No asi bych měla vybrat konto než ho otec zablokuje" poušklíbnu se

Saltzhornia: "Koukněte se Louisi prosm, i co je tam o mém doprovodu, obávám se o své gardedámy" požádám tiše

Sharpe: *užasle se podívá na komentáře co uvádí federální služba New Orleans* " sakra tohl ejmse netušil" *prokecne se zaražený Louis tak že to nechcít dovědí všichni*

Saltzhornia : "Prosím?" otočím se na Louise s otázkou v očích

Sharpe: " ale nic, jen si tak pro sebe kecám bludy" * řekne a dál hltá ten text co našel* * sjíždí dolů a dovídá se další neuvěřitelné věci* " tak o tomhle si budem muset promluvit slečno Becky , ale pokud možno v soukromí mezi 4 oči" *řekne Louis sebe vědomě po tom co si přečetl celý obsah zprávy od federálů*

Saltzhornia: "O čem?" zeptám se a hrdě zvednu hlavu, pět mám tón dámy z lepší společnosti "O čem chcete mluvit, Louisi?"

Sharpe : *poté co proneslu svoji větu , si vyhledávám data dál a nacházím něco o tom hřbitově ve kterém se provádělo to woodoo* " á mám to... " *pronesu svoji obviklou větu když jsme zažraný do své zálibné práce*

Deirdre : povytáhnu obočí a mlčím

Saltzhornia : zatvářím se znechuceně a pokrčím rameny "no zřejmě se nic nedovíme" poznamenám a pohroužím se do vzpomínek

Saltzhornia -> hater : chvíli vzpomínám na otce a pak se pokouším si vybavit, co se stalo osudné noci

hater : Mimochodem, když se Louis zmiňoval o Becky Lynn a stránkách policie New Orleans tak jste u něj na displeji zahlédli trochu mladší fotografii Becky Lynn a velký nápis "REWARD $ 1000"

Deirdre : hehe tolik jsem nikdy neměla

hater -> Saltzhornia : Vzpomínky na tvé dětství ti krouží hlavou. Vidíš jasně jak jsi vyrůstala. Vzpomínáš na své učitele a na svého přísného, ale vždy uhlazeného Otce. Probíráš se svým žýivotem a jednotlivé obrazy ti jasně visí před očima. Pak se ale dostáváš k té osudné noci a vzpomínky mizí jako kdyby byly ukryté za nějakou bariérou.

Deirdre: "Oni tě hledaj" vydechnu nevěříce, nečekala jsem ž to bude až tak zlý

Saltzhornia : svraštím čelo, na tváři je znát soustředění, rty se mi pohybují

Mikymauz: "Je tam napsano proc?" optam se

Saltzhornia -> hater: usilovně se soustředím, pak se pokusím bariéru zahnat modlitbou

Sharpe: * po další chvilce se dozvýdám další info o tom hřbitově* " skara... tak na tohle se pojďte podívat" * a nadispley stojí v takovém bulvárním článku: Během minulého roku došlo nedaleko hřbitova k požáru jednoho domu. V plamenech zemřelo více než deset lidí a byli potrestáni bohem za nečisté voodoo, které tam prováděli. *

hater -> Saltzhornia: Dobrá, v tom případě prosím o hod Rozhodnost + Inteligence. kostka je http://rekviem, wz. cz/kostka. html

Saltzhornia -> hater : klasika 1

hater -> Saltzhornia : Soustředíš se, avšak je to přílíš silné. Nedokážeš proniknout skrz a máš dojem jako kdyby jsi měla někde uvnitř hlavy nějaký kus něčeho cizího.

Deirdre: vydechnu a schoulím se do klubíčka, tělo se svraštilo bolestí

Saltzhornia: zatřesu hlavou a otevřu oči "Na co jste přišli?" zeptám se jako kdyby se nic nedělo

Sharpe: miky: " není zde vůbec nic proč je tak vysoká cena, ale počkat..... " *sjede níž v další lištičce a nalézá tam další horké věci* " je tady něco nějakých dv....... " " to potm rozeberu s tebou Becky to byjste asi neměli s nmi rozebýrat ikdyž potom záleží na Becky až jí řeknu o jde"

Mikymauz: Zvednu nohy na kreslo do krize a ruce si slozim do lona

Mikymauz : pockat, muzi nemaji lono:)

Mikymauz: nebo jo?

hater: cesky do klina

Saltzhornia : miky: ne muži oravdu lůno nemají :-D//

Mikymauz: ok, tak presne tam si je strcim. )

Deirdre: "zatraceně co se to"hlesnu.. a snažím se přijít proč to do prdele tak bolí

Deirdre : vyrazím jako střela na záchod..

Sharpe : *další iformace co jsme vyhledal mě celkem znepokojuje ještě víc než ty předchozí* "hřibitov není v žádném katalogu ...... další informace jsou jen tady" *ukáže na stránku kde jsou vypisovány míste se strašidelným původem nebo jsou ta místa pověrčivá* " tady možná něco dalšího najdu" * a opět se zabořím očima do noteboku a vyhledávám dál*

Saltzhornia : "Tino" řeknu tázavě a pomalu se vydám za ní

Deirdre : ježiš.. jen tone

Mikymauz : :))

hater -> Saltzhornia : Otevřela jsi dveře záchodu a našla Tinu jak zvrací do mísy.

Mikymauz : "Druhy zachod asi nemas, co? " Optam se s krabatou tvari, na ktere by byli obvykle i kapky potu, Luise

Saltzhornia -> Deirdre, hater : ůEhm" vycouvám ven "Tino co je ti?" držím si u nosu kapesníček a pokouším se ovládnout vlastní nevolnost

Sharpe : *zabraná do vyhledávání zprvu nereaguje, ale pak přeci jenom* " co co ?.. ne dva záchody nemá, ale jestli chceš odskoč si na veřejné na náměstíčku" *zavtipkuju a opět se zaobýrám do své práce*

Deirdre -> hater, Saltzhornia : "Já.. prostě se mi udělalo strašně zle.. to.. to přejde" hlesnu nejistě.. "To bude dobrý.. " ploužím se zpátky

Saltzhornia -> Deirdre, hater : opatrně Tinu podepřu jednou rukou "Nechcete třeba trochu čaje?" zeptám se starostlivě

Mikymauz : Vybehnu do kuchyne..

hater : Do pokoje se vplížila bledá Tina společně s Becky, která drží kapesník v ruce

Deirdre -> hater, Saltzhornia : "ne.. a nevykej mi zas"začnu se ploužit zpátky

Deirdre : a vy vidíte poprvé snad extrémně bledou upírku:)

) Saltzhornia -> Deirdre, hater : "A proč je ti zle? Nejsi třeba.. no ... to... v naději?" šeptnu tiše "Teda jestli v ní vůbec být můžeme" posmutním a znovu kapesníkem tlumím záchvat nevolnosti

Deirdre -> hater, Saltzhornia : "Ne.. spíš.. mi něco nesedlo.. "hlesnu... "Asi jsem něco snědla nebo vypila co jsem neměla nebo já nevim"

Deirdre -> hater, Saltzhornia : *pokud mě ten parchant neznásilnil* zamračím se..

hater : Chvíli po Tině se vrátil i Jack, také je bledý, ale zdá se klidný.

Saltzhornia -> Deirdre, hater : "6e by poslední večeře? ten mladík byl moc tučný?" řeknu překvapivě uštěpačně "Co jsi vlastně to... no... vyzvrátila" zakoktám se nad nezvyklou konverzací a znovu se snažím uklidnit žaludek "Jako upíři by sme snad nevolností trpět neměli, ne?ů

Mikymauz : "Kde sme to skoncili?" optam se nezavazne a vratim se na sve misto.. "Mimochodem, ten caj byl vytecny" mrknu na Luise

Deirdre -> hater, Saltzhornia : "čaj a krev" odpovím dostatečně znechuceně

Sharpe : " už ani nevím" .... " jo díky Jacku" * řekne trochu rozzářený Louis potěšením*

Saltzhornia : podívám se na Jacka "Vám je také nevolno?" zeptám se stručně.. "Že by nám vadil heřmánek?" zamyslím se

Deirdre : schoulím se na postel a připlácnu si mokrej šnuptychel na čelo

Mikymauz : "Mne je uz zcela volno, mila Becky.. a hermanek miluju, ale ani s laskou se to nema prehanet zrejme" odpovim

Sharpe : " sjme tu všuchni ? " *řekne Lousi s připláclým nosem na LCDčku a vůbec se nerozlíží zda-li jo nebo ne *

Saltzhornia : pomůžu Tině usednout "Tak na co jste přišel Louisi?"

Mikymauz : "Z vetsi casti ano. Takze si rikal, ze nedaleko hrbitova je dum, kde zrejme bydlela?"

hater: Louis malátně sedí na svém křesle a zdá se, že nevnímá

Sharpe: „ takže malé shrnutí“ *řekne Louis a podívá se na všechny chytrým pohledem* „ to co víme nebo aspoň já to vím je tohle: Ten hřbitov není normální, píší se tu nějaké zvěsti o tom že tam straší jeden z padlých vojáků toho slavného regimentu, nevím co je na tom pravdy , ale budiž…dále se tu psalo o tom že před rokem tu shořel takový domek, a deset z nich tam zahynulo při požáru, a ti provozovatelé woodoo na hřbitově byli potrestáni nijakou smrtí nejspíše umučeni , ale to se tu už nepíše.

Deirdre: "Fajn a dál?"

Mikymauz: "Nebyl nahodou ten nas patron vojakem za valky?"

Saltzhornia: Zamračím se Jméno toho vojáka tam není?" zeptám se

hater -> Saltzhornia: Chce se ti strašně zívnout.

) Sharpe: „ takže malé shrnutí“ *řekne Louis a podívá se na všechny chytrým pohledem* „ to co víme nebo aspoň já to vím je tohle: Ten hřbitov není normální, píší se tu nějaké zvěsti o tom že tam straší jeden z padlých vojáků toho slavného regimentu, nevím co je na tom pravdy , ale budiž…dále se tu psalo o tom že před rokem tu shořel takový domek, a deset z nich tam zahynulo při požáru, a ti provozovatelé woodoo na hřbitově byli potrestáni nijakou smrtí nejspíše umučeni , ale to se tu už nepíše.

Saltzhornia : strčím si kapesník před ústa a odvrátím se od ostatních... po chvilce se otočím zpět a tvářím se velice rozpačitě

Deirdre: "tak bych se mrkla do blízkého baráku a poptala se ne?" nahodím

Mikymauz: Rukou si prikryju usta

Mikymauz : Takzvane "co rostlo cestou"

hater : Světlo pronikající sem skrz žaluzie je stále jasnější a za chvíli již bude možné vypnout zářivku. Pomalu se blíží další teplý a ospalý den.

Saltzhornia: "Pánové a dámo já se asdi omluvím. " další rozpačitý úsměv, vstanu a uzamířím do pokoje "Dobrou noc"

Deirdre: "brou" popřeju ji ještě

Deirdre: "Ať tě blechy štípou cleou noc" dodám škodolibě

Deirdre : pak zalezu a přikryju se, schoulím se a zavřu oči

Sharpe: „pak tu máme něco o Becky , ale to bych raději nejdříve probral s ní“…. “ * a prohodí očkem na Becky* „No a další věci se dozvíme asi později, protože už začíná svítat, ale ještě se pokusím něco vybrouzdat“

Mikymauz: "To radsi ne, nemam dost zasob ani pro sebe" usmeju se

Deirdre: "zíííííííííííííííííííííííííív"

Deirdre : "a ty žádné ťuťi muťi Jacku, drž se na své půlce"dodám ještě a pak znova zívnu

hater -> Saltzhornia: Ve vedlejším pokoji je jednoduchá, ale pohodlná postel, skříň a také okno se žaluziemi. Skrz ně proníká bíle denní světlo, takže není potřeba rozsvítit.

Mikymauz : "Luisi, kde vlastne spim?" podivam se kolem sebe

Sharpe: " tak ted adobriou noc , doufám že se dobře vyspíte na dobře utlaném pelýšku" * a dodám lehký úsměv*

Saltzhornia -> hater: poklaknu a pomodlím se pak se odstrojím a ulehnu... znovu se pokouším soustředit na tu noc, případně na to cizí v mé hlavě, co nejsilněji s modlitbou na rtech

hater: Světlo zářivky je již úplně zbytečné a je přehlušeno mnohem jasnějším světlem přicházejícím zvenčí.

Sharpe : miky: " no přeci s tinou, nějk ase nevzpozela když jsme vám to říkla tře asi ji nebudeš vadit, stejně jsi jak tička, sprominutim Jacku takže se v poho vejdete"

hater -> Saltzhornia : Modlila jsi se a pak jsi ulehla. Cítíš se ospalá a přesto je tu něco co by jsi ještě měla udělat. Instinkt ti nedovolí spát. Ostré světlo proniká skrz pevně zavřená víčka.

Saltzhornia -> hater: pootevřu oči a zkontroluji okno, je zastíněné?

hater -> Saltzhornia : Žaluzie jsou otevřené.

Mikymauz : "Vidim, jak skace radosti.. po mne... Tak tedy dobrou a poprej mi stesti"... prejdu k loznici a zaklopu

Saltzhornia -> hater: opatrně, abych nevstoupila do světla je jdu zavřít, pak zkontroluji, jestli neproniká žádné světlo

Deirdre : "ježiš neblbni a pojd sem"

hater: Ospale ležíte a slunce pomalu vychází nad obzor. Skrz žaluzie sem proniká jasné žluté světlo a odráží se od zdi.

Deirdre: "Je tu míst dost, prostě si tu kecni a spi a nedělej fory, jako stará panna"

hater -> Saltzhornia: Někdo klepe.

hater -> Saltzhornia: Zavřela jsi žaluzie a pak jsi ještě pro jistotu přes okno dala přikrývku.

Saltzhornia : pečlivě se přikryju až po kořen nosu "Ano, kdo je to?" zavolám ospale

hater -> Saltzhornia: nikdo ti neodpovídá a jsi strašně ospalá.

Deirdre: *ten nadělá.. člověk jen chce aby ho neosahával. neotravoval.. a on hned vyděsí tu slepičku k smrti*

Saltzhornia -> hater: znovu zavřu oči, modlím se a soustředím

hater: No ve zkratce, jste si uvědomili, že nechcete uhořet a zatáhli jste žaluzie a přikryli je pořádnýma přikrývkama, aby se sem nedostalo ani trochu světla...

hater: Noc odchází a den se ujímá vlády. Vy jste usnuli a lidé se probouzí. Odchází do práce a nebo do školy, vyřizovat všechny své záležitosti, na oběd a pak zase do práce a z práce domů, rychle uvařit večeri. S večerem, když už jsou unavení a většina z nich touží po odpočinku se proubouzíte vy. Bytosti noci. (Každý z vás si odepíše bod Vitae. )

hater : A předpokládám, že další noc asi necháme na příště.

Hra 9

hater: Probuzení... jasně

Sharpe : Probudím se ve svém, mírně pohodlném křesla namířený proti dveřím, jen ta pro jistotu *takovéto raní skučení* " sakra" řekne si pro pro sebe hlouby duše a vstane obhlýdnout ostatní, nějak moc dobře se mu nejde protože je na první pohled vidět že je pomuchalný

hater: Našli jste si úkryt před sluncem v Louisově bytu a jeho žhavé paprsky vám tak neublížily. Přečkali jste den, který jste byli zvyklí trávit svou prací ve stavu hlubokého spánku. Jak se začaly prodlužovat stíny a slunce zapadalo, do vašich těl se pomalu vracel život. Nastala noc, doba vlády stvoření temnot, doba vlády upírů. Pomalu se probouzíte a hlavou vám proběhly události posledních dvou nocí.

Deirdre : trhnu sebou a hodně podezřívavě se rozhlédnu pak znova padnu zpátky

Saltzhornia: Chvilku přemýšlím se zavřenýma očima. Pak se pomalu posadím, rozhlédnu se kolem sebe a začnu se oblékat. Při tom se snažím vzpomenout, jestli se mi něco zdálo.

hater -> Saltzhornia : spanek byl uplne bezseny. pokoj ve kterem lezis je nezvykle maly a pusobi na tebe neutulne

Mikymauz : " Cekal sem vic bolesti" reknu, kdyz se probudim pri Tine

Sharpe : když vidím že všichni jsou v naprostém pořádku, opět si sednu do svého křesílka zapnu notebook........ stále jsou vněm údaje a zprávy z noci kdy jsme vyhledával vše o hřbitově a jisté věci ohledně Becky

Saltzhornia -> hater : s pokrčeným nosem se upravím a pak se pokusím poí sobě ustlat * proboha jak mohou lidé žít v takových dírách... jenže já už nejsem člověk* myšlenky mi docela zmateně lítají hlavou * co bude dál, proč se mi to stalo, dokážu ovládnou svůj příští hlad?.. A co dělá otec?*

hater : Vzpomněli jste si jak jste se probudili v parku Louise Armstronga a poznali, že jste se změnili. Vzpomněli jste si pak na setkání s dalším upírem, Otcem Janem a následnou návštěvu u nejmocnějšího rodného ve městě. Vaši následnou výpravu na hřbitov a druhé setkání s Maldonatem.

Sharpe : " pokusím se zas něco najít" zvolám sebevědomně a vrhnu se na internet

hater: A také jste si uvědomili tu prázdnotu před probuzením v parku.

Deirdre: "zatraceně" prsknu, energicky prohrábnu vlasy a zmizím v koupelně

Sharpe : náhle odběhnu někam kamsi dozadu a v mžiku jsme zas zpět, něco zastrkávám do notebooku a opět rychle mizím vzadu

Saltzhornia -> hater: když ustelu, vezmu si kabelku a vyrazím ke dveřím. tiše zaklepu

hater -> Saltzhornia: Každý svého štěstí strůjcem, říkával tvůj otec, když jste se setkávali s tím jak žijí chudší.

hater: Někdo klepe na dveře

Deirdre: po chvilce vylezu "Luisi někdo klepe"

Saltzhornia -> hater : znovu zaklepu o něco energičtěji

Sharpe: " moment" zvolám na klepajícího

hater -> Saltzhornia: slyšíš za dveřmi pohyb a jak někdo mluví

Sharpe: ze zadu jsou slyšet nějaké mechanické zvuky a zas přibýhám jak kamzík " tak tady to je " a podávám vám list s všemožnými údaji co jsme minulou noc našel a zprostředkoval

hater: klepání se ozvalo znovu a hlasitěji a vy jste si uvědomili, ž e přichází z vedlejší místnosti, kde spí Becky Lynn

Deirdre: otočím oči v sloup a jdu k ložnici "Becky co je?"

Saltzhornia : pootevřu dveře "Dobré ráno, mohu vstoupit?" zeptám se tiše

Mikymauz: Proctu si to

Mikymauz: vyjdu z pokoje do obyvaku za ostatníma

Deirdre: *aha.. * "Jo jasně prosím tě pojď a příště nemusíš klepat"

Saltzhornia : vstoupím do pokoje "Dobré ráno" pozdravím už nahlas "Jestli dovolíte Louisi, použiji vaši koupelnu" dovolím se zdvořile

Sharpe: na listu stojí: Stránka věnovaná záhady Lousiany-bezejmená hřbitov v new orleans-jedná se o hřbiton na pomezí francouské čtvrti a čtvrti Trema (?) na tomto hřbitově je pochováno mnoho konfederačních vojáků...... atd.

Sharpe: saltz: " ale jistě"

Saltzhornia : odvlním se do koupelny, za chvíli slyšíte téct vodu

Saltzhornia -> hater: s rozkoší se osprchuji, a zatočím do osušky, nad svým prádlem pokrčím nos, mám ho už třetí den "Fuj, budu muset na nákup" tiše si žbrblám, pak se přeci jen obleču a dokonale nalíčím. Dám si záležet... ještě pár kapek parfému a jsem hotová... za slabých půl hodiny

hater -> Saltzhornia: Vstoupila si do koupelny a ta není příliš luxusně zařízená. Je tu jistě všechno potřebné, ale také je tu dost málo místa. Chladné zrcadlo ti vrací tvůj obraz. Jsi bledá a máš rozuchané vlasy.

hater -> Saltzhornia: ok, ... ynámé pohyby líčení tě uklidňují a obvyklý vzhled ti vvrací tvé sebevědomí.

Saltzhornia -> hater: ještě si důkladně prokartáčuji vlasy "Ale ne, chtělo by to kondicionér a zábal" povzdechnu si a pak si upravím účes

Deirdre: *nemyslím že mě ještě něco překvapí, celá medicína pindá o ničem, protože jaksik je ze mě oživlá mrtvoa*

hater : ok, takže Louis vám podal papír s následujícími informacemi:

hater: Stránka Největší záhady Louisiany: Bezejmený hřbitov v New Orleans - Jedná se o hřbitov na pomezí Francouzské čtvrti a čtvrti Tremé. Na tomto hřbitově je pohřbeno mnoho vojáku konfederace a není příliš navštěvovaný. Také není v žádném oficiálním turistickém průvodci, přestože je to jistě velmi pamětihodné místo. Důvodem je nepříliš přívětivé okolí. V tomto místě je také prý často vidět duch. Podle několika svědku vypadá jako bledá žena, která se chodí pravidelně modlit k jednomu z hrobů. Někteří tvrdí, že se jedná o vdovu dávno mrtvého vojáka konfederace.

hater : Bloq Spravedlnost Boží: 23. 11 předchozího roku: Dnes v naší čtvrti vyhořel dům. Bůh konečně potrestal jeho obyvatele za nečisté čarodějnické rituály, které tam provozovaly. Ve svatém ohni uhořelo deset lidí. Požárníci sice tvrdí, že požár byl založen úmyslně někým kdo odjel ve stříbrném mercedesu, ale já vím, že to byl boží záměr.

Deirdre : *stříbrný mercedees* zamyslím se

Saltzhornia : pomalu vyjdu z koupelny a přistoupím k ostaním "Našli jste něco zajímavého?" zeptám se

Mikymauz: "Takze Buh jezdi na medaku, to sou novinky" hlesnu po přečteni

Saltzhornia : "Prosím?" podivím se "Dovolíte Jacku?" natáhnu ruku pro papíry

Deirdre : "moment.. " promu si spánky.... "Stříbrný mercedes.. ten byl u Vidala.. Alexandr o něm m l uvit.. "

Mikymauz : "Zeby tam mel Buh garaz?"

Deirdre : "vole" neubráním se.. a pobaveně se uchechtnu

Mikymauz : usmeju se

Saltzhornia : "Ale néo tak... " pohoršeně nakrčím nos

Deirdre : "jacku už ti někdo řekl, že jsi pako?"

Sharpe : " a sakra"

Deirdre : tázavě se podívám na Luise a zvážním

Deirdre : "Luisi co je???"

Saltzhornia : "Louisi?" tázavě se na něj zadívám "Myslím že jste chtěl se mnou mluvit" připomenu

Mikymauz : "Temito slovy?" usmeju se

Sharpe : ů něco zajímavého jsme našel" a zahlíží se do monitoru

Deirdre : "co?"

Saltzhornia : "Jacku dovolíte?" zeptám se důrazněji, ignorování mé žádosti o zapůjčení papírů mně evidentně urazilo

Sharpe : " tohle" a ukáže na monitor od notebooku ", ale je to citím jazykem tohle nedokážu přečíst" ( http://en. wikipedia. org/wiki/Gore_Vidal )

hater: v češtině se jedná o článek o romanopisci.

Saltzhornia: nechám Jacka Jackem a přejdu k Louisovi, nakloním se nad monitor

Deirdre : "Myslíte že by ten barák zapálil Maldonato?"

Mikymauz : "Jo promin, tady mas" podam ji papiry

Saltzhornia: narovnám se "Děkuji vám Jacku" vezmu si papíry a zahloubám se do nich

hater -> Saltzhornia: papiry obsahuji informace, ktere jsem psal pred chvilickou

Saltzhornia: "Louisi, je v policejní databíázy nějaká zmínka o tom požáru?" zeptám se aniž bych zvedla hlavu "A myslíte, že by jste mohl najít kolik je v tomto městě stříbrných mercedesů?" dodám, nos zabořený v papírech

hater: jen tak mimochodem, když jste se do toho článku o spisovateli začetli, zjisitili jste, že se hodně zabývá problémem homosexuality, je kritikem politického zřízení v americe a zároveň pochází z rodiny vlivného politika

Sharpe : saltz: " vynasnažím se něco ještě najít"

) Deirdre : opřu se a poslouchám ostatní, zjevně mě tady ignorují a nepřipadá jim to důležité, ale co když ten parchant to zapálil?

Sharpe: " no tohle ?" znepokojeně vyhrknu ze sebe a sleduji text jak dítě kreslené pohádky

Saltzhornia: "No

Sharpe: "jakém domě ?" " něčím o jaké se bavíte věnuji se práci, ale našel jsme něco zajímavého, sakra inetren je nebezpečná věc" zazubím se a poračuji ve stereotypu

Deirdre: pokrčím rameny

Saltzhornia: "O tom vyhořelém. " zvednu hlavu "Našel jste zas něco zajímavého Louisi?"

Deirdre: odvrátím se a schoulím

Sharpe: saltz: ů mám doje že nic jiného než zajímavého se zde nají nedá " zazubým se a ukazuju stránku Becky

Mikymauz : "Mam u policie znameho, treba bych se ho mohl poptat, co vedi" reknu jim

Saltzhornia: "Pardon" předem se omluvím pak se lehce opřu o Louisovo rameno a nakloním se k monitoru "Kdybych vám překážela, tak mi prosím řekněte:" zahloubám se do informací

hater -> Saltzhornia, Sharpe: Podívala jsi se k Lousiovi na monitor a zrovna si prohlíží článek, který pojednává o požáru, který se odehrál před třemi měsíci. Vzhořel dům kartářky a věštkyně několik bloků od místa, kde zahynulo těch deset lidí.

Deirdre: zaprskám jako vzteklá kočka a pak se narovnám a podívám se na ostatní "Tak co máte" vybafnu

Saltzhornia: "Opravdu Jacku, to by bylo výborné, ale je rozumné se ukazovat na policii?" zeptám se aniž bych se narovnala... "To je opravdu zajímavé Louisi, jsou tam nějaké styčné body?" zeptám se a hltám text očima

hater -> Saltzhornia, Sharpe : Máte adresu obou domů, které hořely

Saltzhornia : "Ty adresy by jsme si měli poznamenat" navrhnu a dál sleduji monitor

hater -> Saltzhornia, Sharpe: Oba jsou ve čtvrti Tremé a není od nich nijak daleko k Bezejmennému hřbitovu, na kterém jste našli šaty a stopy rituálu vodoun

Saltzhornia : "Tino mohla by jste, vlastně mohla by jsi, prosím najít nějaký papír a tužku?" požádám Tinu

Deirdre: líně vstanu a podám Becky svůj bágl "V té malé kapsičce v předu"

Sharpe: saltz" není potřeba mohu to i vytisknout na papír"

Saltzhornia: "Výborně Louisi, to by bylo nejlepš´" otočím hlavu "Děkuji Tino, ale Louis to vytiskne" pousměju se a znovu koukám na monitor

Deirdre : přvezmu svůj jediný majetek "nemáš zač"

Sharpe : z ničeho nic jsou slyšet opět nějaké divné mechynické zvuky

Saltzhornia : narovnám se a udělám pár kroků k Tině "Tino, ehm.. možná by bylo dobré zajít do obchodu, jaksi, ... no ... nemám co na sebe, jestli chápeš?" šeptám Tině a zajíkám se při tom, nejsem zvyklá tyto problémy řešit veřejně

Mikymauz : "No myslim, ze ho zvladnu nejak kontaktovat" odpovim

Deirdre : "No a co po mě chceš?" zeptám se přímo

Saltzhornia : "No já jaksi... neorienrtuji se tu a nejsem zvyklá nkupovt, v... no běžném obchodě" zakoktám a kdybych mohla tak se červenám "Budu potřebovat poradit, snad mi budou stačit peníze"

Deirdre : "jo tak.. tak jo jdem snad něco najdeme.. " *nemá nic na sebe. To já nemám nic na sebe.. a ani prachy*

Saltzhornia : "Tysi nepotřebuješ nakoupit?" podivím se a přejedu pohledem její malý batůžek "To v něm máš dostatečnou zásobu.. ehm prádla?" zase se zajíknu

Deirdre : "Ne" odpovím co nejklidněji "jenže já holka si musím prát nemám štěstí jako ty. To neřeš, jdem" jdu se obout

hater : Dívky vstaly a zamířily ke dveřím.

Saltzhornia : "Louisi, můžete mi doporučit nějaký obchod poblíž?" zeptám se

hater : (jdete zase po požárním schodišti a nebo vnitřkem domu?)

Sharpe : saltz: " ani nevím Becky, na váš vkus zde poblíž asi těžko něco bude, ale můžete zkusit štěstí" otevýrám další stránku s mapami

Saltzhornia : "Tino počkej prosím" zavolám na Tinu s skloním se znovu nad Louise

Deirdre: zavážu si tkaničky a kecnu na prdel na chodbě a čekám až becky vyleze

Sharpe: " á mám to tu" "zkuste jíti dál směrem k Francouské čtvrti, většinou se tam vyskytujemnoho cizinců tkže můžete zkusit štěstí" dodám s lehkým úsměvem " a přeji hodně zdaru, lavně si dávejte bacha"

Saltzhornia -> hater, Sharpe : "Mám si snad speciálně dávat pozor, nebudu mít problém platit kartou?" zajímám se tiše

hater -> Saltzhornia: Na kartě by mělo být dost peněz.

Saltzhornia -> hater : hater vím jde o to aby mi hned nezbaolili a Louis prohledával databázi :)

Mikymauz: "Luisi, muzu si zavolat?" optam se

Sharpe: miky: " ale jistě, telephon je v kuchyni" " a nevykecávej se" pousměju se

hater -> Saltzhornia: no mne je jasne, ze ti jde o to, ale to si myslim, te tva postava nevi. Jinak si ale myslim, te takove osklive prekvapeni muze byt zablokovana karta. Jinak vsak verim, ze policajti po tobe strilet nebudou, precejen mas postaveni.

hater -> Saltzhornia: spolecenske postaveni a prece policajti nebudou strilet po vazene osobe nakupujici v obchode :-)

Mikymauz: "Ano pane" , jdu si zavolat

Saltzhornia -> hater: moje postava ví od minule, že Louis něco v databázy našel, sama jsem ho o to žádala, a ví, že otec mohl karty zablokovat, teoreticky, jen nevím co přesně Louis našel, proto se ptám

Saltzhornia : ještě jednou prostuduji cestu "Počkáte tu na náš návrat pánové?" zeptám se

Sharpe : miy. " a doufám že nechceš volat tomu známému na polici ? "

Sharpe : saltz: ů co jiného bychom asi do té doby mohli děla ?, i když vy tam budete dost dlouho co ?"

Deirdre: když slyším že přicház ítak vstanu a opráším si zadek "tak můžem?"

Saltzhornia : vyjdu ven k Tině " Ano můžeme, měli bychom jít směrem k Fransouzské čtvrti. Půjdeme domen, nobo zas po tom příšerném schodišti?" zeptám se a lehce zoufale pohlédnu na své botky

Deirdre : "Schodišti, ptali by se nás .. kdybychom někoho potkaly"

Saltzhornia: "Dobře" přikývnu nešťastně a držím se za Tinou "Ehm, já ... nechtěla jsem se tě dotknout, svým dotazem na tvé... ehm vybavení. Já momentálně mám je to co mám na sobě" zatvářím se velmi rozpačitě "Možná by jsme mohli svou výbavu doplnit obě" vyloudím ze sebe cosi nápadně podobné povzdechu

Deirdre: "To jsem na tom tak zle?"zeptám se přímo

Saltzhornia: "Ne to ne... " rozpaky se stupňují "Jen, nevíme co nás čeká a několik dnů v jednom... oblečení... je to ... nepohodlné" soukám ze sebe pracně "Už jsem říkala, že to co mám, dávám k dispozici i ostatním" pokrčím rameny a v rozpacích sklopím oči

hater: dívky odešly dveřmi a zůstali jste v bytě sami

Deirdre -> hater, Saltzhornia: usměju se "Víš.. holka, já si musela přivydělávat na studia, takže holt co zašpiním vyperu a co roztrhnu si spravím. Nemusíš se o mě bát" je ale vidět že se nezlobím "Kup si co potřebuješ. najdeme všechno neboj"

Saltzhornia -> Deirdre, hater: při pohledu na sestup který nás čeká se zatvářím velmi znechuceně "Budu potřebovat jiné boty" prohlásím nešťastně

hater -> Deirdre, Saltzhornia: Scházíte dolů po železném schodišti. Podpatkz opět nejsou příliš vhodnou obuví, avšak Becky Lynn, zdá se, umí nějakým zázrakem jít i po takovém povrchu, přestože s obtížemi.

Deirdre -> hater, Saltzhornia: "jo.. tenisky by bodly"

Saltzhornia -> Deirdre, hater : "Tenisky? My hodláme hrát tenis?" podivím se a snažím se nezničit si příliš podpadky

Deirdre -> hater, Saltzhornia: "tyhle šatičky jsou krásné ale poněkud nepraktické a pokud chceš lézt po žebřících a podobně tak potřebuješ pohodlné boty a jiné šaty. Ne nehodlám ae bůh ví kudy půjdeme a na těch šteklach je to o hubu"

Saltzhornia -> Deirdre, hater: odpověď mi chvilku trvá, se slangem nemám příliš zkušeností, ale má vrozená inteligence mi napoví, takže se zasměji "Máš pravdu Tino, jsou spíš do společnosti, než na dobrodružný život"

Deirdre -> hater, Saltzhornia: usmívám se "Dělej jak chceš, jen prostě vypadáš trochu zmateně"

hater -> Deirdre, Saltzhornia: Podařilo se vám slézt až na pevný asflat boční uličky. Je tu přítmí, z hlavní ulice sem dopadá jasný pruh žlutého světla ve kterém vidíte pár vysypaných odpadků.

Saltzhornia -> Deirdre, hater: "Jsi velmi laskavá, ve skutečnosti jsem poněkud... mimo se říká ne?" usměji se v pokusu o běžnější mluvu

Saltzhornia -> Deirdre, hater: při pohledu na zem nakrčím nos "Je to tu dost nekulturní" špitnu znechuceně "Půjdeme?"

Deirdre -> hater, Saltzhornia: *jo čumíš jak pero z gauče* ale to ji neřeknu "jo.. tak nějak se to říká" přikývnu "Vítej v běžném životě. tak nakoupíme ti, a pak se vrátíme. No.. pokud tě hledají tak když vylezeš v tkových robach tak budeš automaticky budit pozornost"

hater -> Deirdre, Saltzhornia: Vyrazili jste a zamířili do útiulnějších končin, do Francouzské čtvrti. Je to jen pár bloků a narazili jste na první obchůdek. Není moc velký, ale nese hrdý nápis Hiou-san oděvy obuv. Za výlohou vidíte několik různých druhů oděvů, spíše však levnějších.

Saltzhornia -> Deirdre, hater: "Ale dámy mi vybrali velmi neokázalé oblečení, ty kalhoty jsou jen od Armaniho" řeknu lehce zmateně "Co je na nich nevhodného?" evidentně nechápu co se Tině nelíbí

Deirdre -> hater, Saltzhornia: "nic na nic není nevhodného zlato, jen normální ženská prostě na tyhlě gatě nemá Nemůže si je dovolit. J

Saltzhornia -> Deirdre, hater: zastavím se u výlohy a znechuceně si prohlížím vystavené oděvy "Asi budu muset nechat výběr na tobě Tino, myslíš že tu mohu platit kartou?" vytáhnu peněženku a blýsknu zlatou kreditkou

(tady mi bohužel vypadlo asi dvacet minut textu, byla jsem příliš zaujata ničením PJ podrobným popisem nákupu )

Deirdre -> hater, Saltzhornia: "Klid holka" vylezu ven a zkusím pro ni najít něco lepšího teda, jak si malá princeznička přeje:D

hater -> Deirdre, Saltzhornia : "Mít i jíná halenka, " říká číňan, který zřejmě pochytil něco z vašeho hovoru.

Deirdre -> hater, Saltzhornia: "podívám se" změřím si ho kočičím pohledem, neotravuj.. úchyle nebo uvidíš! snad najdu lepší matroš.. pak ji podám další "a co tohle ?"

Saltzhornia -> Deirdre, hater : svléknu halenku a zahalím se do šátku pak několikrát popotáhnu džíny a pokusím se v nich pohnout * no trochu obepnuté ale myslím že to v nich půjde* pomyslím si * ach otče, teď bys mě měl vidět* povzdechnu

Saltzhornia -> Deirdre, hater: "Děkuji Tino" zkusím si halenku a otočím se před zrcadlem "Ano to je lepší ta už něškrábe, mám v tom zůstat, nebo se převlékneme u Louise?" zeptám se tiše

hater -> Saltzhornia : Tina ti podala jiné oblečení a po chvíli zkoušení musíš uznat, že to je trochu lepší materiál, přestože nevypadá tak dobře jako to, co jsi vybrala ty.

hater -> Saltzhornia: tak nic mlčím, vidím, že to vzřešíš sama a to je fajn :-)

Deirdre -> hater, Saltzhornia: "Zůstan v tom.. zabalíme ti tvé věci a půjdeme.. pokud máš nějakou hotovost, tak zaplať jí.. ne tou kartou. " šeptám

Saltzhornia -> Deirdre, hater : "Musím ještě to prádlo a boty" špitnu tiše

Saltzhornia -> hater : kolik mám na hotovosti?

hater: "Nechtít ještě nějaké boty? " Nabízí dál prodavač své zboží. "Mít moc hezká boty, ... "

Saltzhornia -> hater: jak chceš, klidně budu nakupovat další dvě hodiny

Deirdre -> hater, Saltzhornia: "fajn fajn.. "vylezu "Vybereme si samy, DEKUJEME"zdůrazním.. a hledám další vhodné kandidáty pro princeznu.. "tak tady to máš.. " podám ji to a vlezu k ní postavím se zády tak aby z té stydlivky nebyl vidět ani prst

hater -> Saltzhornia: Máš pár drobasů, které jistě budou stačit na zdejší útratu, ovšem příští nákup už bude muset být kartou.

Saltzhornia -> hater: děkuji, jde s ní vybírat z bankomatu a je nějaký na dostřel?

hater -> Deirdre, Saltzhornia: Číňan si vás dál hladově prohlíží a netuší, že jste pro něj mnohem větší nebezpeečí než on pro vás.

hater -> Saltzhornia: v americe se bezne plati kreditkou, kdyz nekdo plati hotove, tak se na neho vsichni divaji s podezrenim jako na potencialniho zlodeje, nicmene ano, o par bloku dal je bankomat

Saltzhornia -> Deirdre, hater: zkusím i druhou halenku "No moc elegantní to není, ale bude to myslím stačit" špitnu Tině "a teď ty boty" navrhnu a vylezu i s věcmi z kabinky

Deirdre: "fajn.. tady máš nějaké vybrané.. zkus si to"

Saltzhornia -> Deirdre, hater: se zájmem si prohlížím vybrané boty, pak nakrčím nos a opatrně zkouším

hater -> Deirdre, Saltzhornia: "Výborně, " mne si dál ruce prodvač a při pohledu na něj začínáte přemýšlet, jak asi chutná jeho krev. Vzpomněli jste si na slova jiných upírů, mluvících o tom, že jste teď vyvolení Boha, udělující pokání hříšníkům tohoto světa.

Saltzhornia -> hater: vim ale taky vím že platba kreditkou jde vystopovat

Deirdre -> hater, Saltzhornia: čekám až si vybere.. sakra ze mě se stala tady komorná

hater -> Saltzhornia: Není to přesně tvůj styl, ale když jsi si je obula, tak jsi zjistila, že jsou nepohodlné (nejsou na míru šité :-) )

hater -> Saltzhornia : jiste, ...

hater -> Saltzhornia : stejne jako vyber z bankomatu

Saltzhornia -> Deirdre, hater: při pohledu na muže si jemně olíznu rty a přivřu oči *hmmm... ne* lehce se otřesu a udělám pár nervosních kroků v botách .. "Sice netlačí, ale nejsou příliš pohodlné" pokrčím nešťastně rameny a zkusím druhé, kotníčkové

Deirdre -> hater, Saltzhornia: *kristova čapo.. tohle je fakt porod* potřebuji trpělivost snad všech vrb světa

hater -> Deirdre, Saltzhornia: Prodavač přistoupil blíže k Becky Lynn s párem černých bot na podpatku: "Tyhle vám jistě budou sedět, když dovolíte, ... " Položil je na zem a kleknul si k nim, aby je mohl začít rozepínat.

Deirdre -> hater, Saltzhornia: přihmouřím oči, slizoun jeden

Saltzhornia -> Deirdre, hater: "Ne, ne podpatek prosím ne" prudce ucouvnu pohled na jeho skloněnou hlavu mi rozrušil, znovu se mlsně olíznu

Deirdre: varovně se na Becky podívám

hater: "Nechtít podpatky? Máme i jiné boty, " říká a odnáší rychle zvolený pár pryč.

Saltzhornia: pousměju se ale v puse mi blýsknou špičáky, tak se radši zas zatvářím vážně "Nějaké sportovní kotníčkové prosím" řeknu stroze

Deirdre: boha jeho.. za to by mi měli platit

Saltzhornia: než přinese boty, přejdu ke stojanu s prádlem a začnu si vybírat "Tino myslíš že ta krajka je kvalitní?" zeptám se pochybovačně když přeje prsty jednu soupravičku

hater: "Hned to bude, " říká prodavač úlisně a už nese zpět vyžádaný typ: "Dovolíte, já sám. " Nabízí se a znovu chtivě natahuje ruce po Beckyiných noháh. ¨

Deirdre: zaúpím "Hele holka nic proti tobě ale vyber si trochu rychleji nebo tu porodím ježky.. "zakoulím očima

Saltzhornia: ne děkuji, já sama" štítivě ucouvnu, přidřepnu a začnu se obouvat "Prosím Tino?" nechápavě nakloním hlavu na stranu "Ach jistě zas nějaký žert... ?" jsem opět lehce zmatená

Deirdre: "Ne není to žert, prostě pohni sebou"

hater: "Moc pěkná bota, " mumlá si uraženě prodavač a ustupuje do pozadí, odkud sleduje dění.

Saltzhornia: "Jistě Tino jak si přeješ" poněkud schlíple udělám pár kroků v nových botách, zkouším jak sedí na noze

Saltzhornia: "Jen ten tvůj slovník, občas mám potíže rozumět" zatvářím se velice nešťatně, jako kdybych měla pláč na krajíčku

hater -> Saltzhornia: jsou stejné jako yz předtím, stále úplně nesedí a trochu tlačí.

Deirdre: *no to mi ještě chybělo* "Hlavně dělej"

Saltzhornia: "Ne tyto navíc i tlačí. " rozhodně zavrtím hlavou a zuju boty "Jiné nemáte?" jsem znechucena rychle natáhnu své botky

hater: Čínán přistoupil k Tině a zeptal se: "A vy nechtít něco na sebe? Máme moc pěkná zboží. " V koutku úst má velkou slinu, která musí každou chvíli ukápnout na podlahu

Deirdre : "NE díky" odpovím odměřeně "Tak jo.. je to vše?"

hater : "Ano, jistě, máme boty podle vašeho přání, " říká prodavač a vytahuje další krabice.

Saltzhornia: opět se probírám prádlem, krajky ve mě zjevně nebudí důvěru tak si rychle vezmu tři prostčí soupravičky s minimem ozdob v bílé barvě

Saltzhornia: pak přejdu k prodavači, do oka mi padnou kožené kotníkové botky, okamžitě si je ozkouším

hater: Ještě nekolik dalších pro Tinu dlouhých minut jste vybíraly a pak jste zaplatily a opustily číňanův obchůdek. Nechali za sebou špatně utřený prach a špínu skrývající se pod násem lesklých barev.

Deirdre: "ufff.. tak.. ted domů.. nějakej z ákla máš, jistě si časem koupíš něco lepšího.. JO.. v takových obchodech raději se s tou krásnou kreditkou nechlub.. je to o hubu"

Saltzhornia: "Teď už mám peníze jen na kartě, nebylo by lepší je vyzvednout Tino?" zeptám se poučena několika tajně přečtenými detektivními romány

hater: a dneska si už asi dáme utrum a postel

Saltzhornia : hater: říkala jsem si, kdy tě těmi nákupy zničím... máš výdrž.. na chlapa :-D//

Deirdre: "tak jo ale ne zbytečně moc.. pojd" mířím někam kde by asi mohl být nějakej bankomat

Saltzhornia: následuji tinu jak věrný psík, v novém oblečení s batůžkem na zádech jsem poněkud nesvá

Deirdre: nejhorší je že na tu slepici se člověk ani nemůže zlobit když napíše něco takového no kdo by odolal

Hra 10

hater -> Saltzhornia, Deirdre: Bankomat jste našli o dvě ulice dál. Není to příliš výstavní kousek, ale vypadá, že funguje. Stojí na rohu ulice vedle drogerie.

Deirdre -> Saltzhornia, hater : "tak si to vyber" pobídnu ji " a vrátíme se"

hater: Jack položil telefon a Louis se na něj nepříliš nadšeně dívá.

Saltzhornia -> Deirdre, hater: "Jistě Tino, jak si přeješ, jen bychom se asi měli zastavit i v drogerii" odpovím "Moje pleť a vlasy... no potřebuji nějakou kosmetiku" vysvětluji nesměle a tvářím se žalostně

hater : Jinak jste vy dva u Louise v bytě, který je sice pro čtyři dost malý, ale poskytl vám úkryt před sluncem.

hater: "Kam jsi to volal?" Ptá se Loouis vyzývavě Jacka.

Deirdre -> Saltzhornia, hater: zatočím očima v sloup bože za co mě trestáš. "Bude ti to trvat dlouho jako v tom obchodě nebo ještě dýl?" snažím se nebýt nepříjemná ale leze mi na nervy... sakra mám tu jeden krém trochu věcí na fuchtlení a taky žiju.. nechápu ji.. a asi nebudu ... "Fajn kup si co chceš, počkám tě tu" odevzdaně rozhodím rukama

Deirdre -> Saltzhornia, hater: "tak si to vyber" pobídnu ji " a vrátíme se"

Deirdre -> Saltzhornia, hater: zatočím očima v sloup bože za co mě trestáš. "Bude ti to trvat dlouho jako v tom obchodě nebo ještě dýl?" snažím se nebýt nepříjemná ale leze mi na nervy... sakra mám tu jeden krém trochu věcí na fuchtlení a taky žiju.. nechápu ji.. a asi nebudu ... "Fajn kup si co chceš, počkám tě tu" odevzdaně rozhodím rukama

hater: Jinak jste vy dva u Louise v bytě, který je sice pro čtyři dost malý, ale poskytl vám úkryt před sluncem.

hater: "Kam jsi to volal?" Ptá se Loouis vyzývavě Jacka.

sharpe: miky: "tak kdo to byl ? vyklop to narovinu a nesnaž s emi nějak mlžit " zatnu zuby a pohlížím na Jacka

Saltzhornia -> Deirdre, hater: "To tam mám jít sama?" vyděšenější výraz už nasadit nemohu " A co když... " nedokončím větu a zastavím se paličatě u bankomatu, v ruce žmoulám kartu

Mikymauz: "Proc se ptas?Neni slusne poslouchat cizi rozhovory" odpovim mu klidne

hater -> Saltzhornia, Deirdre : Kolem vás prochází starší paní s čivavou v ruce. Malý pes si vás z bezpečí náruče své paní podezřívavě prohlíží a tiše vrčí. Dáma vám také věnuje nepříliš příjemný pohled a konejšivě hladí svého svěřence.

Deirdre -> Saltzhornia, hater : "Promin ale já mám jen jedny nervy a poslouchat ještě o krémech bych nezvládla, řekla bych třeba pak něco čeho bych litovala a to nechci. Nebaví mě to a je to strašná otrava ti stát za zadkem a podávat ti věci" přiznám naprosto upřímně

Sharpe : miky: "protože nechci přijít o svůj majetek , a raději chci vědět o všem abych byl připravenej na cokoliv, ale už se o tom nebavme" je na Lousovi vidět že tento rozhovor značně vysiluje a otravuje " co nauít nějaké další stopy na tom hřbitově, te´d když o tom víme něco víc ?...... jen musíme počkat na děvčata" pousměje se.

Saltzhornia -> Deirdre, hater : nevydržím psí pohled a otočím se k bankomatu, vložím kartu, zadám pin a zjistím kolik mohu vybrat "Ale Tino, já přece nechci tvoje služby, jen radu" otočím se překvapeně přes rameno

hater -> Saltzhornia: Tvůj účet stále funguje jako předtím, k dispozici máš 5 000 dolarů

Mikymauz: "Nebudu proti" prikyvnu a nasleduju ho

hater -> Saltzhornia, Deirdre : Starší paní prošla kolem a společně s ní zmizelo i psí vrčení

Sharpe: miky: " jdem teda za dívkami ?" zeptám se ještě jednou pro jistotu

Saltzhornia -> Deirdre, hater: navolím maximální částku a zvolím tlačítko vybrat "Výborně otec ji ještě nezablokoval" usměju se a schovám peníze do kabelky "Tino myslíš, že je zde bezpečné nosit peníze v kabelce?" zeptám se tichounce "mám trochu obavy, "

Deirdre -> Saltzhornia, hater: "Ale mě nezajímá jak je ten krém dobrej nebo ne, já si holka kupuju na co mám... nemůžu si moc vybírat a stepovat půl hodiny u jedné halenky je fakt vopruz... "výraz se změnil na smutný "Promin, ale já tohle prostě nezvládám. šla jse s tebou protože tyhle podmínky neznáš"

Deirdre -> Saltzhornia, hater: *psi nás nemají rádi... ví... * ach jo.. mám ráda psiska.. chlupáče

Mikymauz: "Vis, jsou jista zenska zakouti, ktere jsou nam utajena. A je to tak lepsi pro obe strany.. ja bych je radsi pockal.. i tak vlastne nevim, kde hledat. Ty se snad vyznas v damskych obchodech?

Saltzhornia -> Deirdre, hater: "No možná bys mi mohla poradit, něco rozumného, spolehnu na tvůj výběr, a somozřejmě je ti to k dispozici" přemlouvám "Já bych bez tvé pomoci byl úplně bezradná" hraji na Tininu ješitnější část

Deirdre -> Saltzhornia, hater: "Prdlačky" odvětím a z adržuji smích... "ty mě vůbe cnepotřebuješ.. ne jak říkáš"

Sharpe: miky: od srdce se zasměju " ne to opravdu nezkoumám kde jsou ženská zákoutí a ty jejich místa " " ale asi jo počkáme zde, dáš si ještě čaj ?"

hater -> Saltzhornia: Z bankomatu vylezly penízky a na obrazovce se objevilo: "Děkujeme, přijďte zas"

Saltzhornia -> Deirdre, hater: "Potřebuji" zamračím se a paličatě podupnu "Tahle čtvrť mě děsí, tahle situace mě děsí... nikdy jsem nikde nebyla bez doprovodu vychovatelek, nakupuji jedině v salonech, tak jak se tu asi mám vyznat" po záchvatu vzteku zchladnu a znovu se tvářím jak hromádka neštěstí

Deirdre -> Saltzhornia, hater: "tohle na ně platilo?" povytáhnu obočí a dupnu si taky "takto? Tak promin zlato ale tohle na mě nefunguje" je ale vidět že se spíše bavím "Jednoduše - nápis drogerie - takže mýdla, krémy a podobně, vejde dovnitř, vezmeš si košík, nakoupíš si a vylezeš. Je v tom něco složitého?"

Mikymauz: "No ja si musim jeste na par minut odskocit, takze mne tady pockejte, brzy se vratim. "

Saltzhornia -> Deirdre, hater: "Košík? Jaký košík?" v tváři mám výraz nefalšovaného úžasu "To nesmím nakupovat s batohem?"

Deirdre -> Saltzhornia, hater: "Ale můžeš, ale tam si vezmeš prázdný košík tam si naskládáš co sis vybrala a pak to vybalíš u pokladny, nebo to té paní co tam je podáš na ten pás co tam má"

Sharpe: miky. ůždáný blbosti co by nás ohrozili , jasný ?" " víš že to myslim vážně a nechci se dostat do maléru"

Deirdre -> Saltzhornia, hater: *může být někdo tak roztomile blbej??? Může... *

Saltzhornia -> Deirdre, hater : "Nu dobrá. " hrdě pohodím hlavou, když vidím že přemlouvání nezabralo a odkráčím směr drogerie

Mikymauz: "Ano mami" odpovim , oblecu se a vyjdu ven

Saltzhornia -> Deirdre, hater: u dveří se otočím pak hrdě pohodím hlavou * vzmuž se jsi Adlerová* napomenu se v duchu a odvážně vkročím do vnitř

Deirdre -> Saltzhornia, hater: ztěží zadržuju smích... kecnu sebou na schod a hodím si do uší sluchátka s metallicou... *forever trust who we are, and nothnig else matters* poslouchám...

hater -> Saltzhornia, Deirdre: Becky Lynn vstoupila do obchůdku a notnou chvíli tam vybírala nějaké věci. Tina zatím byla venku a po delší době se dočkala své společnice.

Sharpe: "tss prej mami" nasupěně si zabručím pro sebe

hater -> Saltzhornia: promin, ale tuhle scenku preskocime, jednou stacilo ;-)

Saltzhornia -> hater: srabe :D, no dobrá nebudu tě týrat, vzhledem k tomu žes mi tu kartu nebloknul :)

hater -> Saltzhornia, Deirdre: když se Becky LYnn vrátila, vydali jste se zpět k Louisovio do bytu. Trefit nebylo těžké a když jste zahnuli do uličky s kovovým požárním schodištěm....

hater -> Saltzhornia, Deirdre: Vstoupili jste do uličky a vidíte, že po schodišti schází Jack. Zřejmě má někam namířeno.

) Saltzhornia -> Deirdre, hater: jsem celou cestu ponořena do hrdého mlčení, kabelku mám přitisknutou na hruď

Deirdre -> Saltzhornia, hater: usmívám se, princeznička se nám naštvala... "Jacku?" ozvu se

hater -> Saltzhornia, Deirdre, Mikymauz: "Jacku?" zeptala se Tina. Jack schází dolů k vám

Sharpe: po tom co Jack odešel, chvíli jsme dumal v křesle kde asi tam Jack může být nebo kam má namířeno, nedámi to a jdu do malé předsíňky a obléknu se také...... hned se vydám na cestu za Jackem... "nemůže být daleko odešel teprve pře chvilkou a já totu znám víc než on" říkám si pro sebe v naději že ho vystopuju a budu vědět co a jak

Saltzhornia -> Deirdre, hater, Mikymauz : "Jacku? Stalo se něco?" tázavě nakloním hlavu na stranu a pozorně si Jacka prohlédnu

Mikymauz -> Saltzhornia, Deirdre, hater : "Ahojte. Mam domluvenou jednu zchuzku, za chvili prijdu. Louis vas ceka nahore"

Deirdre -> Saltzhornia, hater, Mikymauz: *jééé ona mluví:))* přijdu k Jackovi blíž

Deirdre -> Saltzhornia, hater, Mikymauz: "Soukromou předpokládám" pokývu hlavou a přihmouřím kočičí oči

Saltzhornia -> Deirdre, hater, Mikymauz: "Je rozumné scházet se.. s minulostí?" starostlivě nakrčím čelo

Mikymauz -> Saltzhornia, Deirdre, hater: "Se tvarite, jakobych sel na rande.. ja s chlapama nerandim.. jdu si pro nejake ty drby o tom shorelem baraku"

Deirdre -> Saltzhornia, hater, Mikymauz: pousměju se "Okej okej, jak chceš"

Mikymauz -> Saltzhornia, Deirdre, hater : "Kde vas najdu?"

Saltzhornia -> Deirdre, hater, Mikymauz : "Nu jak myslíte, tedy přeji dobré pořízení" pokývnu hlavou, ale pochyby mi evidentně trápí dál

Deirdre : "No tak my se asi vrátíme nahoru k Luisovi.. Chceš jít sám dobrá. Hodně štěstí" otočím se na patě ošoupaných tenisek

Sharpe: "sakra!!" " co to zas .... ?!!" ůtohle není dobré, něco bych měl dělat" rozzuřeně řeknu

Saltzhornia -> Deirdre, hater, Mikymauz: bezeslova se vydám nahoru, díky novým botám se mi daří stoupat po schodišti vcelku elegantně a bez neustálého ohrožení zlomeninou

Deirdre -> Saltzhornia, hater: čiperně ji následuji

hater -> Deirdre, Saltzhornia: Stoupáte vzhůru po schodišti a tentokrát to jde mnohem lépe. Došli jste až ke dveřím do bytu. Je Louis stále doma?

) Deirdre -> Saltzhornia, hater: rozhodně zabuším na dveře

Saltzhornia -> Deirdre, hater: zdvořile zaklepu na dveře, pak kouknu jestli nevidím zvonek

Saltzhornia -> Deirdre, hater: "Psst" syknu na Tinu podrážděně, její neurvalé způsoby mi začínají iritovat

Deirdre -> Saltzhornia, hater: "Copak se ti nelíbí?" zeptám se klidně a roztomile?

hater -> Sharpe, Deirdre, Saltzhornia : Ozvalo se klepání a zároveň bušení na dveře.

hater -> Saltzhornia : Zvonek tam není, je to požární schodiště.

Saltzhornia -> Deirdre, hater : znovu zaklepu "Louisi?" zeptám se tiše

Deirdre -> Saltzhornia, hater : na tváři je znát netrpělivost, jeslti neotevře ty dveře tak je prostě vykopnu a je to...

Sharpe -> Deirdre, Saltzhornia, hater : To jste vy ? tak brzo ?

Deirdre -> Sharpe, Saltzhornia, hater: *brzo prej* "Jo to jsme my otevři prosím"

hornia -> Sharpe, Deirdre, hater : "šli jsme přeci jen na nákup, Louisi. A co vy s Jackem, přišli jste na něco?" zeptám se zdvořile a čekám až mne pozve dál

Sharpe -> Deirdre, Saltzhornia, hater : ttak já teda běžim" neochotně dodám a je jasné že mě něco dost vytočilo

Deirdre -> Sharpe, Saltzhornia, hater: netrpělivě přešlápnu a vyčkávám

Saltzhornia -> Sharpe, Deirdre, hater: c výrazem naprostého překvapení zírám na dveře, pak se zamračím *co je s ním?*

hater -> Sharpe, Saltzhornia: Po delší chvíli vám Louis otevřel.

Deirdre -> Sharpe, Saltzhornia, hater: "no toto trvalo" neodpustím si.. a pak se zarazím "Luisi.. co se stalo?" vydechnu jen tak ze zvyku.. i když vlastně už nedýchám

Saltzhornia -> Sharpe, Deirdre, hater : stojím mírně zamračená mezi dveřmi "Děje se něco Louisi?" zeptám se tiše a čekám ž mi pozve dál

Sharpe -> Deirdre, Saltzhornia, hater: *já ti dám trvalo* pomyslím si a zamračím se " nic se nestalo" a opět se usadím ke svému notebooku

hater : Vstoupili jste dovnitř a zavřeli za sebou dveře.

Deirdre -> Sharpe, Saltzhornia, hater: pokrčím rameny "dobrá, zjistil jsi něco ?" usadím se rovněž do křesla

hater: Netrvalo dlouho a ozvalo se znovu zaklepání a za dveřmi byl Jack. Už se vrátil ze své schůzky.

Saltzhornia -> Sharpe, Deirdre, hater: "Louisi? Včera jste se mnou tuším chtěl o něčem mluvit. " nadzvednu obočí

Sharpe: vůbec na nic nereaguju a je mi všechno jedno, je znát že se chová naprosto flegmaticky a nedbá na vaše utrápené dušičky

Saltzhornia: s pocitem, že mi nikdo nechápe se odeberu do koupelny

Deirdre: opřu se "Dobrá jak chceš" odpovím klidně.. klidně si nemluv ..

Saltzhornia -> hater: chceš podrobný popis, nebo se spokojíme s tím, že jsem se převlékla, přemáchla si špínu a opravila nalíčení

hater -> Saltzhornia: jen se klidně rozepiš ;-) když se to odflákne, tak to nestojí za to, ...

Mikymauz: "copak se deje?" optam se po prichode

Deirdre: "Jak to dopadlo" proberu se z apatie

h ater : Sedíte v pokoji a Louis klidně něco ťuká do počítače. Becky odešla do koupelny.

Saltzhornia -> hater : vstoupím do koupelny a s povzdechem se opřu o vanu *Co se to s těmi lidmi děje?* nechápavě vrtím hlavou. Pak si odložím battůžek do kouta a vyndám si čisté prádlo. *Tak které si vezmu?* rozjímám nad podprsenkami a kalhotkami

Mikymauz: "Celkem nic nove" podam ji obalku

Saltzhornia -> hater : to přemýšlení o ničem mě uklidňuje, nakonec jedny vyberu a začnu se pomalu svlékat, v zrcadle sleduji, jak mi sedí nová halenka a džíny, zkoumám jestli proměna v upíra nepošramotila mé mladé pružné tělo.

hater -> Saltzhornia : Koupelna je stejně malá jako předtím, s tvými novými věcmi snad ještě menší. A také je zřejmě studená, přestože ti to nepřijde.

hater -> Saltzhornia : Proudění vody je uklidňující a masírování příjemné, přestože v tak primitivních podmínkách.

Deirdre : "Co já s tím?" dívám se na tu obálku podezřívavě.. a pak ji převezmu

Mikymauz: "No treba se do ni podivat a precist si, jaky sem donesl ulovek, ne?" navrhnu

hater : Tina rozbalila obálku a zahloubala se do krátkého textíku v ní.

Deirdr e: pousměju se na Jacka a koketně mrknu kočičím očkem a čtu

Deirdre : "tak to je maras" pronesu potom

hater -> Saltzhornia : Proudění vody je uklidňující a masírování příjemné, přestože v tak primitivních podmínkách.

Saltzhornia -> hater: vyndám si kosmetiku a vstoupím pod sprchu, nechám na sbe téct vodu a pomalu se obaluji voňavou pěnou, chvíli si pokožku masíruji houbou *No tvrdili že je z mořských řas ale ta kvalita* nakrčím nos, ale nenchám si pokazit zážitek z koupele, pak se zahalím do ručníku a důkladně osuším

hater -> Saltzhornia : V zrcadle vidíš dokonalou Becky Lynn, krásnou a něžnou. To oblečení k ní vůbec nesedí a připadá ti tak nějak ubohé. Ovšem nic lepšího nemáš a když se podíváš podruhé nevypadáš až tak špatně.

Saltzhornia -> hater: s povzdechem uchopím do dvou prstů své špinavé prádlo. S pokrčeným nosem nešikovně namydlím kalhoty. Neobratně mnu pod sprchou něžnou krajku, jindy tak příjemnou a jemnou, teď až nechutně špinavou, to samé udělám s něžne vykrojenou podprsenkou. *Snad to moc nezničím* pomyslím si a oplachuji mýdlo z prádla

hater -> Saltzhornia : Praní je také improvizované, ale po té máš dobrý pocit z vykonané práce. Sice to není žádný zázrak, ale svůj účel to splní. a smazal sem to s těmi ručníky, promiň.

Deirdre : a podám Jackovi obálku.. "JSi dobrej" pochválím ho

Saltzhornia -> hater: Pak odložím neustále kouzající ručník, uchopím pleťové mléko a začnu pomalu natírat kůži na celém tě. Jeho příjemná vůně mě uklidňuje, zatoužím po masáži, na kterou jsem byla zvyklá a vzpomínám co asi dělá otec

hater -> Saltzhornia : Obvyklé činnosti tě uklidňují a pomalu ti vrací ztracenou jistotu. Tví společníci jsou sice dost podivní, ale jsou to přece také lidé

Deirdre : "Podívej Jacku, myslíš že to byl Maldonato?" zeptám se

Saltzhornia -> hater: odložím mléko a soustředěneě si prokartáčuji vlasy, pak se donutím si pospíšit, jsem zvědavá co objevil Jack, a co je vlasně Louisovi. Obléknu si prádlo a kritickým okem se podívám do zrcadla

hater -> Saltzhornia: Výsledek je dobrý, přestože jsi zvyklá na mnohem lepší pěči. Oblékla jsi se obyčejněji, ale přesto je na první pohled poznat, že jsi něčím výjímečná. Opodál se válí mokré prádlo a batoh s šaty.

Mikymauz: "Ja myslim, ze jo.... a mam jeste neco.. ted mne to napadlo.. asi sem uz paranoidni, ale pry poldove nasli mrtvou prostitutku probodnutou zrejme nozem"

Deirdre: "Víš jak vypadala cokoliv?"

Saltzhornia -> hater: Velice pozorně obnovím líčení, pak pověsím prádlo na držík na ručníky a uchopím batoh. Hrdě se narovnám a vypluji z koupelny. Už se zase cítím lépe, čistá a voňavá

Mikymauz: "Prave nevim"

Deirdre : "no.. pokud by to byla Rodná tak by ji asi nůž nezabil ne?"

Mikymauz: "Pokud to byl nuz"

hater : Dveře koupelny se po delší době otevřely a vyšla z nich Becky Lynn v nových šatek, upravená, učesaná, nalíčená a voňavá...

Saltzhornia: "Jacku" pozdravým půvabným pokývnutím "Byla vaše schůzka úspěšná?" zeptám se s úsměvem

Deirdre : "Jsi kočka jak pes" usměju se a ukážu ji zvednutý palec (ano palec ne prostředník at nejsou zase kecy)

Mikymauz : "Da se rict"

Saltzhornia : "Prosím?" nechápavě vykulím na Tinu oči "Aha slang" dojde mi a zachichotám se

hater -> Saltzhornia : (si klidne vyber nejake saticky, konkretni barvicky a strih ;-) )

Saltzhornia -> hater : hele buď rád že jsem se krotila :)

hater -> Saltzhornia : ale ostatni nemaji prece jasnou predstavu jak becky vypada... ;-)

Saltzhornia -> hater : jemně růžová halenka, s lehkým výstřihem zdůrazňující poprsí, dlouhé rukávy s rafinovaným šněrováním. černé obepnuté džíny a v předsíni stojí kotníčkové botky na malém klínku, aby zdůraznil pěkně tvarovaná lýtka v ruce černé džínové sáčko do pasu :)... stačí :)

hater -> Saltzhornia : no, to neni spatne ;-)

Saltzhornia : zářivě se usměji "Už je vám lépe Louisi?" zeptám se

hater -> Saltzhornia: Tina v ruce drží bílý arch papíru s nějakým textem.

hater : "Ne, ... totiž ... ano jistě, " koktá trochu zmateně Louis a pak se raději podívá zpět do monitoru.

Saltzhornia : "Nějaké novinky, pánové a dámo?" udělám pár kroků k Tině a se zájmem sleduji papír v její ruce

Deirdre : počkám co Jack k tomu poví, obálku má zpátky tak co.. navíc já si komunikaci s Becky užila až až

Mikymauz : "Jo, napsal sem Jeziskovi o par informaci a on mi odepsal" podam ji obalku

hater -> Saltzhornia : Dostala jsi obálku (jsem myslel, že obálku má Jack a papír Tina :-)) a z ní vytáhla papír na kterém se píše:

hater -> Saltzhornia: Anonym ohlásil požár na adrese... Příslušníci dorazili na místo krátce po požárnících, ale nemohli nic dělat. Požárníci uhasili požár a v troskách bylo nalezeno deset těl. Provedené výslechy ukazují na skutečnost, že krátce před požárem došlo v domě k násilnostem a následně od něj odjelo několik mužů v luxusním stříbrném mercedesu. Podle patologa byl v domě velký žár, protože někteří mrtví shořeli tak, že z nich zůstaly jen kosti. Podle zprávy požárníků byl požár založen úmyslně a k jeho zapálení byl použit benzín rozlitý kolem domu. Ten se tak proměnil v obrovskou ohnivou klec a ti co zůstali uvnitř neměli šanci přežít.

hater -> Saltzhornia: Pro nedostatek důkazů byl případ odložen.

Saltzhornia : "Děkuji Jacku" opět blýsknu milým úsměvem, koupel a nákup mi evidentně vrátili dobrou náladu

Saltzhornia: otevřu obálku a soustředěně se zahloubám do obsahu

Deirdre: aspon někomu.. *ale zase se cítí líp.. a nebude lítat v hadrech od Armaniho a divit se i ušima že na ni lidi čumí jak pera z gauče* nálada se zlepší, ráda jsem té květince pomohla a za ten vopruz to stálo

Saltzhornia: můj úsměv pomalu bledne, pak nasucho polknu a zvednu hlavu... strašné... zamyslím se "Nevarovali nás před ohněm, co když to byli Rodní" přejedu ostatní značně vyděšeným pohledem

Deirdre: "Stříbrný mercedes, podle všeho to mohl být Maldonato"

Saltzhornia : "Máte pravdu Tino, a právě proto si to myslím, Rodní, nebo jejich služebníci" přikývnu a vypadám že přemáhám žaludeční nevolnost

hater: "Prosím?" Louis se zvedl od svého notebooku jako kdyby si teprve teď všiml papír a pak přisotupil blíž: "Můžu se taky podívat?"

Saltzhornia: "Jistě Louisi, vidíte, zaráží mě ten velký žár. Proč tolik ohně, kdyby nemohli obživnout. " podám mu papír

Deirdre: zachvjěu se a schoulím "Do prdele to je humus" vyleze ze mě

hater: Představa ohromného sloupu žhavého pekla ve vás nevzbuzuje příliš příjemné pocity.

Saltzhornia : nad drsnými slovy Tiny se zajíknu ale pak nesměle přikývnu "Dalo by se to tak vyjádřit Tino" šeptnu nesměle

Deirdre: Je mi nanic.. jdu energicky do koupelny

hater: Louis převzal papír a chvíli si četl a pak si začal mnout bradu: "To je zajímavé, " říká nevrušeně a pak papír s kyselým úšklebkem podal zpět Becky Lynn, "nechtěl bych být na jejich místě. "

Deirdre: po chvilce se vrátím a kecnu sebou do křesla

Saltzhornia : to drsné prohlášení se mnou na chvíli otřese "Ale... ehm původně jste se mnou chtěl o něčem hovořit Louisi" rozhodnu se změnit téma

hater: "To nebylo nic duležité, " Louis potřásl hlavou a vrátil se zpět ke svému křeslu s notebookem, ...

Saltzhornia : "Myslím že ano, o něco jsem vás přece žádala" pronesu velmi tiše a důrazně

hater: "Dobrá, tak co teda teď?" Ignoruje Louis Beckyinu žádost, "Půjdeme najít tu voodoo čarodějnici?" A zadíval se přímo na Jacka.

Mikymauz: "Jo, vem virguji, ja vemu zasobu spendlicku" odpovim Louisovi

hater: "Jsem myslel, že se v té čtvrti vyznáš, ... kromě toho máme přece tu adresu... " odpovídá flegmaticky Louis a položil si na kolena notebook a zase se zadíval do obrazovky.

Saltzhornia: vzdorovitě nakrčím ret "Vy jste na mě zapoměl Louisi" podotknu dotčeně "Ale dobře, já počkám až si na mě uděláte čas" vzdorovitě se otočím směrem na Tinu a Louise okázale ignoruji

Deirdre: "Ale to je dobrej nápad. nevysedávat furt na zadku a pindat"

Mikymauz : "Neudelat si na vas cas by byl hrich.. ale udelat si ho, skoncilo by to asi stejne" neodpustim si na Beckynu adresu

Mikymauz: "A co ta vrazda?"optam se plena

Deirdre : pobaveně se usměju.. tímto stylem to nepůjde holka

Saltzhornia : dotčeně pootevřu pusu, a sjedu Jacka ničivým pohledem... pak pusu zas zavřu "Jaká vražda?" pípnu

Mikymauz: "Zabili nejakou sla.. slachovitou damu nizsi tridy.. "

hater : Louis nezvedl oči od monitoru a jen zahuhlal: "New Orleans je podle statistických údajů město s velkým množstvím kriminality. Takové úmrtí není nic zvláštní. Umře tu víc než šedesát lidí ročně. "

Saltzhornia: miky. : "šlachovitou?" předvedu jeden ze svých absolutně zmatených pohledů

Deirdre: "šlapku" vybafnu neurvale

Saltzhornia : otevřu pusu k dalšímu dotazu a po Tinině odpovědi ji zase zaklapnu "Chápu" přikývnu stydlivě

Deirdre : "Promin.. "hlesnu

Saltzhornia: otevřu pusu k dalšímu dotazu a po Tinině odpovědi ji zase zaklapnu "Chápu" přikývnu stydlivě

hater: Louis si ti3e povzdechl: "Dal bych si cígo. "

Deirdre : "Tak s tím ti nepomůžu" pokrčím rameny

Saltzhornia : "A nebyla ta.. ehm dáma.. naše hledaná z hřbitova?" zamyslím se a pokouším se ignorovat drsné výrazivo

hater: "Trafika je na rohu, dám ti pět babek. " Navrhuje Louis.

Deirdre : "to právě nevíme ale zase myslíš že by rodnou zabil obyčejnej nůž?"

Deirdre : "Skoč si tam sám"

Saltzhornia: "A byl určitě obyčejný? Co o tom vlastně víme?" ponořím se do problému

Deirdre : "ho.. " .. "houby" pokrčím rameny.. "nejlepší způsob je zvednout zadky a podívat se. Sezením a pindáním nic nevyřešíme"

Mikymauz: "No takovehle otazky sme probirali, kdyz ses probirala licidlami, vis?" odpovim becky

hater: "Sem myslel, že když zabijete upíra, tak se promění na hromádku popela, ... " zahučel Louis, "znám to z jedný hry. "

Mikymauz: "To bude ten problem Louisi. Vetsinu reality znas z te hry. "podpichnu ho

Saltzhornia: "To .. jistě" souhlasím *bože proč mluví tak hrubě, taková milá a hezká dívka* zavrtím hlavou a pak pokrčím rameny

Deirdre : "z jaké hry?" zeptám se s zájeme

hater : "Hlavně, že ty jsi upírem už dvěstě let, " odpověděl ledově Louis Jackovi.

hater: Louis se zájměm pohlédl na Tinu: "Hraješ počítačové hry? Jmenuje se to Vampire: the Masquerade"

Mikymauz : "Jo, presne tak se zacinam citit"

Deirdr e: "ne... povídej o čem to je"

Saltzhornia: "Ale pánové. Problém je, že o naší nové.. ehm existenci moc nevíme. a dokud nenajdeme nae... rodiče" vyslovím s jasnyým despektem a nechutí "tak se asi nic nedovíme" dokončím myšlenku

hater: "Máš tam takovou postavičku a běháš s ní nejdříve v historii někde po evropě a pak i u nás v americe. Je to docela sranda. " Vysvětluje zaujatě.

Deirdre: "Povyprávíš mi to pořádně jak bude čas?" vypadám kupodivu rovněž zaujatě

Saltzhornia : poněkud nechápavě sleduji Tinu a Louise

hater: "Dá se to hrát i po sítí a mohli by jsme spolu zapařit, jen sehnat někde dost notebooků, " přemýšlí nahlas Louis

Deirdre: "to by šlo" usmívám se.. "ale ted vyřešíme ty trable"

Saltzhornia: "není to poněkud dětinské?ů namítnu chabě

Deirdre: "Někdo lítá mezi hadry a pudřenkami někdo si hraje a kdo si hraje, nezlobí" usmívám se

Saltzhornia: "Dokonalý vzhled je pro dámu důležitý, je nutné správně reprezentovat. Ostatně správně oblečená a nalíčená žena, je sebevědomá a tudíž úspěšná" odseknu Tině

Deirdre: "Ale ano samozřejmě.. " odmbydu Becky.. a dívám se s úsmjěvem na Luise "tak jo vyrazíme ne?"

Hra 11

hater: Po té co jste se probudili v parku Louise Armstronga, zjistili jste, že se něco změnilo. Něco se vám stalo. Někdo vás zabil.

hater : Přesto jste zůstali živí a stali jste se navěky prokletými stvořeními temnot

hater : Už nejste lidé, jste upíři.

hater : Žijete na úkor jiných. Každou noc si hledáte svou oběť, aby jste ji mohli okrást o životodárnou tekutinu. Proč? Protože teď jste upíři. A proč jste upíři? Kdo vám to udělal? S jakým záměrem? Jak se to přesně stalo?

hater: To přesně nevíte. Víte však kde hledat někoho, kdo vám o tom může říct něco víc.

hater: Máte adresu nedávno vypáleného obchodu. Možná tam najdete jen prázdnou postel, ale možná něco víc.

hater: Dnešní noci jste se tam vydali.

hater: Jízda Jackovým autem byla krátká a je vidět, že řidič se tu vyzná.

hater: Obchod je ve čtvrti Tremé, ve čtvrti kde se v noci toulají ozbrojené ganagy, feťáci a prostitutky. Domu tu nejsou vůbec tak výstavní jako ve Francouszké čtvrti a ulice nejsou tak uklizené jako tam.

Deirdre : *njn bordel ulice* povzdechnu si

hater : Zastavili jste kousek dál od domu a zbytek jste šli pěšky

hater: Průčelí obchodu stojí osamoceně naproti přes ulici od zabedněné plynové stanice. Na parkovišti před ním jsou stále spálené zbytky knih a jiných věcí. Přední dveře úplně chybí, jsou nahrazeny hrubými prkny a na nich je nápis VSTUP ZAKáZáN. Okna jsou zajištěna podobným způsobem. Zadní dveře budovy tu sice stále jsou, ale v pantech visí značně ochable.

hater: Stojíte kousek dál od onoho domu a nerozhodně se na něj díváte. Co teď?

hater: Jack nepřítomně hledí na spálený dům a na tváři má kamenný výraz. Co se mu asi honí hlavou? Je venitř opravdu ta, která jej přivedla k tomuto proklatému životu?

Deirdre : "tak bychom měli vejít ne?" vyhrknu "ne tu stepovat jak eňa"

Saltzhornia : "A je to bezpečné?" projevím obavu a znechuceně nakrčím nosík

Deirdre : "O nic méně než tady. Klidně si tu zůstan" pokrčím rameny

hater : Mlčíte a zdá se, že noční New Orleans mlčí s vámi. Žlutá světla lamp se zdají rozmazanější, provoz na ulici pomalejší a opatrnější. Jakoby na něco čekal.

Deirdre : netrpělivě přešlápnu

hater : O kousek dál zastavil žlutý taxík

Sharpe : ohldnu se po něm a někoho čekám, "že by snad on ?" .....

hater : Vystoupil z něj vysoký muž s širokým texaským kloboukem. Krátce si vás změřil pohledem a pak se sklonil k okénku taxíku, aby zaplatil.

Saltzhornia : couvnu do hloučku a podezřívavě se podívám na taxík

Deirdr e: *Neboj se dítě já tě ochráním* schovej se za tinu šup:)

hater : Muž se narovnal a znovu sde podezřívavě podíval na vaši skupinku. Asi vypadáte jako dost podezřelá skupinka. Pak se otočil a odchází opačným směrem. A vám blesklo hlavou, že teď je ideální příležitost na něj zaútočit. Pak jste si však uvědomili, že jste na ulici a že by taxikář měl zřejmě dobrý výhled

Saltzhornia : lehce si olíznu rty "Myslím že bychom přece jen měli vstoupit, nebo snad vy nemáte chuŤ? zeptám se poněkud dvojsmyslně a nespouštím oči z muže v klobouku

Deirdre : "Jdeme!" zavelím a vykročím

Mikymauz: "Jo pojdme"

Sharpe : "ale proč ne ?" a nabídne vstup dámě první " dámy vašeho elegantu mají přednost" pobízí Becky

hater: Dům má dva vchody, přední a zadní. Přední je zabedněný a cedulí a ten druhý nevypadá příliš udržovaně.

Saltzhornia: držím se v závěsu za Tinou a pokouším se ovládnout chuť na čerstvou krev i strach z neznámého domu

hater: Přední dveře úplně chybí, jsou nahrazeny hrubými prkny a na nich je nápis VSTUP ZAKáZáN. Okna jsou zajištěna podobným způsobem. Zadní dveře budovy tu sice stále jsou, ale v pantech visí značně ochable.

Sharpe : přejde blíže ke *dveřím* s nápisem a zákaz..... a začne si je s nelibostí prohlížet " mám dojem že tudy se tam určitě dostanem"

Saltzhornia : "Pánové budete tak laskavy a otevřete nám ty dveře, nebo snad očekáváte, že je vyrazíme my?" zeptám se lehce jedovatě a nechám v hlase zaznít patrné znechucení

Mikymauz: " A jo, damy si spini ruce, jen pokud jde o jidlo" usklibnu se a podejdu bliz k latkam

Deirdre : zamračím se "Hele uděláš to nebo ne" blýsknu kočičíma očima, poslední co potřebuji jsou kecy takové nudle kterou porazím kdykoliv

Saltzhornia: "Vaše neustálé invektivy mě značně iritují p, pane Jacku, mohla bych se k vaší škodě, přestat chovat jako dáma" přimhouřím oči a nasadím neobvykle ostrý tón

Deirdre : založím ruce do kapes s výrazem "tak do toho" pozoruji becky a mlčím

Mikymauz : "Treba by ste konecne zapadla" podotknu

Mikymauz : podivam se na latky.. "nemate nahodou nekdo v kapse pacidlo?"

Saltzhornia : "Momentálně bych ocenila, kdyby jste se vy propadl, například těmi dveřmi" odseknu zprudka

Deirdr e: "tak tohle bylo do prdele hodně ošklivé. Jděte oba do háje. Becky je z jiného světa a ty ji to nemusíš omlacovat, a ty becky se trochu snaž"

Mikymauz : "No jo, a druhou ruku mam jeste volnou takze bych treba mohl prerazit nejakou betonovou zed na vase prani"

Deirdre: prudce vyrazím a zkusím to prostě vykopnout nohou:)

hater -> Saltzhornia : Jak se tam rozčileně díváš kolem všimla jsi si, že boční zeď je kapku poškozená a zdá se, že je místo ní nějaký kus plechu. Možná by se dal odchlípnout.

Sharpe : prohlížející Louis najednou zpozoruje jak se na něj řítí noha Tiny a rychle uskakuje pryč " no co tohl..... " nemá slov

hater : Tina prudce švihla nohou a po celé ulici se rozlehl zvuk prudkého úderu. Dřevo zapraštělo a jedna z latěk se zlomila.

Saltzhornia: "Spíš ji použijte k ucpání svých úst, když se neumíte chovat slušně" odceknu přejdu ke stěně a zkusmo zalomcuji plechem na zdi

Mikymauz: "Vidim, ze si nasla pacidlo" usmeju se

Saltzhornia -> hater : zkouším kterým směrem by šel uvolnit, vkládám do toho celý svůj vztek

Deirdre: "Co kdybys nepindal a pohl prdelí Jacku?"

Mikymauz: "Dekuju netancim" odvetim a opru se o budovu

Sharpe : ů no fuj... , tohle mi už nedělej" oboří s ena Tinu

Deirdre : zatnu ruce v pěst a zamračím se "A co jak omám dělat? Poslouchat kecy jednoho pritimitva a rozmazlené holky nad pár dřevy? Chceme dovnitř ne? takže pokud mi pomůžete, byla bych vám velice VDECNA"

Saltzhornia -> hater : výsledek mého snažení?

hater -> Saltzhornia : Odchlípnout jde směrem k tobě a relativně snadno. Mezera je dostatečně velká, aby jsi mohla proklouznout dovnitř.

hater -> Saltzhornia : Bohužel jsi si však přitom zlomila svůj pěstěný nehet, ...

Sharpe: " jen klid, "

Deirdre : povzdechnu si a stisk rukou trochu povolil "prostě kolem je plno keců a skutek utek" rozhodím rukama "a mě tu nebaví stepovat do rána"

Saltzhornia: "Rozmazlená holka má jediná z vás oči a mozek. Budete se hádat nebo jdete dovnitř?" Prskám vztekle "Jau můj nehet" zakvílím nešťastně a držím jednou rukou odchlípnutý plech na zdi. Vytvořila jsem dostatečný průchod

Mikymauz : "No bud nam ukazes jeste nejake kousky a prekopes se dovnitr, nebo se koukneme na ten zadni vchod.. jestli to neni moc primitivni"

Sharpe: podívá s ena úlomky laťky a hledá vhodný kus na odloupnutí dalších kusů dřeva

Deirdre : protočím panenky a pak se neovládnu a rozchechtám se tiše na celé kolo... tohle už je fakt na mě moc

Saltzhornia: "Au můj nehet n... nevím co je tu k smíchu Tino" zakničím "Tak vlezete dovnitř, nebo chcete písemné pozvání, nebudu to držet do rána" zaprskám dílem vztekle a dílem neštasně

Deirdre : "Děkuji becky" usměju se a sílou vůle se přestanu chlamat chytím ji to "já to podržím.. jdi " pobídnu ji

Sharpe: " já bych si počkal na písemné pozvání" prohodí neúspěšně svůj hloupí vtip a leze dovnitř

Deirdre: *ovládnu sto chutí nakopat oba chlapce do pr... pozadí*

Mikymauz: "Mne ho neposilej, nas kmen neumi cist" vejdu

Saltzhornia: "Děkuji jsi velice laskavá Tino" usměju se a Louise sjedu zdrcujícím pohledem, pak se pokud možno elegantně protáhnu dovnitř

hater: Každý kromě Becky Lynn kdo chce vstoupit dovnitř musí uspět v hodu Obratnost + Atletika.

Saltzhornia : "Všimli jsme si Jacku, a divíme se jak jste se ve zdraví dožil mužného věku.. no i když mužného.. tss" rýpnu si a uchcechtnu se dost povýšeně

hater : Mezera je úzká a je obtížné se jí protánout.

hater -> Saltzhornia : Zlomený nehet se během okamžiku zase zahojil a není na něm nic poznat, ... kromě toho, že to stále stejně bolí.

Deirdre: tak jsi zkusím roztáhnout víc noc

Saltzhornia : ustoupím stranou od otvoru a pozorně se rozhlédnu

Saltzhornia -> hater : nevěřícně koukám na svou ruku a pak znova přejedu okolí očima, co vidím?

Mikymauz: "Se stredovekym chovanim prodavali i medievalni mysleni, vidte?" odpovim Becky

Deirdre : zaprskám "Více s tím nehnu"

hater: opakuji, hazi se k10 za kazdy bod dovednosti ci atributu, ktery mate

Saltzhornia: vzteky zasyčím "Jacku já vás varuji, ani mně není možná urážet do nekonečna. Mohla bych vás nemile překvapit. "

hater -> Saltzhornia : V obchodě je jediná velká místnost, zaházená pytli plnými neidentifikovatelného haraburdí. Na provizorním stolku sestrojeném z dvou sudů a rozbitých dveří leží hromádky knih a na každé zdi visí jeden hasící přistroj. Podlaha je pokrytá sazemi a skvrnami od krve a zdí jsou ozdobené moukou namalovanými podivnými symboly. Ve přední části místnosti kousek od hlavních dveří je půlkruh svíček a obrázků Panny Marie. Uprostřed něj klečí žena, kterou jste přišli najít.

Deirdre: "proboha lezte už"

Saltzhornia -> hater : opatrně přistoupím blíž "Promiňte... Dobrý den, madam" špitnu nejistě, vztek ze mě vyprchal, teď si se zájmeme prohlížím ženu na podlaze

Mikymauz : "To bylo vytecne ... ted uz jen kousek.. vaznosti" Rec vazne s mym vaznoucim telem. Mizerny centimetry. "Tudy neprolezu, sem, jak se na primitiva patri, moc veliky"

hater -> Saltzhornia: Žena nereaguje a stále klečí a modlí se. Tví přátelé jsou stále venku. Je to černoška, pravděpodobně jí bude zhruba 30 let, ale díky znetvoření její tváře si tím nejste jisti. Má krátkou sukni, podprsenku a krátké, černé vlasy. Nalevo od ní leží blond paruka s malým balíčkem peněz. Dívá se přímo dopředu na jeden z větších obrázků Panny Marie, nevnímá vás a její rty se pohybují v motlitbě. Po tváři jí stékají slzy a když se podíváte blíž, vidíte, že jsou to slzy krve.

Deirdre: " tak fajn, musíme najít jinou cestu - můžeš pokračovat v bourání"

Saltzhornia -> hater : nespouštím oči z ženy a ucouvnu k Jackovi, pokusím se ho protáhnout dovnitř

Sharpe: ještě jednou s ejikne po otvoru a následovně oznámí " tohle nemyslíte vážně ?" a odejde kousek dál od úzoučkého otvůrku s nelibím pohledem na tváři

Saltzhornia -> hater : protáhne se s mojí pomocí?

Mikymauz: "Uvidime se uvnitr, pane demolatore. " prohlasim a zmizim vzadu

hater: Můžete obětovat bod krve a přidat si k hodu 2 kostky.

Deirdre: zkusím prolézt

hater -> Saltzhornia : Bohužel jim nemůžeš nijak pomoci. Plech je ohebný jen do určité míry a více jej odhrnout nejde.

Saltzhornia -> hater : koukám na oba vchody, nešli by ze vnitř otevřít, případně okna to samé?

hater -> Saltzhornia: Zadni vchod jiste otevrit pujde, ovsem je nad nim podezrely kbelik.

Sharpe: oběhne kousek do zadu a opět študuje dveřní vstup

Saltzhornia -> hater : okukuju kbelík, půjde sundat aniž bych se polila?

hater -> Saltzhornia: Vidíš, že kbelík je podivným mechanismem připevněný ke dveřím a pravděpodobně je to past. V té chvíli se dveře otevřely, ...

Saltzhornia -> hater : odskakuju dozadu s varovným výkřikem "Pozór"

hater: Uslyšeli jste vysoký hlas křičet: "Pozóór"

Deirdre : "!!!!" vylezu zklamaně zpátky a pustím se do dalšího boření příček

hater: Přichází to zevnitř.

hater : Vzápětí se ozval zvuk rozbíjené skla a rachot přicházející odněkud zezadu

Deirdre: zakleju jako.. no jako tina a ženu se dozadu

Saltzhornia -> hater : co přesně se stalo, můžu už dveře otevřít bez nebezpečí?

hater -> Saltzhornia: Ve dveřích se objevil Jack a vzápětí se na něj vysypal kýbl plný skleněných střepů.

hater: Tina s Louisem se přesunuli dozadu a vidí, že v otevřených zadních dveřích stojí Louis a má kolem sebe rozsypanou hromádku skla. Kousek dál za ním, vevnitř stojí Becky Lynn

Saltzhornia -> hater: začnu se tiše chichotat, cudně se otočím zády a pohledem zkontroluji tu ženu

Deirdre: zmateně čumím jak pero z gauče "ježiš vyjste řvali jako by vás na nože brali" oddechnu si

Mikymauz: "Noze? jen to ne proboha. Jenom na sklo. Mizerny zensky, pojistka mi skoncila smrti a ona tu blbne"

Saltzhornia : "Snažila jsem se vás varovat" vzajíkám se smíchy, stojím zády ke dveřím a koukám někam do zadu

Sharpe: "ste okey ?" " jsme se dost vyděsil, tohle není normální, co se vám dělo ?"

Saltzhornia -> hater : co ta žena?

hater -> Saltzhornia: Zdá se, že je tak zabraná do motliteb, že si okolního hluku vůbec nevšimla.

Deirdre: povzdechnu si.. to bude hodně dlouhé, uvažuju že budu pít krev z placatky a poslouchat Metallicu, tohle je fakt krize

Saltzhornia: "A buďte potichu" potlačím smích a jdu dál do místnosti

Mikymauz: Nasleduju ji

hater : Na jackově tváři vidíte rudý šrám, který se však nepřirozeně rychle hojí až úplně zmizí.

Deirdre: *ještě chvilku a začne kdákat* ušklíbnu se znechuceně

hater : V obchodě je jediná velká místnost, zaházená pytli plnými neidentifikovatelného haraburdí. Na provizorním stolku sestrojeném z dvou sudů a rozbitých dveří leží hromádky knih a na každé zdi visí jeden hasící přistroj. Podlaha je pokrytá sazemi a skvrnami od krve a zdí jsou ozdobené moukou namalovanými podivnými symboly. Ve přední části místnosti kousek od hlavních dveří je půlkruh svíček a obrázků Panny Marie. Uprostřed něj klečí žena, kterou jste přišli najít.

hater: Je to černoška, pravděpodobně jí bude zhruba 30 let, ale díky znetvoření její tváře si tím nejste jisti. Má krátkou sukni, podprsenku a krátké, černé vlasy. Nalevo od ní leží blond paruka s malým balíčkem peněz. Dívá se přímo dopředu na jeden z větších obrázků Panny Marie, nevnímá vás a její rty se pohybují v motlitbě. Po tváři jí stékají slzy a když se podíváte blíž, vidíte, že jsou to slzy krve.

Saltzhornia : "A pak že na světě není spravedlnost, kbelík mě pomstil" ryýpnu si do Jacka a postavím se poblíž ženy

Deirdre : dívám se na ni a cítím smutek. Smutek? PRoč? Je to jedna z nich, ztěch co mi to způsobili.. Podívám se smutně na Jacka a pak ji dál sleduji. Zatracenej svět, zatracenej život... ee.. neživot

Saltzhornia: smích se ze mě pomalu vytrácí, zvážním až zesmutním pak se podívám na Jacka, tohle je jeho věc

Mikymauz: Neodvazuju se promluvit prvni, stojim vedle ostatnich a neme koukam

Deirdre : "Jacku"šeptnu opatrně a jemně se dotknu jeho ramene "tohle.. tohle.. je tvá věc" hlas zní smutně

Saltzhornia : položím Jackovi ruku na rameno a jemně ho pobídnu aby přistoupil k ženě

Sharpe : Hlavou se mi honí spoustu myšlenek , ale jedna je opravdu brutální, *nikd ybyhc to do sebe neřekl* pronese si ve svojí makovičce a dále pohlíží na ženu v naprostém tichu

Mikymauz : Pristoupim bliz k zene , stanouc vedle ni dotknu se jejiho ramena

Deirdre: sleduju a pohled jakoby zestárl

Saltzhornia: němě se podívám na Tinu a pak stočím pohled k Jackovi, zatajím dech až po chvíli mi dojde, že vlastně stejně nemusím dýchat

hater : Žena otevřela oči a pak se jí na tváři objevilo překvapení a vzápětí lítost. Její první slova jsou: "Ach Jacku, odpusť. "

hater: "Neměla jsem jinou možnost, " její hlas zní téměř jako nářek.

Mikymauz: Rozhlednu se po ostatnich a pak se k ni znova vratim.

Deirdre : nasaju vzduch.. a jsem zticha.. proč nám to udělali? PROC sakra? Proč nemůžu studovat, najít si normální ho chlapa... a.. žít myšlenky víří hlavou úděsnou rychlostí, najdu si nějakej pytel co není moc upatlaný od krve či mouky a posadím se, zabořím ruce do krátkých vlasů.. nechci slyšet ale přesto slyším...

Saltzhornia : těkám pohledem z jednoho na druhého *Jaké bude asi moje setkání? Uvidí mi rád, proč to udělal?* krčím čelo a pohroužím se do svých vlastních myšlenek a vzpomínek

Mikymauz : "M.. muzete mne pockat vedle?" rozhlednu se po ostatních

Deirdre: Nemusí tu nikdo vědět že jsem i já slabá... brečím no a?!?!?! otřu si oči a vyhrabu se na nohy "jasně " hlesnu co nejklidněji a šourám se vedle

Saltzhornia : přikývnu "Budete v pořádku?" zeptám se tiše

hater -> Saltzhornia: Tvé vzpomínky jsou příjemné a zároveň zahanbující. Nevíš nic určitého, jen že to byl muž a ten muž.... nevíš co jste spolu přesně dělali, ale vís že to bylo velmi nestoudné a tvůj otec by to jistě neschvaloval.

Mikymauz : "Asi uz nikdy" odvetim

Saltzhornia: tvářím se rozpačitě, zřejmě mi Jackův hlas z něčeho vytrhl.. "Buďte opatrný prosím" šeptnu kupodivu něžně, otočím se a jdu za Tinou

Deirdre: kecnu sebou na pytel a schoulím se

Saltzhornia : přikleknu k Tině "V pořádku?" zeptám se tiše

Deirdre : "ne" odpovím co nejklidněji

hater : Pozorujete symboly z mouky a krve na podlaze a po stěnách. Zcela jistě víte, že jsou to symboly vodoun, náboženství, které kníže Vidal zavrhuje a Maldonato jej označil jako znesvětitele církve.

Saltzhornia: "Já vlasně taky ne. " s povzdechem si sednu ve¨dle Tiny "Kdybych si alespoň vzpoměla, vědě+la bych co mám k němu cítit... ale takhle... " nechám slova viset ve vzduchu. sklopím hlavu a znovu se zabořím do vlastních myšlenek *Musím si vzpomenou... musím*

Deirdre : mlčím ztracená ve bezmocném vzteku a myšlenkách

hater -> Saltzhornia: Stále je tam to prázdno, bariéra která ti brání dostat se ke vzpomínkám. Ale jednou, až přijde čas, ... jistě dokážeš proniknout skrz a zjistit jak se ti to stalo.

Deirdre : otřu si oči a rozhodně se narovnám "Najdeme je a uvidíme co k nim cítit" řeknu rozhodně a palčatě..

Saltzhornia: Zvednu prudce hlavu "M8š pravdu Tino a teď by jsme to tu mělu prohlédnout. Musím něco dělat, jinak mi to vzpomínání připraví a zdravý rozum" řeknu rozhodně a začnu se procházet po místnosti, nahlížet do haraburdí a knih

Deirdre: pousměju se "nechce se mi v tom babrat, stejně nám to tu nepatří" zvážním

hater -> Saltzhornia : Knihy jsou nadepsané: "Baron Samedi, Vévés, Loa, ... " většinou soudíš, že se jedná o okultistické knihy. Dále jsi v jednom z pytlů našla prasklou skleněnou kouli a ohořelou kartu srdcového krále.

Saltzhornia -> hater : do jedné z knih se trochu začtu

hater -> Saltzhornia : Víš, že vodoun má v New Orleans dlouholetou tradici, přinesli jej sem bývalí otroci z Haiti a přežilo mezi nimi a jejich potomky až do dnešní doby. Jednu dobu jsi docházela na spiritistické seance, takže o tom něco málo víš a kniha, kterou jsi vzala do rukou pojednává o jednotlivých božstvech Vodoun. Jsou připodobňováni ke katolickým svatým.

Saltzhornia -> hater : snažím se vstřebat poznatky, pak knihu odložím a prolistuji jinou, využívám čas k zjištění co nejvíce informací... najdu něco výjmečného? Třeba o upírech? Nebo vysvětlení té krve u hrobu?

hater -> Saltzhornia : Otevřela jsi knihu nadepsanou vévés. Pojendává o rituálech vodoun. Rituály provádí hogoun, kněz vodoun, a obvykle k tomu používá mouku a krev. Těmi kreslí symboly a přivolává tak napřirozenou moc. Tyto symboly se jmenují vévés.

Deirdre: to čekání.. sakra mohl by si pohnout... mám sto chutí tam vletět

Saltzhornia -> hater : se zájmem listuji knihou a snažím se zapamatovat si co nejvíc, snažím se najít co mohli za rituál provádět u toho hrobu občas očima přejedu okolí, abych se vyvarovala nepříjemného překvapení

hater -> Saltzhornia : Bohužel tak rychle do toho proniknout nedokážeš, to by jsi potřebovala mnohem více času a při lepším osvětlení.

hater: Louis se tiše opírá o zeď a říká: "Zdá se, že Jack s ní má mnoho společné, ale my jsme slíbili Maldonatovi, že jí najdeme, ... "

hater : "A kníže je přece nejmocnější upír ve městě, " konstatuje flegmaticky, "bylo by fajn si u něj udělat očko. "

Saltzhornia: "Našli jsme ne? Nikdo z nás neslíbil, že jí přivedeme" ušklíbnu se aniž bych zvedla hlavu od knihy

Deirdre : "přesně tak. Navíc tohle je hlavně věc Jacka"

Deirdre: *a opovaž s emu něco vyslepičit.. a rozbiju ti nos a nejen nos*

hater : "Slíbili jsme to všichni, " připomíná Louis bezvýrazně, ... "navíc by jsme tím určitě získali výhodu. Zatím jsme úplně nahraní. Víme nějaké základy, ale jinak nic moc, ... chtělo by to nějakého mocného spojence. "

Saltzhornia: "Slušně see jí zeptám zda ho chce navštívit, ona slušně řekne ne. Pak projistotu nekoho z nás udeří aby jsme mohli tvrdit že se bránila a byla silnější... jednoduché" zvednu oči od knihy. "Předpokládám že se nabídnete jako obětní beránek Louisi" nasadím andělský výraz

Deirdre : "BLBost, zabijou ji" zavrčím

hater: "Já?" Ptá se Louis překvapeně, "proč zase já?"

Deirdre: "A nepolezu do prdele Maldonatovi, vůbec s emi nelíbí, řekli jsme že se pokusíme, ne že ji vydáme, navíc HLAVNE záleží na Jackovi" pokračuji nesmlouvavě

Saltzhornia : "Ostaně Vidal není jediný všemocný pán, ne? Uvidíme co nám ta dáma nabídne" zamyšleně kouknu do dálky "Nereda bych pohněvala toho barona, ostatně Vidal toho asi moc nezvládá, ostatně my jsme toho živým, vlastně mrtvým důkazem. "

Deirdre : "Osobně bych to nechala na Jackovi, je to jeho soukromá věc" mračím se

hater : Pak se zamračí a do jeho flegmatického hlasu se dostala i nějaká emoce: "Říkám jen fakta, jsme úplně zelenáči a kdykoli se může stát, že šlápneme do vosího hnízda. Pak se bude hodit někdo, kdo nám pomůže. "

Saltzhornia : "Proč vy Louisi? Přece neuhodí vlastního syna, vy takový statný muž to snesete snáz než my slabé ženy" zalichotím

Deirdre : "Nechci ji jen tak vydat na smrt jen proto abychom se zviditelnili. "

hater: "Och, " říká Louis až se skoro začervenal zjevně potěšen pozorností tak nádherné ženy.

Deirdre: *aspon je zticha, výborně becky*

Saltzhornia : "Právě vosí hnízdo, zatím ovšem Vidal moc nevyhrává, možná by bylo lepší přeběhnout ke svým rodinám. Co nám Vidal nabídl, jenom chytré řeči, pár výhrůžek a spoustu úkolů bez patřičnbého vysvětlení. " zachmuřím se "Kdo ví jaké má s námi záměry"

hater: "Takže ty myslíš, že ten Baron o kterém mluvil Alexandr je lepší alternativa? O něm ale nevíme vůbec nic. O Vidalovi víme aspoň něco. "

Deirdre : zaprskám no jaké asi "Jsme pinčlíci na šachovnici. Stále zapomínáte na Jacka.. Měl by to rozhodnout on, je to jeho právo. Neměli bychom mu do toho kecat. "

hater: "Pokud je to tvé rozhodnutí, " pokrčil Louis rameny, "já myslím, že do toho určitě taky máme právo trochu kecat. "

Deirdre: "trochu" významně se na něj podívám "To bylo nejdůležitější slovo"

Saltzhornia: "Muž vašeho vzdělání, jistě zná taje diplomacie a běžné politické praktiky. Proč je nepoužít. Ostatně ta žena nám může být velmi užitečná a je na Jackovi, jestli ji bude chtít vydat. To poslední co můžeme dopustit je, aby nás rozdělili, v jednotě je síla Louisi" přejdu k němu i s knihou v ruce a zadívám se mu do očí. Ruku mu položím na rameno "Věřím že nás nezklamete, vaše vědomosti by nám chyběli, a mě by se stýskalo po vaší spolkečnosti. "

Deirdre: pousměju se, umí to, to se musí uznat , nevzteká se jako já... v očích jsou ohníčky pobavení. tohle je ale potvora

hater: "Je to zatím naše jediná stopa. " Dodal ještě.

Saltzhornia : rozehraji klasickou hru z vyšší společnosti, jsem ve svém živlu " Louisi, nenechte se zlákat sliby muže jako je Maldonato, já je znám, jsou jak hadi. Nebezpeční, smrtelně nebezpeční. Pohrdají námi a na nás je, aby sme toho pohrdání využili ve svůj prospěch. Podcenili nás. " hovořím tichým sametovým hlasem pohledem se vpíjím do Louisových očí

hater: Louis jen mlčí a dívá se do modrých očí jižanské krásky.

Saltzhornia: "Louisi... O Baronovi víme, že je zatím skutečným soupeřem Vidala. Zřejmě mu působí hodně starostí a my z nich můžeme těžit pro sebe... Ostatně když se dostaneme k baronovi, můžem zjistimt mnohem cenější informace pro Vidala, než jen jednu ženu. Uvidíte, tuhle hru nemůžem prohrát, My už nemáme co ztratit" šeptám vymlouvavě "Pevně se rozhodneme až budeme mít více informací, musíme jednat rozvážně a hlavně společně. "

Deirdre : *já bych mu dala přes hubu a ona ho tu ukeca*

hater : "Asi máte pravdu, Becky Lynn" říká Louis

hater: "Teď zbývá jen toho Barona najít. "

Saltzhornia: "Věděla jsem že mě pochopíte. Vy znáte cenu informací a umíte s nimi skvěle pracvovat. Bez vás bychom se sem dnes nedostaly. " ovíjím kolem Louise svou síť "Myslím, že nás baron sleduje víc než Vidal, jistě ho potkáme v pravý čas . Uvidíme co nám řekne Jack, ne že bych sázela na jeho schopnost něco zjistit, ale snad ta žena bude sdílná"

Deirdre : "jedno podruhém, nejprve bych zkusila najít své otce"

Hra 12

hater : Byli jste představeni knížeti, vládci New Orleans a dozvěděli jste, že ti, kdo vás zabili spáchali zločin, který chce i on potrestat

) hater : Během další noci jste pak našli sídlo jedné z nich, upírky kterou jste dnešní noci vystopovali.

hater : Kníže by chtěl tuto ženu potrestat, protože její víra je jiná. Není katolík. Je to vodounista.

hater : A když mu ji předáte, jistě si u něj uděláte dobré jméno. A ona bude potrestána.

hater : Avšak je tu i druhá strana. Proti vládě knížete Vidala se staví Baron Francouzské čtvrti. Jistý Savoy. Ještě jste se sním nestkali, třeba však on by vám nezkušeným Rodným mohl nabídnout jiné řešení.

hater : Dnešní noci jste objevili sídlo Marie, Jackovy matky a vstoupili dovnitř. Našli jste jí, jak klečí a modlí se. Její tvář je plná lítosti a slz. Ví co udělala. Vy jste jí našli a je teď na vás, co s ní uděláte.

hater : Jack s ní tiše v soukromí mluvil, má na to právo, je to jeho matka. Zatím jste vy ostatní probírali co bude dál.

hater : A teď přišel okamžik to rozhodnout.

hater : Je vina. Jaký bude její trest? Bude jí odpuštěno?

hater : V obchodě je jediná velká místnost, zaházená pytli plnými neidentifikovatelného haraburdí. Na provizorním stolku sestrojeném z dvou sudů a rozbitých dveří leží hromádky knih a na každé zdi visí jeden hasící přistroj. Podlaha je pokrytá sazemi a skvrnami od krve a zdí jsou ozdobené moukou namalovanými podivnými symboly. Ve přední části místnosti kousek od hlavních dveří je půlkruh svíček a obrázků Panny Marie. Uprostřed něj klečela Marie, když jste přišli.

Deirdre : já bych jako správnej a hodnej samaritán ji nechala jít, protože nemám ráda ty ukecané panáky co pindají o víře a přitom svazují a omezují. Navíc jsem jen trotlové, takže se dá jednouduše říct, že nám prostě zdrhla)

Saltzhornia : "Počkej Tino, hlavní rozhodnutí je na Jackovi, ale protože jde i o naše životy, možná by nám měla lecos vysvětlit. " zamyšleně přecházím sem aa tam. "Promluvíme si s ní a pak se rozhodneme, rozhodně už byla s Jackem o samotě dost dlouho. Jdeme?"

Sharpe : "a co ji nabídnout obou a pak se rozhodnout podle toho jka kdo bude reagovat ?"

Deirdre : zavrtím hlavou "přijde sám, nebudeme ho otravovat a řekne nám co a jak sám co chce. Ani pro jednoho není důležitá.. "pokrčím rameny "jen prostě si chtějí dokázat jací jsou chlapáci"

Saltzhornia : "No Louisi, když přiznáme, že jí máme, tak nám jí Vidal sebere, když ji budeme krýt, možná nás převede k ostatním.. ehm rodičům. " V hlase zazní patrné znechucení. "A pak se můžeme připojit k jedné nebo druhé straně, buď je krýt, ale žádat práva rodu, nebo vydat a žádat odměnu od Vidala. Když budeme opatrční, nemůžeme prohrát. "

Deirdre : "je to jedinej zdroj informací co máme.. "

Sharpe : "kdo říkla že řekneme narovinu že jí máme ?" "můžeme přeci mlžit jen o tom že máme jisté informace, ale nic víc neřekneme"

) Deirdre : "HAHAHA No tak nás budou pitvat dokud to řekneme. CO si tím pomůžeš"

Saltzhornia : "Právě Tino, ale taky ví, že na nás momentálně závisí, a to by neměla zapomenout. " ušklíbnu se "Dáme jí najevo, že víme co máme v rukách, v tom nám Jack nezabrání, má jen jeden hlas. A já jsem zatím ochotná mu naslouchat. " Můj hlas zní rozhodně a sebevědomě, jen k Louisovi mluvím se zřetelným svůdným podtónem, aby mi hoch nevychladl.

Sharpe : "pomůžeš hodně, musíš taky vědět jak na ně"

Deirdre : povzdechnu si a posadím se na nějaé méně zasviněné pytle a mlčím... Vlastně si dělejte co chcete, kdykoliv můžu jít svou vlastní cestou tak co

Saltzhornia : "Jdeme dovnitř, mám obavy, aby neprovedl nějakou nepředloženost. " vydám se směrem k Jackovi. "Louisi, podpoříte mě, mýslím, že vy jste můj náhled na věc plně pochopil. " Pootočím se na Louse a věnuji mu jeden ze svých nejzářivějších úsměvů, pak lehce natáhnu ruku k němu, jako kdybych ho pobízela.

Sharpe : "mohu si sní promluvit ?.. měl bych pár vážných otázek" asi jako každý znás

Deirdre : "Nadhled"upřímně se rozchechtám

hater : Jack přišel ze zadní části místnosti a vstoupil mezi vás.

Deirdr e: tazávě se na něj podívám a vnímám jeho zmatek a smutek..

Saltzhornia : Pátravě se zadívám Jackovi do obličeje a nasadíkm velice starostlivý výraz "Jacku? V pořádku?" zeptám se tiše a překvapivě jemně.

Deirdre : *a už je to tady.. mistrná manipulace*

Mikymauz : "Poslednich par dni neni v poradku nic" odpovim

Sharpe : rozjasnění Louis nenechá na sobě úplně znát rozpaky z krásné slečny Becky, setkla se už s mnohími ženami, ale žádná ho zatím takhle neokouzlila... na tváři s emu objevili vrásky a na nich krůpěje potu.. "jistě že váš podpořím" vyhrkne ze sebe Louis je už z hlasu je zřejmé jak na tom citově je

Deirdre : přikývnu a vážně ho pozoruju

Saltzhornia : "A poslední hodina to nějak vyjasnila, nebo zhoršila , Jacku?" starostlivě sleduji jeho výraz a opatrně pomalu přistoupím blíž.

Mikymauz : "A vylucuje se to?"

Deirdre : "máš jednu výhodu, ty už jsi svou matku našel a víš proč" hlesnu

Saltzhornia : miky: "Vlastně ne. " chápavě přikývnu. "Jen, že se musíme rozhodnout co dál a vy by jste nám mohl poradit... a ona vlastně taky. " Kývnu hlavou lehce směrem k ženě

Mikymauz : "Ja ji odpustil. " odpovim a vratim se k ni

Saltzhornia : "No doufejme, že ho od nás neodrhne, nejsem zrovna jeho příznivec, ale jeho zkušenosti by nám chyběli. " řeknu tiše a pomalu se vydám za Jackem.

Deirdre : přejdu k Jackovi a jemně se dotknu jeho ramene

Mikymauz : otocim hlavu k ni

Deirdre : přikývnu a kočičí oči zestárly a zesmutněly, potom ruku rychle sundám. Nemám ráda známku slabosti... vadí mi to

hater : Přesunuli jste se do zadní části místnosti a tam v rohu tiše klečí Marie se sepjatýma rukama. Když jste vstoupili, zvedla hlavu a podívala se na vás. Po tváři jí stéká rudá slza.

Saltzhornia : Dojdu pomalu až k ní. "Madam. " pokynu hlavou pak se pootočím na Jacka "Jacku představíte nás?" zeptám se tiše ale nesmlouvavě.

Deirdre : přeslápnu tak nějak nevím co říct.. ale já to musím vědět.. chci.. "Znala jste.. toho kdo mi tohle provedl?"

hater : Černoška si setřela krev z líce a pomalu vstala.

hater : Pak se podívala na Tinu a chvíli si ji prohlížela, ... jako ve snu. Pak pomalu zakroutila hlavou a řekla: "Ne. "

Deirdre : pozorně ji sleduju

Deirdre : "Ale víš jak vypadal ne?"

Mikymauz : Natahnu k ni ruku a pomuzu ji vztat

hater : Marie se chvíli dívala na Tinu a pak znovu pomalu zavrtěla hlavou: "Ano, vím jak vypadal, ale už si to nepamatuju, vymazali mně. "

Saltzhornia : "Tino klid. " položím Tině ruku na rameno. Pak se otočím na ženu. "Vypadá to, že víte kdo jsme a zřejmě víte proč se nám to stalo, případně kdo to uděla, nebo nařídil. A nám by velice pomohlo, kdyby jste nám to objasnila. " Mám uctivý výraz ale tón hlasu je studený a panovačný, ani na chvíli nesmí pochybovt o tom, že jsem jí rovnoceným soupeřem.

Deirdre : zatvářím se zmateně "a nás taky vymazali?!

Deirdre : s ledabylou a vrozenou elegancí energicky a přesto docela silně setřesu beckyyinu ruku. nemám ráda, když na mě někdo šahá

hater : Při Beckyiných slovech se černoška znatelně zachvěla, ale pak se jí podívala do očí: "Ano, vím kdo jste a vím čim jsem vinna. Ale podobně jako vy, si toho moc nepamatuji. "

hater : Při jejích slovech jste si uvědomili prázdné místo ve vaší paměti. Nevíte to, co se stalo tehdy večer a jak jste se dostali do parku.

Deirdre : "no myslím že dobrej začátek je říct co si pamatuješ" pronesu

hater : "Musela jsem to udělat. " Řekla rozechvěle a její pohled se obrátila na Jacka. "Jinak by mně vydali knížeti. "

Saltzhornia : "Jacka si snad pamatujete ne? Tak se snažte vybavit si víc, alespoň kdo to nařídil, proč. " Zamračím se. "Někdo s námi nemístně manipuluje a bude za to pykat, ovšem nerada bych mu omylem pomáhala. " zabručím, pak šlehnu pohledem po Jackovi.

hater : "Pamatuji si její hlas, chladný a nezaujatý. Schopný pitvat malé, roztomilé štěnátka, ... " říká a její hlas se rozplývá v temných rozích místnosti.

Deirdre : "a.. dál? "pobídnu ji

hater : "Ano, Jacka znám, je silný a chytrý. " odmlčela se a znovu na okamžik pohlédla na svého potomka. "Když se však snažím vzpomenout, kdo mi vyhrožoval, ... mám pocit, že se mi rozskočí hlava. "

Saltzhornia : "Co ten hlas říkal, kde jste byla a kdo byl s vámi?" Pokusím se nasadit stejně ledový a nezaujatý hlas, jaký popisovala

Deirdre : přikývnu to znám taky "Jakákoliv informace se může hodit, takže proísm nám řekni co jde"

Sharpe : "A jména některá, znáte ?, co kdbybychom vám nějaká řekla a možná i popis dodali, myslíte že by jste si vzpomněla ?"

Sharpe : "nebo nám řekněte co si pamatujete a možná něco dáme dohromady"

Saltzhornia -> hater : můžu jí nějak pomoct vzpomenout, třeba svými schopnostmi... mám slušné přesvědčování :).. ??

hater : Marie sklonila hlavu a tiše odpověděla: "Nevím co říkal, vím, že jsem měla najít smrtelníka a přijmout jej. Zanechat jej pak v parku jinak prozradí můj úkryt knížeti. " Znovu zakroutila hlavou ruce složila k sobě, "... ráda bych vám pomohla, odčinila svůj dluh, zvláště vůči tobě, " podívala se opět na Jacka, "ale není to v mých silách. "

Deirdre : "A nikoho z těch ostatních co si vybrala neznáš?"

hater -> Saltzhornia : ano, mas slusne presvedcovaci schopnosti a sarm ;-) klidne je mozne hodit kostkama, ... V tvém případě Vystupování + Přesvědčování.

hater : "Nikdy předtím jsem je neviděla. "

Saltzhornia : "Dobře, zkusíme to tedy jinak, proč by nás někdo chtěl a přitom nás nechával v parku na očích knížeti? Přemýšlejte prosím. "

hater -> Saltzhornia : myslíš si, že to poslední co řekla, byla pravda.

Saltzhornia -> hater : házím.. 2

hater : slova Becky Lynn černošku zjevně překvapila a odpověď byla více než intuitivní: "To nevím, ... "

Deirdre : přemýšlím.. na medicíně, nebo.. jedna z částí, pozoroval se jedinec, jak co zvládne.. kdysi taky.. to byl cíl.. "Pokus? Pozorování?" nahodím po chvilce

Saltzhornia : "Jsme každý z jiného klanu a všichni na jednom místě, proč? Přemýšlejte, čím jsme zvláštní, proč by nás chtěli a kdo? a proč jste zvolila zrovna Jacka?" tón mám stále autoritativná ledový a naléhavý

Deirdre : "třeba jsme jim byli sympatičtí"nahodím s černým humorem "třeba nás Velký bratr vidí" zašklebím se

hater : "To nevím, " brání se Marie, "Jack je silný a chytrý. Dokáže to zvládnout ... " pokusila se udělat krok zpět, ale narazila do stěny za sebou. "Někoho jsem musela vybrat. "

Saltzhornia : "Co dsokáže zvládnout?" postoupím o krok a očima se zabodnu do očí upírky.

hater : Černoška chvíli s rozevřenýma očima hleděla na Becky Lynn a pak šeptem odpověděla: "Prokletí rekviem"

Saltzhornia : "Madam, nerada bych ublížila jednomu z nás, ale řekněte mi jedinný důvod, proč vás nemáme odvés ke knížeti, jak nám bylo přikázáno. " Bez mrknutí hledím do očí černošky. "Od Vidala můžeme čekat odměnu, minimálně nám pomůže přežít, pokud ho zradíme, zničí nás, takže chci slyšet opravdu dobrý důvod. "

Mikymauz : "Protoze to neni spravne" odvetim misto ni.

Deirdre : "ono podle všeho nás to změní" pronesu tiše "Ale že se změní lidi až tak za takovou chvilku"

hater : Pokud byla Marie předtím vyděšená, tak teď se jí v tváři objevila panika: "Ke knížeti? To ne!" Divoce se rozhlédla kolem, jako zvíře hledající spásu v útěku.

Deirdre : mlčky přejdu velde Jacka. ten panák se mi totiž nelíbil

Saltzhornia : "Tak se snažte vzpomenout. " vložím do svých slov veškeré přesvedčovvací schopnosti, pořád doufám že laespoň strach podkryje závoj zakrývající její vzpomínky

Mikymauz : "Uklidni se. Vidalovi te nevydame" postavim se k ni rozhlednu se po ostatních

Deirdre : rozhodně a pomalu přikývnu na souhlas Jackovi, totiž tam kde není nic tam ani smrt nebere

Saltzhornia : ůJacku vy jste... " pracně vybírám vhodné slovo "Osel. " vyhrknu nakonec kapku nešťastně "Alespoň se naučete mluvit a mlčet ve vhodný čas. " povzdechnu si

hater : "Kníže mně zničí!" vykřikla a z jejích slov prýští strach. Divoce chytila Jacka za tričko a zděšeným hlasem jej prosí: "Nedovol jim to!"

Deirdre : smutně se pousměju a pozoruji černošku

Saltzhornia : "A proč vás chce kníže zničit?" zeptám se s povzdechem už normálníám tónemn. To o co jsem se celou dobu snažila zničil Jack jedinou větou.

Deirdre : "že by protože vyznává jinou víru?"

hater : Marie se trochu uklidnila avšak stále je na ní vidět napětí a strach, z jejích očí nezmizelo ono divoké zvíře, které sídlí v nitru každého z vás. "Kníže říká, že znesvěcujeme víru. "

Saltzhornia : "To asi nebude ten správný důvod Tino, " ušklíbnu se "Ostatně od tenbe bych očekávlala větší znalost psychologie... " zavrtím hlavou na znameníá zklamání

Saltzhornia : "Kdo my? Jak vám máme pomoct, když vlastně nic nevíme. Kdo je to my, kdo je baron a proč vlastně děláte ty voodoo podivnosti zrovna na hřbitově ke kterému má lVidal vztah?" Hlas mi opět začíná znít podrážděně

Saltzhornia : Představa, že by mým otcem mohl být nějaký vyděšený hňup mi nahání husí kůži a vyvolává u mě vztek.

hater : "Ostatní jsou mrtví, zbyla jsem jenom já, " říká Marie, "přijela jsem z Francie, ... protože tamnější upíři neuznávají katolickou víru, ... a tady jsem bydelal s vodounisty, ... naše víra nebyla až tolik odlišná ... tak jsem to také vyzkoušela ... a není na tom nic špatné.... bohužel si to kníže nemyslí a na svém panství nestrpí vodounisty. "

hater : Její hlas je přerývaný a při řeči se nejistě rozhlíží kolem sebe.

Deirdre : "Ano naprosto jsem se spletla" pronesu sarkasticky

hater : "Nevěděla jsem, že Vidal se zajímá o ten hřbitov, ... " dodala pak ještě, "už tam nikdy nepůjdu, slibuji, ... jen mně mu prosím nevydávejte. "

Deirdre : "Měla by jsi zmizet marie" doporučím ji, "myslím že nejlepší by bylo co nejdál"

Saltzhornia : "Bože, někdo vás tu snad musel chránit, co ten baron co si s ním jde

Vidal po krku?" už vztek potlačuji jen s námahou, přece není tak tupá

hater : "Teď už víte vše, ... "říká tiše, "suďte mně, ... podrobím se ... "

říká kajícně a strach v jejím hlase nahradilo smíření

hater -> Saltzhornia : to je jasne, samzorejme, ze to na vas hraje ;-))))

Deirdre : podívám se na Jacka a pokrčím rameny

Mikymauz : "Myslim, ze pravo soudit te mam jenom ja. Uz sem sve rekl"

Saltzhornia -> hater : mám hodně zvrhlej nápad, když se upír napije upíří krve, tak ho to připoutá k tomu co mu dal napít, ne? co takhle použít tenhle trik?

Deirdre : souhlasně přikývnu

hater -> Saltzhornia : ovsem takhle nejak to funguje ;-) ale nejsem si jist, ze to vi Becky Lynn ;-)

Saltzhornia : "Tak pardon, pane spravedlivý, já zapoměla, že o náš krk tady nejde. Tak když máte jen vy právo, tak také račte vymyslet, jak to asi zařídíme s Maldonatem. " Vztek je na mě vcelku otevřeně vidět

Deirdre : "jednoduše, řekneme že nám zdrhla"

Saltzhornia -> hater : samozřejmě že ví, ráčil jí to proozradit alexandr cestou v autě... chceš tu púasáž okopírovat? :-D

Saltzhornia -> hater : Ustoupím pár kroků a rozhlížím se, jako kdybych ztratila zájem o dění.

hater -> Saltzhornia : fajn ;-)

Sharpe : "jo zdrahla, ono s elehce vypráví , ale otázky které budou pak následovat ?, bude naprosto jasné že jsme lhali, nemám záměr ji někomu předhazovat , ale co když ji i oni sami vystopují ?"

hater -> Saltzhornia : jakoze nechci zkopirovat ;-) Staci mi, kdyz rikas, ze vi ;-)

Deirdre : "tak je to její problém, šanci dostala"

Saltzhornia : "Je tu snad možnost, Jacku buďte tak laskav a pojďte na slovíčko, a tentokrát bez odmluv. " znovu nasadím přísný tón.

hater : Marie sleduje váš rozhovor a v její tváři se střídá naděje se smutkem a odevzdáním

Mikymauz : Odejdu z ani

Saltzhornia : Poodejdu s Jackem stranou a začnu mu horlivě cosi špitat.

Saltzhornia -> Mikymauz, hater : "Jacku, sice nevím, čím si vás získala, ale hidlám to respektovat. To pro začátek, než na mě opět začnetě řvát. " Tichým klidným ale pokud možno přesvědčivým hlasem začnu svůj nápad uvádět na světlo. "Ona nás svím způsobem ohrožuje, pokud ji nepřivedeme, tak to schytáme od Vidala. Nepochybuji o tom, že pokud ji chytí, poví i to co sama neví, dostanou to z ní. "

Mikymauz -> Saltzhornia : "nemuzem mu ji dat. "

Saltzhornia -> Mikymauz, hater : Zamyšleně hledím do země, pak zvednu oči a zadívám se přímo na Jacka. "Musíme se nějak chránit, to jistě sám uznáte. a z toho co říkal alexandr v autě, je jedna možnost. Kdyby jsme měli jistotu, že její vztah k vám je dost silný, mohlo by to zabránit Maldonatovi aby jí dostal z hlavy informace i o nás. Nevím jestli se nám podaří jí ukrýt, takže jí musíme poskytnout ochranu její paměti. " udělám dramatickou pauzu a nechám slova doznít, jen ať má chlapec čas si to přebrat.

Mikymauz -> Saltzhornia : Necham si slova prochazet hlavou tam a zpatky... "Ona je mou soucasti, ... nemuzu. Musime ji pomoct... " rikam spis pro sebe, nez jako reakci na Becky... "Co se mi tim snazite navrhnout, slecno Becky?"

Saltzhornia -> Mikymauz, hater : "No jde o to, příteli, že vy jste k ní jistým způsobem připoután. " zamyšleně krčím nos. "A ona k vám připoutána není, proto vás bude moci prozradit, možná, kdyby byla připoutána stejným způsobem k vám, byla by schopná se bránit. " Zvednu hlavu a zadívám se Jackovi do očí. "Alexandr vyprávěl o krevním poutu, to by možná mohlo zabránit našemu prozrazení. Chápu, že jí chcete dát šanci a nejsem proti, ale nesmí to znamenat naši zkázu. Maldonatovi můžeme tvrdit, že dál sledujeme stopy. " Můj výraz trochu ztvrdne. "Takže, pokud ji připoutáte krevním poutem, které jí neublíží a nám dá šanci, jsem pro to jí pomoci k útěku. " Odmlčím se a čekám až Jack stráví informace.